Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Roujin Z написа:

Да примерно това ако трябва да е на близка цена - https://www.vario.bg/msi-b450-a-pro-7b86-001r

Не мисля че има смисъл да се повтаряме заради някоя липсваща част при положение че утре може друга да липсва.

A предложение за видео карта, 1080 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1080-gamerock-neb1080t15p2g

https://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1080-gaming-8g-v336-036r

Палитката е екстра но повечето хора ще ти препоръчат другата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Roujin Z написа:

https://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1080-gamerock-neb1080t15p2g

https://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1080-gaming-8g-v336-036r

Палитката е екстра но повечето хора ще ти препоръчат другата.

Доста разлика има в цената, вече скочих над бюджета с 300 лева, сега ще видя ревюта и на двете и ще преценя, че ако я взема стават с 400 отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Читави в диапазона на хилядарката няма да намериш в момента.

Точно както изпусна 1800Х и по-изгодните памети и се налага да дадеш повече пари.

Edit; Разкарай охладителя щом ще поръчваш 2700Х той си има.

И смени захранването с това - https://www.vario.bg/antec-earthwatts-gold-pro-ea550g-pro-0-761345-11614-5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1800X, ако те интересува тоя процесор, макар че с охладител излиза поне 600 - AC Freezer 33, FSP Windale 4, Deepcool Lucifer K2, стига да има крепеж за AM4. При 2700(X) даваш 100лв отгоре и гледаш да си държи турбото, но колко си струва... Пишат, че има и B450 Tomahawk налично. На добра цена е Focus Plus Gold 550 с 10 год. гаранция. За жалост във Варио няма налично Bitfenix Formula Gold 550, което макар и да не е модулно е с плоски меки кабели - Antec EA550G от части / Focus Plus Gold 550 са с кондензатори в кабелите, демек твърди и по-трудно се огъват за подреждане. Друго модулно без кондензатори в кабелите е EVGA B3 550. За памети примерно 2 плочки XPG Gammix D10 или пък комплект Team Vulcan, но странно че е в листата с 36 месеца гаранция. Гледам, че изгодно се предлага и GTX 1080 GameRock. Ето и едно примерно SSD с по-голяма гаранция - SX950U. Вече като искаш 1-2ТБ твърд диск или просто голямо SSD около 1ТБ. Струва ми се, че така поспестяваш от едно или друго, даже може да мислиш и за по-добра кутия, ако желаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излиза от Скай във Варио цената беше 30 лв. по-ниска и с охладителя излизаше 570 лв. 

2700Х може да има охладител но не е по-добър а излиза 692 лв. без да броим че и дъното ще е малко по-скъпо но не бих казал по-добро. 

Като цяло разликата в парите е доста съществена. Всъщност повече от колкото му трябват за добър модел на 1080.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Roujin Z написа:

Излиза от Скай във Варио цената беше 30 лв. по-ниска и с охладителя излизаше 570 лв. 

2700Х може да има охладител но не е по-добър а излиза 692 лв. без да броим че и дъното ще е малко по-скъпо но не бих казал по-добро. 

Като цяло разликата в парите е доста съществена.

Излизаше, но сега го няма. Във Варио пък картата и захранването са по-неизгодни. По-скъпо дъно не му трябва, томахавката ще се справи и с двата процесора, но и за мен 1800Х с читав охладител е за предпочитане, особено щом пести 100лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, колеги, може ли направо една конфигурация отново, готова само да я взема и сглобя. Максимум 3000 лв, 16гб рам, ссд, 1080 и 2700Х, като колкото по-малко пари, толкова по-добре разбира се. Директно ще откажа цялата поръчка. Държа, като го взема да замръзне и да си го използвам с годинки (дано). Ще ми се за тия пари да е читав, трудно ще ми се вярва за 3000 лв да не може да се сглоби читава конфигурация.

@PANOV едно SSD, 1TB ще е предостатъчно, дори и 500GB ще ми стигат, нямам с какво толкова да го напълня. Отделно предпочитам да взема частите от едно и също място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво не ти харесва на 1070TI, 8 ядрен и 16GB рам? 

Да изпусна промоцията за това ще ти излезе малко по-скъпо за същите части само че ти се мяташ и на още по-скъпи части като 2700Х и 1080 вместо 1800Х и 1070TI

Между другото това което ти препоръчах излизаше 2 500 лв. тоест дори с по-скъпите части би трябвало да се събереш в 3 000 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Roujin Z написа:

Какво не ти харесва на 1070TI, 8 ядрен и 16GB рам? 

Да изпусна промоцията за това ще ти излезе малко по-скъпо за същите части само че ти се мяташ и на още по-скъпи части като 2700Х и 1080 вместо 1800Х и 1070TI

Между другото това което ти препоръчах излизаше 2 500 лв. тоест дори с по-скъпите части би трябвало да се събереш в 3 000 лв.

Защото тези пари ги давам веднъж и няма да бутам нищо по компютъра с години, предполагам. Защо 1080 а не 1070TI, защото цената е близка, от към процесор, идея си нямам, сякаш 1800Х също ще върши доста добра работа. Не съм достатъчно компетентен и вече ще се зарадвам ако стигнем до окончателно решение за конфигурацията.

До момента:
image.thumb.png.3f3694fac08eab28f5a63d1b5c167de8.png

Отделно ако има други предложения, добре дошли са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това бих ти предложил всъщност даже съм го направил ако гледаме променените части. Както виждаш дори да сложиш хард отиваш на 2 800 лв. не на 3 000 лв.

Между другото хвърли някой поглед на тази кутия парите са същите - https://www.vario.bg/riotoro-cr500

п.с. Тая рам съм почти убеден че другата седмица няма да е налична и ще си купиш по-скъпа ако се забавиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, PANOV написа:

1800X, ако те интересува тоя процесор, макар че с охладител излиза поне 600 - AC Freezer 33, FSP Windale 4, Deepcool Lucifer K2, стига да има крепеж за AM4. При 2700(X) даваш 100лв отгоре и гледаш да си държи турбото, но колко си струва... Пишат, че има и B450 Tomahawk налично. На добра цена е Focus Plus Gold 550 с 10 год. гаранция. За жалост във Варио няма налично Bitfenix Formula Gold 550, което макар и да не е модулно е с плоски меки кабели - Antec EA550G от части / Focus Plus Gold 550 са с кондензатори в кабелите, демек твърди и по-трудно се огъват за подреждане. Друго модулно без кондензатори в кабелите е EVGA B3 550. За памети примерно 2 плочки XPG Gammix D10 или пък комплект Team Vulcan, но странно че е в листата с 36 месеца гаранция. Гледам, че изгодно се предлага и GTX 1080 GameRock. Ето и едно примерно SSD с по-голяма гаранция - SX950U. Вече като искаш 1-2ТБ твърд диск или просто голямо SSD около 1ТБ. Струва ми се, че така поспестяваш от едно или друго, даже може да мислиш и за по-добра кутия, ако желаеш.

Предпочитам от Vario.

преди 6 минути, Roujin Z написа:

Точно това бих ти предложил всъщност даже съм го направил ако гледаме променените части. Както виждаш дори да сложиш хард отиваш на 2 800 лв. не на 3 000 лв.

Между другото хвърли някой поглед на тази кутия парите са същите - https://www.vario.bg/riotoro-cr500

HDD по-нататък мисля да сложа, първо само SSD ще да е. Горепосочената кутия ми хареса повече, заменя се.

За сега:
image.thumb.png.77abb5cfed1b9f752a7be7b87be4338a.png

И го оставяме да диша на стоков охладител? Ако е това конфигурацията, очаквам едно ПОРЪЧВАЙ и да цъкам бутончето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз забележки нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз бих сменил SSD-то. Бих добавил и механичен диск още от сега.

С какво SSD, защо и също така защо би сложил механичен още от сега а не би отложил да речем с месец?

@Roujin Z благодаря ти за отделеното време ИЗКЛЮЧИТЕЛНО много! До ден частите ще са поръчани.

Благодаря на @PANOV и на всички останали, които са изказали мнение! Живи и здрави момчета, очаквайте снимка, когато е готов! :) :beer::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави ги механичните, сложи си едно читаво 1TB SSD с 5 год. гаранция - Samsung 860 Evo. Иначе има и по-евтини опции.

Скай от години са сред играчите, аз имам позитивни впечатления от обслужването и цените са добри. Вече не се предлага 1800X, но пък има 1700, който е с доста добър стоков охладител и струва 450лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PANOV написа:

Остави ги механичните, сложи си едно читаво 1TB SSD с 5 год. гаранция - Samsung 860 Evo. Иначе има и по-евтини опции.

Скай от години са сред играчите, аз имам позитивни впечатления от обслужването и цените са добри. Вече не се предлага 1800X, но пък има 1700, който е с доста добър стоков охладител и струва 450лв.

Много скача цената с това SSD. На другото какъв му е минуса в сравнение с това? Гаранцията е 2 пъти по-малка и скоростите на запис и четене са с 20MB по-малко. Изключим ли това, тогава не виждам нещо фрапиращо, което може да ме накара да дам още 250 лв отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, m.markov12 написа:

Много скача цената с това SSD. На другото какъв му е минуса в сравнение с това?

Минусът е, че във варио няма избор на по-евтини 1TB или поне доста ограничен - Team L5 Lite.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PANOV написа:

Минусът е, че във варио няма избор на по-евтини 1TB или поне доста ограничен - Team L5 Lite.

Ами май ще се кара с 480GB, междувременно чакам друг колега от града да видим и той какво ще каже за избора до момента и се поръчва. 480GB ще ми стигнат, то сега съм с 500GB и съм запълнил на 50%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, m.markov12 написа:

С какво SSD, защо и също така защо би сложил механичен още от сега а не би отложил да речем с месец?

преди 31 минути, m.markov12 написа:

Защото тези пари ги давам веднъж и няма да бутам нищо по компютъра с години, предполагам.

преди 1 час, m.markov12 написа:

Държа, като го взема да замръзне и да си го използвам с годинки (дано)

Казваш, че 500GB биха ти били достатъчни, но все пак един механичен диск никога не е излишен - на него ще ми е най-малко резервното копие на ОС-а, на него ще се свалят инсталационните игри, важните ми файлове могат да стоят на две физически устройства.

Бих взел друг модел на същата марка или направо друга марка - някой по-издръжлив например. Може и да е с MLC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разбираш под издръжлив? Ако ще гледаш гаранцията моя е с 5 години и е на 4 но почти не е мръднал.

Между другото ползвам го за основен също така е TLC а не MLC и ако се вгледаме в гаранцията тя е само 160TB.

Ако все пак ще се втелясва една A-DATA между 165 и 175 лв. в зависимост от модела би била с 400 или 500TB за сравнение Самсуняка е с 300TB и е 200-210 лв.

Вече обема е съвсем друга тема но винаги може да си купи склад при това евтино - 3TB е 150 лв.

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SX9000-512G-M2-2280-PCIE/description.html - 500TB (MLC) с разлика в скоростите (при sata няма разлики).

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SU900-512GB-3D-NAND/description.html -  400TB (MLC) стандартно sata.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е поръчано с изключението на захранване и ссд.

Захранването дали ще е достатъчно, като се има в предвид, че ще има и овърклок след време евентуално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, m.markov12 написа:

Всичко е поръчано с изключението на захранване и ссд.

Захранването дали ще е достатъчно, като се има в предвид, че ще има и овърклок след време евентуално?

Специално за процесора, ако си взел 2700X, клокът е малко излишно упражнение, така че няма смисъл да тегавееш с напрежения за къси Мхц отгоре. По-скоро от видеото има какво да изстискаш. Захранването ще се справи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PANOV написа:

Специално за процесора, ако си взел 2700X, клокът е малко излишно упражнение, така че няма смисъл да тегавееш с напрежения за къси Мхц отгоре. По-скоро от видеото има какво да изстискаш. Захранването ще се справи.

Да, 2700X взех. Картата е MSI GAMING X 1080 и не знам какво повече да изтисквам, тя си е стисната мисля заводски или греша?
Рам обаче нямаше налична от горепосочената и поръчах тази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те всички са фабрично клокнати въпроса е колко. Твоята с Х в името е повече от нормалната Gaming. Следват с + в името и накрая с Z.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.