Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли да ми помогнете да разделя три слети имена в отделни клетки примерно ИванПетровИванов като Иван         Петров       Иванов

Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква програма или език за програмиране трябва да стане това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в EXCEL

Става въпрос за много голям файл със залепени имена и трябва да ги разделя в отделни клетки в EXCEL-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей може да пробваш с DATA --> Text to columns функционалността, но трябва или нещо да ги разделя, което се повтаря или да избереш fixed width, които не знам в твоя случай ще ти свършат ли работа. Не пречи да пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробах това не става защото ги реже имената.......Спасението е само с формули но аз съм малко слаба.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

С добавка към пост #3 зад линка на @Raze:
https://www.wikihow.com/Create-a-User-Defined-Function-in-Microsoft-Excel

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви ,много,много Прав сте,че GOOGLE-to не го ползвам както трябва!Благодаря за насочването!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, vatom написа:

Може ли да ми помогнете да разделя три слети имена в отделни клетки примерно ИванПетровИванов като Иван         Петров       Иванов

Благодаря Ви!

Ако няма разделител, не знам как ще стане. Най-малкото поне задължително само първите букви на имената да са с главни букви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, TRN написа:

Ако няма разделител, не знам как ще стане. Най-малкото поне задължително само първите букви на имената да са с главни букви.

Според условието има. Даже сме намерили решение. И да няма главни букви, пак има решение, но става сложно, трябва да се намери речник с валидни имена и фамилии, да се сравнява всичко и да се разделят според речника. А ти май само трупаш мнения ми се струва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze, точно за @TRN да кажеш, че трупа мнения, не е най-доброто изказване - един от най-добрите спецове с офис пакетите в района...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge с това негово изказване, незнам какво друго да си мисля, но щом казваш, така да е :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни му постовете - те са публични :) . Ще видиш основно мнения в офис насочени теми. И са съвсем адекватни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Raze написа:

Според условието има. Даже сме намерили решение. И да няма главни букви, пак има решение, но става сложно, трябва да се намери речник с валидни имена и фамилии, да се сравнява всичко и да се разделят според речника. А ти май само трупаш мнения ми се струва?

Разбира се че трупам мнения, затова имам толкова много.

Ако нямаш нищо против не съм казал нищо за решението, но то е неприложимо ако няма разделител/разграничител. Условието не е споменато въобще, а пример само с едно име не е условие. А за това с речника с имената просто нямам думи. И не ми се иска някой да дава мнение за останалите и да обижда без да ги познава, тъй като и аз не съм обидил никой до сега. И да продължаваш с приказките по мой адрес ще ги отмина като бърз влак товарна гара.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еий много обидчиви потребители имало тука, даже незнам с какво съм го обидил, но както и да е. Живи и здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.