Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

... нещо като ревю...така... не ги разбирам хората, които купуват телефони за 1000+. И всеки ден ги слагат в джоба, чантата, якето и т.н. Ей на - не ги разбирам. Някак си неестествено е - ставаш сутринта и излизаш - за работа, или там за каквото излизаш. И хоп в джоба си хилядарка. А в портмонето - колко? И разни протектори, корици, завивки - луда работа...

На технологичния конгрес в Барселона 2018 HMD global представиха НОКИА 1. ... и някак си естествено реших, че това ще е следващия ми телефон. Без друго очукания ми самсуняк галакси с3 мини взе да негодува срещу поредния Lineage OS ъпдейт. Та така. По магазините в България все още го няма. Но го има в емага. През април за петък 13 го пуснаха с 13 процента отстъпка и с безплатната доставка цената му заби точно на 139.19 лева. Евтинийка ;-) Няма да се спирам на техническите му параметри и на качеството на изработка. Нокиа 1 си е чисто и просто Нокиа 3310, ама смартфон. И има всички перспективи да се превърне в също толкова легендарен като "неунищожаемия" 3310. Същите цветове - мастилено синьо и бял кант, същото усещане за здравина и простота на използването. И НАЙ - ВАЖНОТО. Нокиа 1 идва с Андроид орео Go edition. Андроид 8.1 - най-новото. Дори флагманите на Самсуняци и разни китайци го нямат още. Перфектния ежедневен телефон. С официална поддръжка на Гугъл. И с гугъл асистента под ръка. Gmail Go, Maps Go, Google Go...абе Го работа е това. Без излишни смукачи на кръв и батерия. Без фирмени "простотии". Чист като момина сълза. И едно системно приложение на НОКИА - ръководство за използването, показвач на системни процеси и натоварване, ФАК, и състояние на гаранцията. Не ти трябва руут, муут и т.н. С 2 сим карти и LTE. Перфицио - де'т се вика и де'т не се вика ;-)

СПЕЦИФИКА НА АНДРОИД ОРЕО ГО за България:

България е специална. Българи на три морета, две ракии и салата. Знаем си се. Но все пак -  асистента на Гугъл, който тези дни шашна света с реалистичните си разговори, си е системно приложение в Нокиа 1. Но... ако системния ви език е български, асистента е "орязан" до Google Go - търсене на български в търсачката. Ще имате "пълен" асистент ако обърнете на английски. И тук има един тънък момент. В магазина на Гугъл асистента не е достъпен за сваляне от България. Затова се тегли от апк мирър точка ком. Инсталира се, и той сам си се ъпдейтва вече от магазина. Подобно е положението и с тубата Го. По-лекия Youtube Go е достъпен само в азиатските и африканските страни, където, предполага се, мобилния нет е кът и скъп. Гугъл няма да пусне Го версията на тубата дори в Америка и Англия. Та... в България мобилния нет е ... евтин (така казват от Гугъл) и тубата си е с "нормално" приложение. Но и това е бял кахър. Теглите туба Го от апк мирър. Инсталирате, потвърждава се телефонен номер и ... имате официален даунлоуд мениджър на Гугъл за тубата. 

Телефона е супер, евтин и модерен. Има два слота за сим и още един за карта - до 128. Има радио. Идва със фирмени слушалки и зарядно. 

Плюсове:... МНОГО

Минуси: няма (освен че няма цифров компас), ама пълно щастие няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че Samsung Galaxy S9 не е с Oreo ??? Дори и да не беше, това не го прави най-добрия. Прави го хардуера. А добър такъв Nokia 1 просто няма.

Всеки телефон има минуси, ама зависи от гледната точка, разбира се - всичко е относително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е телефон за разговори и нищо повече. Аз също не разбирам как човек дава не 1000, а 2000 лева за телефон, но всеки сам си избира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този самсунг мисля няма още 8.1. А 8.1 Го няма как да има ;-) Сега... целта не е да се сравняват несравними неща. Кой бил по добър и други такива тъпотии. Дори  и да бяха в една категория, Кличко - Пулев си е христоматиен пример. 4 или 5 са моделите с орео го и между тях Нокиа 1 си е най-доброто. Другите мисля баха някакъв алкател и още 1 - 2 китаеца, ама не знам дали са в продажба. ...Та така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, totovar написа:

Този самсунг мисля няма още 8.1. А 8.1 Го няма как да има ;-) Сега... целта не е да се сравняват несравними неща. Кой бил по добър и други такива тъпотии. Дори  и да бяха в една категория, Кличко - Пулев си е христоматиен пример. 4 или 5 са моделите с орео го и между тях Нокиа 1 си е най-доброто. Другите мисля баха някакъв алкател и още 1 - 2 китаеца, ама не знам дали са в продажба. ...Та така. 

Нищо не сравнявам. Тази Нокиа си е направена за разговори и се представя доста добре в тази насока. Забравяш коя я зареждаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... аха... забравих да кажа, че батерията е сменяема. Сменя се и задния капак. Държа да подчертая, че телефона поддържа 2 сим (1 ЛТЕ) и има ОТДЕЛЕН СЛОТ ЗА КАРТА ПАМЕТ. Щото на много места се пише, че използва слота на 2 сим карта, което не е вярно. Иначе - да, телефона си е за разговори, ама за какво друго да се ползва един телефон? Поща, drive, БУДИЛНИК (което си е ебаси важното), музика и някоя друга снимка. Това е. За другото си има други неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, totovar написа:

... аха... забравих да кажа, че батерията е сменяема. Сменя се и задния капак. Държа да подчертая, че телефона поддържа 2 сим (1 ЛТЕ) и има ОТДЕЛЕН СЛОТ ЗА КАРТА ПАМЕТ. Щото на много места се пише, че използва слота на 2 сим карта, което не е вярно. Иначе - да, телефона си е за разговори, ама за какво друго да се ползва един телефон? Поща, drive, БУДИЛНИК (което си е ебаси важното), музика и някоя друга снимка. Това е. За другото си има други неща.

Става да го ползваш за музика. Слагаш си една дата карта с mp3 и цял ден може да ти свири.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За много неща може да се ползва един телефон, за джобен компютър, за работа, за игри, интернет, социални мрежи, филми и много други неща. Не всеки иска да разнася постоянно лаптоп или десктоп компютър, а и някъде просто няма как да стане. На теб като ти трябва за разговори и основни неща, този телефон ти върши работа. За други хора няма да е достатъчен. Всеки според предпочитанията и нуждите. Аз например ползвам Samsung S6 edge plus, който съм си сглобил от демо телефон, който ми подариха, на който съм сложил платка от "нормален телефон". Не е нов, но си има всичко, което ми трябва или може да ми потрябва. Работи доволно бързо, има голям дисплей, а и батерията е сравнително издържлива. Имам си външна батерия, ако се налага да пътувам някъде. Ползвам го от година и нещо, с custom ROM е и съм много доволен. Не е рестартирван от месеци (~5 последно), не е забивал или да се е бавил, каквото и да правя на него. Не ми е струвал 1000+ лева като нов, с всичките манипулации ми излезе около 300 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МАко щът и телефони за  по 5 хиляди лева да си купуват - техна си работа.Парите са си техни.Ако ще правиш ревю - прави го като хората.Нито един минус на телефона не си споменал.А се съмнявам да няма.Вярно, че е евтин, ама по характеристики не е нищо особено.Но все пак въпрос на вкус.Всеки си се съобразява с бюджета и целите.И аз не намирам за логично да се дават 2 хилки за последен модел телефон, но не съм тоя де ще ходи по народа да му казва какво да си купува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, The Negative One написа:

Ако ще правиш ревю - прави го като хората.Нито един минус на телефона не си споменал.А се съмнявам да няма.

...то... чукча не читател, чукча - писател. Не става за компас. И е по-голям от предния ми телефон ;-) Не мога да си представя телефона да се ползва за "работа", освен ако не се говори по него. Ама какво ли разбирам аз. В моята работа ползвам няколко компютъра, таблет и телефон. В командировка зад граница винаги ми е трябвал "нормален" ултрабук. Всичко ми е на "облака" - документи, файлове, музика и снимки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей.Хубаво.Ползвай си го със здраве.Няма лошо да имаме различни изисквания към устройствата.Лека вечер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на нужди, предпочитания, възможности. И аз сигурно мога да си свърша работата на компютър за 500 лева, ама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Raze написа:

За много неща може да се ползва един телефон, за джобен компютър, за работа, за игри, интернет, социални мрежи, филми и много други неща. Не всеки иска да разнася постоянно лаптоп или десктоп компютър, а и някъде просто няма как да стане. На теб като ти трябва за разговори и основни неща, този телефон ти върши работа. За други хора няма да е достатъчен. Всеки според предпочитанията и нуждите. Аз например ползвам Samsung S6 edge plus, който съм си сглобил от демо телефон, който ми подариха, на който съм сложил платка от "нормален телефон". Не е нов, но си има всичко, което ми трябва или може да ми потрябва. Работи доволно бързо, има голям дисплей, а и батерията е сравнително издържлива. Имам си външна батерия, ако се налага да пътувам някъде. Ползвам го от година и нещо, с custom ROM е и съм много доволен. Не е рестартирван от месеци (~5 последно), не е забивал или да се е бавил, каквото и да правя на него. Не ми е струвал 1000+ лева като нов, с всичките манипулации ми излезе около 300 лв.

Аз имам две Нокии в себе си за  два оператора. Едната е на 10 години, кара единайстата, другата е на 9 години ;)  Понеже и интернет ми се поиска да имам на работа, си купих 8 инчов таблет. Идеална работа. Не говоря по него, само играя :P Каквото ми потрябва, търся там. Чета и книги понякога. Идеална работа - 8 инча - събира се в някои мои джобове, мога да си го нося като тефтер, да си го поставя като телевизор (а, да, ползвам го и за телевизор когато съм на работа и има нещо интересно).  Та какво казахте? Телефони за 1000 лева? Моето телефонче е в джоба ми и не го усещам, щото е  мъничко, тъничко и лекичко. За разговори е.  Един телефон не може да се ползва за тия неща, за които ползвам таблета си. Най-малкото екранът му обикновено е 5 инча. Хуйня. Нито може да прочетеш нещо нормално на това екранче, нито да гледаш телевизия. Само ти заема място из джобовете и се чудиш де да го сложиш лятото като обуеш късите гащури. Аз проблеми с това нямам, щото телефончето си го слагам и в задния джоб ако трябва. Желязна Нокиа на 10 години. Желязна в истинския смисъл, щото е с метален кожух. Изтървал съм я много пъти на земята, дори скоро се пръсна на парчета - клавиатура на една страна, батерия на друга, платка на трета. Сглобих си я за 15 секунди и пак си работи. Даже не е и спирала де. Желязна Нокиа. Даже не и помня номерацията. Дали не бе 6300. Другата Нокиа пък още по-евтина - индийска, с фенерче. Буди ме сутрин с някаква класическа музика. Не знам какво повече му трябва на човек. Ако искам да имам интернет, си вземам таблет, не телефон. За мен е глупаво да се пуля в телефона и да търкам фейсбука. Като ще се пуля, нека е в таблета, че картината по-ясна и голяма. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, BG-Team-DRIFT написа:

преди 4 часа, killchain написа:

Въпрос на нужди, предпочитания, възможности. И аз сигурно мога да си свърша работата на компютър за 500 лева, ама...

Както казах и аз по-горе :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е, въпрос на нужди. Имам един колега, дето с ония миниатюрните Самсунзи с 3 или 3.5 инча екран. Вижда си човека екранчето. Откраднаха му телефона и си взе пак същия от някакъв негов познат. Никой не може да го накара да си увеличи размера на телефона. Ама били дребни буквите...виждал ги. Ама ще му намалее зрението...сега е млад и вижда.  Всъщност, тая година купих за майка ми Нокиа 3. Добър си е телефона, но както казах, аз от 9 години не съм си купувал нов телефон. Не мисля и да си купувам скоро, освен ако старите ми телефони не си заминат. Все пак батериите им са на по 9-10 години. Не съм ги сменял.  Въргалят се из джобовете ми и чантите, а и работя в доста запрашена среда. Всичко се случва с времето, няма нищо вечно. 

преди 7 минути, Raze написа:

Както казах и аз по-горе :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.