Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mcm

Германски учен построи "невидим" стадион

Препоръчан отговор

Германският учен Стефан Треленкамп построи най-малкият футболен терен на света.

aa7fcf6753.jpg

За негово голямо съжаление обаче никой не може да го използва, а и той не е в състояние да го показва. Футболното игрище е с размери 500 на 380 нанометра. Той може да бъде видян единствено със специален микроскоп, обяснява ученият.

"Наистина съм много горд", заяви изследователят в областта на нанотехнологиите в университета в Кайзерслаутерн. Той добави, че му е бил необходим цял един ден, за да очертае линиите на терена със сноп електрони върху миниатюрно парче акрилно стъкло. Един нанометър е една милионна част от метъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брех, къде ще играем сега sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Един нанометър е една милионна част от метъра.

Брей, пък аз винаги съм мислил, че един микрометър е една милионна част от метъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз си мислех че нанометъра е една милиардна от метъра ,хм,май сме се объркали нещо,хахах :angry:biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Брех, къде ще играем сега sad.gif

Ами и нас ще ни нарисуват там, с миниатюрни размери biggrin.gif И ще можем да играем колкото си искаме.. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мене ми е много Хикс как е сабирал и зглобявал частите.То смятаи една седалка как я е правил :angry: Ти смятаи този човек колко ще е спокоен.Аз на онези моделчета на самолети дето продават ,дет се лепят с каноколит се нервя с малките им части а този човек с кви части се е занимавал.Сиорно ще е някои психар хаха.. :);):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...