Премини към съдържанието
Maleficient

Манипулиране на реалността- нагуал-сънища-хакери

Препоръчан отговор

По-конкретно би ми се искало да обсъдим, ако има запознати и заинтригувани, темата и съдържанието от една "книга" - Хакери на сънища.

Аз лично не харесвам особено как наивистично е написана като стил. Не харесвам и  ... обидно плоския сюжет като цяло.

Но идеята като "генезис" е интересна и без да е нужно обосновка или обяснение за произхода на "магична сила", която някои овладяват или пък си се раждат така магично силни, е в резон с доста невидими измерения, през които и с помощта на които е възможно да се осъществява някакъв контрол и въздействие над събитията и хората като цяло.

Честно казано не съм запозната с творчеството на Кастанеда, но ще го направя при първия удобен момент.

Не знам дали става достатъчно ясно какво би било интересно да се обсъжда и дали е нужно да задавам конкретни и точни въпроси като:

Какво мислите за нагуал-а? Това сила като The Force от Star Wars ли е, или нещо по-различно, което(която) е достъпно само за избрани, посветени, упорити, любопитни и "Владетели"-те.

За какво точно  ... ни е нужна тази сила? ( ако я имаме или я придобием по някакъв начин) Власт ... е прекалено тривиално. Има много хора с власт и кинти, които едва ли се интересуват от картографиране на сънищата си, да си гледат ръцете, за да сънуват осъзнато.

Загатването, че сме контролирани и манипулирани чрез/през сънищата си, когато сме в несъзнателно-безпомощно състояние е повече конспиративно към параноично, отколкото по някакъв начин да ни притеснява, че са ни нанасяни безвъзвратни щети.

... и има някакви предупреждения за неособено безопасното положение, ако някой се осмели да коментира темите в интернет и по форуми, но аз мисля, че това е излишен съспенс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересен материал за четене и размисли тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за препратката, но ... нямам намерение да се регистрирам в друг форум и да участвам в дискусии там.

Ако има някой заинтересован и запознат с материята и "материала" по същество да изкаже някакво мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го дадох за четене. От древността будистите владеят менталното въздействие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, DarkEdge написа:

Аз го дадох за четене. От древността будистите владеят менталното въздействие.

Ако владееха нещо такова щяха да спрат китайската армия преди да навлезе и окупира Тибет ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, DarkEdge написа:

От древността будистите владеят менталното въздействие.

Грешка - някои  монаси са владеели менталното въздействие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко ще ви е интересно личното ми мнение по въпроса , но то на кратичко и съвсем ясно се изразява в :

" Мен уроки не ме хваща , защото не им вярвам !

...........................................

Някои други къси мисли :

Не случайно е казано : " Блажени са вярващите - тяхно е царството небесно ." :)

И още : Силата се изразява в знанието и умението да оползотворяваш късмета и да избягваш каръка (най-общо казано) . Тъмната Страна води към обратното...

Така Давид е победил Голиат - нещо считано за невъзможно....т.е. когато владееш Силата , размерът няма значение.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз мога да си контролирам сънищата

номерът е да разбереш че е сън  и да мислиш бързо защото лошите мисли се борят да те надцакат а пък не мислиш  ли бързо се събуждаш

в сънищата се бори оптимизмът и песимизмът като в партия шах която играеш сам от двете страни .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

очевидно никой не е чел книгата, а това беше необходимото условие, за да може да се пообсъжда нещо.

Не че е голямото важно и задължителна литература, от която ще се изпитваме, но понякога е трудно сам да се опитваш да си размишляваш, и преминаващи случайно да си написват мненията ей така на "смеленото". Тенкю за отзивчивостта ви скъпи събеседници, но нямам какво да ви отговоря.

преди 13 часа, Yvan Sergeev написа:

аз мога да си контролирам сънищата

номерът е да разбереш че е сън  и да мислиш бързо защото лошите мисли се борят да те надцакат а пък не мислиш  ли бързо се събуждаш

в сънищата се бори оптимизмът и песимизмът като в партия шах която играеш сам от двете страни .

дали разбираш какво си написал? Какво значи да си "контролираш" сънищата? Можеш ли да ми споделиш днес като заспиш какво ще има в "предстоящият епизод"?м! Контрольоре

Едно е осъзнато да сънуваш или "будно", съвсем друго е да "контролираш" нещо в съня си, а пък трето и четвърто да "участваш" активно като в реалност.

Съответно следващите нива да преминаваш в сънищата на друг/и и така или покрай това да попроменяш нещо от реалността си, без да го разбираш дори или другите, които косвено са обвързани със сюжета и мрежата на твоята енергия ...

... ако беше толкова просто, като да ми напишеш, че можеш да вдигнеш сто от лежанка и аз да няма как да не ти повярвам, освен да ти отговоря, че и аз така още от невръстна възраст си ги вдигам тия сто от лежанката на село като почнах от петдесет ... яйца в кошница и те така докато стана майсторка на вдиганията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Maleficient написа:

дали разбираш какво си написал? Какво значи да си "контролираш" сънищата? Можеш ли да ми споделиш днес като заспиш какво ще има в "предстоящият епизод"?м! Контрольоре

Едно е осъзнато да сънуваш или "будно", съвсем друго е да "контролираш" нещо в съня си, а пък трето и четвърто да "участваш" активно като в реалност.

То и в реалността нищо не контролираш напълно, какво да кажем за процесите които протичат насън. Например, ние не можем да осъзнаем напълно и да контролираме времето в реалността. Процесите са такова множество, че нямаме никакъв шанс да познаем ще вали ли град утре или няма да вали. Можем да предположим някаква вероятност обаче. Може би защото нямаме такава технология, не че е невъзможно изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Maleficient написа:

1 / не мога  да споделя защото за да сънувам трябва да имам проблеми или казуси в реалния живот

2/  отдавна не съм сънувал  от както победих в последният си сън

3 /не мога да вдигна и  70кг от лежанка но мога да си избутам 3 пъти теглото с крака.

който няма акъл има крака 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.05.2018 г. в 10:20, Maleficient написа:

За какво точно  ... ни е нужна тази сила?

Че нали реалността сакаш да контролираш .......

Кастанеда е един гениален полу- мошеник, изчел доста езотерична литература, досетил се за вечното дяволче в човека обладано от манията за контрол и съответно сътворил един турлу гювеч от всякакви традиции, акцентиращ именно на елементарните неосъзнати човешки пориви. От там насетне се отвори вратата за всякакви тИрикати, пишещи книжки на килограм и една прослойка от почитатели наивници, които питат, без дори да се замислят какво всъщност питат.

И те така.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кастанеда не е успял защото е наблягал прекалено на наркотиците. Това не е познание и мъдрост относно това как се случват нещата, а лунапарково друсане. Шаманизма е най-древната религия, но и най-първобитната. Всеки може да изпита mysterium tremens, но малко осъзнават какво значи това. Още по-лошо - вземат виденията си за абсолютна реалност. Без възприемането на вселената като едно безкрайно поле от енергии нито една религия не може да съществува. Тук вяра не е нужна, самият транс е вяра. Не ти е нужно да ходиш до Мексико или до Индия за да получиш благословията на някой учител и да си част от някаква ужким автентична линия. Кое е автентично и кое не? Това са его игри чрез които се цели: "Видите ли колко съм напреднал, трябва да ми станете ученици". Възприятието относно илюзорността на действителността може да се изпита от всяка точка на планетата. Много хора го усещат в редки моменти на просветление, но не го развиват, не става устойчиво, а стигат само до констатации от типа: "Има някаква сила", "Това не е истина", "Пуста младост тече като река" и тн. За да се развие това усещане, за да проникне в цялото човешко "същество" е необходимо да се развие съзнанието и концептуално или да се разширява непрестанно с нови знания и взаимовръзки. За това са нужни много време и усилия. Колкото по-детайлен е пъзела който сглобим (подобно будистка мандала от песъчинки), толкова по-стабилно е нашето освобождение от всички концепции при унищожаването й с един замах в момента на просветлението. 99,9999 % от възприятието ни за света, получено чрез петте ни огранчени сетива не е реално. Реалността е нещо много малко, много непостоянно и непрестанно изплъзващо ни се. Ако всичко беше толкова ясно учените нямаше да гонят още разни частици по колайдерите. Осъзнаването на илюзорността на концепциите ни не само по време на сън, а и на тези в реалността е единствения път за излизане от Самсара, от кръговрата на неведението и страданието. Само тогава можем да спим и да живеем необезпокоявано и свободно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.