Премини към съдържанието
sound

Издирва се - лека кола, автоматик, до 10К.

Препоръчан отговор

Ах вярно - ако на 173см. , 9-3 идва въз тесничка, на мен определено ще ми е дискомфортна.  :/  Значи има си преимуществата да си висок, ала си има и също толкова скапани негативи.

Инак - за сега само проучвам, като се спра на определени марки и модели окончателно, тогава ще тръгна и да търся, да пробвам, да тествам и т.н. Някак не ми е в стила, да прилъжа някой човек, че искам да купя колата му, само и само, за да се повозя. Пък, за да тръгна да купувам - предвид по- съвременните технологии из автомобилите - искам да съм що годе наясно, за какви проблеми да гледам при конкретния модел. И не на последно, нещо което ми се е случвало - тръгнал съм без кешовица в джоба, е така на оглед само и по някаква луда случайност ми попада колата на супер оферта, а аз няма с какво да я платя. Отървал съм оферта, за два часа - знаш ли къв яд ме яде после. :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, sound написа:

Ах вярно - ако на 173см. , 9-3 идва въз тесничка, на мен определено ще ми е дискомфортна.  :/ 

Не ми е тясна, ок ми е, но в 9-5 е по-широко,а това определено повече ми допада и мие по-голям прериотет от визията.А в 9-5 е още по-широко отзад от колкото от пред.Като съм бил почерпен понякога и съм давал на друг да кара,сядам винаги отзад.там хем мога да продължа да си пия и да се разплюя на големия подлакатника,а и да заспа после като слезна нищо не ме боли.Ако ще да сме пътували от морето до София:) Все едно съм си у нас на дивана.Ако гледаш 9-5,като слаби места сами известни клапите на климатроника.Пусниго да видш как духа и парно и климатик-студено,да ли от всички духалки духа едно и също:) Включително и тия отзад.Аз съм нямал тоя проблем,но много от саабистите казват, че е често срещан проблем и ремонта е трудоемък.И си я стартирай сам,виж как пали.Ако има някакво притрисане и игра на оборотите има голям шанс да е тръгнала въпросната запалителна касета.Ако си почиттел на качествения звук,гледй да е с Хармън Кардон озвучаване това е премиума при тях.Доста добре е реализиран, и до дупка не криви грам.И качествения звук може да ти избие зъбите.Отзад зад задните седалки имаш два басови говоритела,в задните врати два за средни тонови, в предните врати два за средни тонове и от пред на таблото от горе един център и от страни две пищялки.6+1.А базовото е слаба ракия,няма в предните врати и зад задните седалки говорители.По-думите на Дидо хората на времето са трябвали да доплащат 2000 долара от горе за Харман Кардон.И да знаеш ,ако искаш да и провериш нивото на двигателното масло,трябва да отвъртиш къпачаката за маслото и щеката е захваната под нея.Аз това поне при други коли не съм го виждал.И понеже щеката на маслото за автомата е централно пред двигатела,където е при повечето коли щеката за двигателното масло и така първите  20 000км си мислех ,че мера двигателното масло, и като ми светна лампата за маслото на една магистала в Германия ми излезе 5 сантиментрова вена на челото от нерви.Добре, че след 200м имаше бензиностанция и книжката с упътването на колата беше в джоба на шофьорската седалка.Та така аджеба установих,от къде са мери двигателното масло на тая кола:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, franchesko написа:

А в 9-5 е още по-широко отзад от колкото от пред.

Мама им шведска - ма верно това е бизнес клас модел, да се вози шефчето отзад и да си дръпва от пурата лежерно, потънал в размисли по стратегическите бизнес планове. А това за щеката аз го четох във форума им и много се смях - един пичага вика "а бе хора - под колата ми масло, проверявам пък не мърда, но всеки път, като спра и има масло, какво става".  (((: Страшни са тези от СААБ - признал съм ги аз за големи инженери. Инак изглежда, че май няма да е до модел, а до читав екземпляр - тъй ми се чини на мене. Дали ще е 9-3 или 9-5, по- важното ми е да е запазен, сетне силно се надявам на АЕРО, че явно там сичко си има ... е освен може би без супер озвучителната система, но това да му е гайлето: ще го преглътна някак си. :Д Ала например подгрев на седалките, подгрев на предното стъкло - тези екстри за зимата са незаменими. Еле пък, ако има и печка .... ма ай, че се размечтах.

А да те питам - изпитваше ли затруднения при заснежен път, че гледам някои хора имат известни оплаквания и то малко особени, казват: стои си в пътя няма грижи, ала спреш ли няма тръгване. Аз съм си шоферче де, щом и соц автомобилите си ги карах безаварийно зимно време, но все пак да попитам - дето се вика, да си имам едно на ум, че ще опра до чисто нови зимни гуми.

п.п. и за проблема с духалките срещнах, но останах с впечатлението, че се разбира едва зимно време - и да: не бил скъп ремонта, но ужасно досаден.

п.п.2 и да те питам още нещо - някакви впечатление да имаш от Волво (също доста непозната марка за мен, макар и не чак толкова, колкото СААБ) То ясно, че саабистите ще имат положително мнение за Волво, но и срещам не малко мнения на хора, които искат И волво в гаража си, особено бензиновите комбита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.