Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! На 19.05 ще има събиране на трейдъри и продавачи на части в близост до мен. Ще имам възможност да взема части на добри цени и за сега съм се спрял на:

i7 8700K + MSI Intel Z370 GAMING PLUS Coffee Lake ATX + Corsair 16GB Red Vengeance LPX DDR4 2400MHz RAM/Memory Kit 2 x 8GB 

По-нататък (следващият месец) ще се вземе захранване, видео карта и кутия + още един 16ГБ RAM кит. Видеото ще е 1080 8ГБ, но се чудя какво ще е захранването и какво охлаждане ще се слага.

Мисля си за Corsair RM Series RM1000, но от към охлаждане не съм се спрял на нищо. Дали е добра идея да е водно и какво може да е то? 

Кутия също не съм избрал, но ще трябва да е прозрачна, че да има циганийка, да си светка. :D  

Машинката ще е за всекидневна употреба, браузване, стриймване, гледане на филми и игране на игри.

Всички съвети и предложения са добре дошли!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двуканален е режима тоест ако си сигурен че ще взимаш още вземи единичен модул 16GB по-възможност на по-високи честоти от избраните.

Ако държиш на MSI и щом имаш възможност да го вземеш по-тънко виж за CARBON серията.

Ако не държиш на MSI виж за ASRock Z370 Extreme4 което е 40 лв. по-евтино.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно изобщо не е за клок на i7 8700К/8600К, за 8350K може и да свърши работа. Най-евтиното и адекватно е Asrock Extreme 4 за 315-320 лева. За малко отгоре Fatal1ty K6, което има два лан порта, топлинна тръба, която свързва двата heatsink-а, Debug LED, още някой други OC екстри който едва ли ще използваш. Забравих и клок генератора или както маркетинговия отдел на Asrock го нарична - ''Hyper BCLK Engine II''. Нагоре вече е Taichi за 420-440 лева, което аз лично бих взел, ако трябваше да избирам задължително тази платформа към днешна дата, поради някаква странна причина.

По-добре изчакай Computex за да излезе още официално инфо за Z390, аз лично не бих наливал толкова пари във мъртва платформа (Z370).

Щом така си намислиш да сглобяваш по-добре изчакай два месеца и вземи всичко накуп. Тъкмо ще е минал Computex, през 2016-та Nvidia анонсира Pascal 1080 на Dreamhack Austin, тазгодишното издание е след по-малко от месец, но не мисля, че Nvidia ще анонсира нещо.

RM1000, мислиш да правиш SLI ?

Без делид клокнат 8700K няма как да го охлаждаш ефективно, дори и да си направиш custom loop. Под ''водно'' предполагам имаш на предвид AIO ? Аз лично бих взел огромна кула като NH-D15, но си има минусите спрямо едно AIO ''водно''.

П.С: Под ''трейдъри и продавачи'' предполагам имаш предвид втора ръка компоненти ? В момента 2400Mhz рам не си заслужава, особено пък за система със клокнат 8700К е глупост, виж ако намериш втора ръка 2400Mhz кит на адекватна цена може да се замислиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, m.markov12 написа:

Здравейте! На 19.05 ще има събиране на трейдъри и продавачи на части в близост до мен. Ще имам възможност да взема части на добри цени и за сега съм се спрял на:

i7 8700K + MSI Intel Z370 GAMING PLUS Coffee Lake ATX + Corsair 16GB Red Vengeance LPX DDR4 2400MHz RAM/Memory Kit 2 x 8GB 

По-нататък (следващият месец) ще се вземе захранване, видео карта и кутия + още един 16ГБ RAM кит. Видеото ще е 1080 8ГБ, но се чудя какво ще е захранването и какво охлаждане ще се слага.

Мисля си за Corsair RM Series RM1000, но от към охлаждане не съм се спрял на нищо. Дали е добра идея да е водно и какво може да е то? 

Кутия също не съм избрал, но ще трябва да е прозрачна, че да има циганийка, да си светка. :D  

Машинката ще е за всекидневна употреба, браузване, стриймване, гледане на филми и игране на игри.

Всички съвети и предложения са добре дошли!

Не виждам абсолютно никаква логика да се купува захранваш модул от 1000 W. За графична карта ,като GTX 1080  е  повече от достатъчно 650 притежаващо сребърен или златен сертификат. Щом ще ползваш компютъра за забавление и игри , а не конфигуриране на миньорски риг  този  Corsair RM Series RM1000 е безумие .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може втора ръка или нови с гаранция. Цените са доста по-добри от пазарните и затова ми се иска да купувам сега. SLI за момента нямам намерение да правя, не ми е нужно.

Какво имаш предвид под умряла платформа @Inno? Иначе може да сложим процесора и на Fatal1ty K6-V2 или Taichi , но въпроса е дали си струва?

Ще ми се като наливам толкова пари, после да си знам, че поне 5 годинки няма да ми се наложи да слагам още.

RM1000 ако е много, какво мислите за RM750?

А за РАМ, как е Corsair V. lpx DDR4 3000 MHz?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, m.markov12 написа:

Ще ми се като наливам толкова пари, после да си знам, че поне 5 годинки няма да ми се наложи да слагам още.

В това няма как да си сигурен!

Нито дали след 5 години ще е актуална системата, нито дали ще работят всички компоненти, а повреда в дъно примерно може да те накара да смениш много компоненти след изтичане на гаранцията му и при проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид че Intel пуснаха набързо z370, на практика е Z270, но преименуван, съответно нови процесори за платформата едва ли ще има, а 8-ядрения, за който има слухове ще е само за Z390, ако въобще се окаже реалност и 390 не е просто Z370, но със повече екстри, тоест продукт във отговор на Z490 на AMD. Ако пуснат масов 8-ядрен най-вероятно ще излязат със същото оправдание за 370 както със Z170/Z270 -  че им липсват пинове на сокета и други лъжи.

Не е въпроса дали си струва, задължително е, ако искаш клок. Захранващите схеми на MSI Z370-A PRO/PC Pro и MSI Gaming Plus са еднакви и в никакъв случай не са подходящи за клокнат i5 8600K/8700K, втория минава 200W консумация при AVX натоварвания, особено при клок без AVX offset, а VRM-ите на тези дъна едва ли ще предоставят повече от 120-130W и евентуално още малко, ако сложиш директно вентилатор отгоре, който да обдухва, което ще е задължително така или иначе, защото ще прегряват на минутата.

Щом искаш 32GB рам, по-добрия вариант е да купиш Dual Rank 2х16GB кит, но естествено може и четири Single Rank 8gb. модула. Няма смисъл да си осакатяваш процесора и видео картата със 2400Mhz памет, при положение че има 3000-3200Mhz 2x8 китове за 10-20 лева отгоре - цък, цък, цък, цък, цък.

Rm750x е 120-135 лева по-евтина алтернатива и за една лакома карта и клокнат лаком процесор е добро, особено ако го предлагат със 10-годишна гаранция.

Най-вероятно имаш на предвид CMK16GX4M2B3000C15 ? 15-17-17-35, като плюс е че не е със високи декорации, ако ще слагаш голям въздушен охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Inno написа:

Имах предвид че Intel пуснаха набързо z370, на практика е Z270, но преименуван, съответно нови процесори за платформата едва ли ще има, а 8-ядрения, за който има слухове ще е само за Z390, ако въобще се окаже реалност и 390 не е просто Z370, но със повече екстри, тоест продукт във отговор на Z490 на AMD. Ако пуснат масов 8-ядрен най-вероятно ще излязат със същото оправдание за 370 както със Z170/Z270 -  че им липсват пинове на сокета и други лъжи.

Не е въпроса дали си струва, задължително е, ако искаш клок. Захранващите схеми на MSI Z370-A PRO/PC Pro и MSI Gaming Plus са еднакви и в никакъв случай не са подходящи за клокнат i5 8600K/8700K, втория минава 200W консумация при AVX натоварвания, особено при клок без AVX offset, а VRM-ите на тези дъна едва ли ще предоставят повече от 120-130W и евентуално още малко, ако сложиш директно вентилатор отгоре, който да обдухва, което ще е задължително така или иначе, защото ще прегряват на минутата.

Щом искаш 32GB рам, по-добрия вариант е да купиш Dual Rank 2х16GB кит, но естествено може и четири Single Rank 8gb. модула. Няма смисъл да си осакатяваш процесора и видео картата със 2400Mhz памет, при положение че има 3000-3200Mhz 2x8 китове за 10-20 лева отгоре - цък, цък, цък, цък, цък.

Rm750x е 120-135 лева по-евтина алтернатива и за една лакома карта и клокнат лаком процесор е добро, особено ако го предлагат със 10-годишна гаранция.

Най-вероятно имаш на предвид CMK16GX4M2B3000C15 ? 15-17-17-35, като плюс е че не е със високи декорации, ако ще слагаш голям въздушен охладител.

Благодаря за изчерпателят отговор! За дъното ще поизчакам още тогава, но процесор задължително ще взема. За какво още да се оглеждам?

За сега това ще е кошничката за event-a, коментари върху нея?
i7 8700K

RM750X

CMK16GX4M2B3000C15 или RipjawsV F4-3200C16D-16GVKB

EDIT:

Kакво охлаждане да търся?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, m.markov12 написа:

Kакво охлаждане да търся?

Нещо такова(BE QUIET! DARK ROCK PRO 4).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми се водно да е, но до сега не съм имал досег до такова и ме няма никакъв. Процесора ще се клоква и не ми се иска да се изпържи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, m.markov12 написа:

Благодаря за изчерпателят отговор! За дъното ще поизчакам още тогава, но процесор задължително ще щзема. За какво още да се оглеждам там?

За сега това ще е кошничката за event-a, коментари върху нея?
i7 8700K

RM750X

CMK16GX4M2B3000C15 или някои от горепосочените памети

1080 8GB

От дъната до 300лева за мен нито едно няма да свърши работа за клокнат 8700K, не че всички модели над 300 леса са добри, напротив. Asus TUF Plus/Pro и Strix-H например са доста зле за съответно 310/350/400 лева, като мисля, че и трите имат vdroop проблеми към днешна дата, но може и да греша. Gigabyte  Aorus Ultra Gaming за 350 лева също е доста зле, дори Gigabyte пуснаха 2.0 версия, но явно е същия боклук - Oc3d видео ревю. Extreme 4 предлага по-добри VRM-и дори от по-скъпите Z370-A(350), Strix F-Gaming(420), Strix E-Gaming (480), особено ако попаднеш на Fairchild мосфети. При Asrock дъната са малко до късмет. Може да попаднеш на Fairchild FDPC5030SG или на дъно със Sinopower 7341EH, това важи и за Fatal1ty Gaming K6 и за Taichi и дори за Fatal1ty Professional Gaming I7, Fairchild-ите са малко по-ефективни, но не мисля, че ще е драма ако попаднеш и на SM7341EH. И при двата ще ти трябва добър поток във кутията. Във темата за Z370/390 във overclock.net уж пишат че може да провериш какви са, ако се ориентираш по dram мосфетите (не са покрити), уж би трябвало да са същите като за V.core, но не е 100% сигурно, при някой дъна използват и от двата. Ако иска да провериш тези за v.core ще трябва да махнеш радиатора. Между другото ситуацията със различните мосфети е и при Asus Prime-A - цък. Аз лично не бих инвестирал такива пари във скъпо дъно за такава платформа, но и не се знае дали 390 няма да е просто 370 със повече екстри, тоест може и да не предлага съвместимост със бъдещите Canon Lake/Whisky Lake 10nm процесори, доста вероятно според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, m.markov12 написа:

Ще ми се водно да е, но до сега не съм имал досег до такова и ме няма никакъв. Процесора ще се клоква и не ми се иска да се изпържи.

Това, което съм ти предложил е достатъчно за до 5GHz на i7 8700K при прилични температури. Повече не ти е нужно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, m.markov12 написа:

Плюс на AIO e че заема доста по-малко пространство. Голям охладител ще блокира въздуха над картата и съответно температурите и шума от нея ще са по-високи. Едно качествено и тихо (до колкото е възможно) AIO, което може да се конкурира със Dark Rock Pro4/NH-D15 обаче е със сигурност по-скъпо от въпросните. Например Be Quiet Silent Loop 280mm е 280 лева...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Inno написа:

От дъната до 300лева за мен нито едно няма да свърши, не че всички модели над 300 леса са добри, напротив. Asus TUF Plus/Pro и Strix-H например са доста зле за съответно 310/350/400 лева като мисля, че и трите имат vdroop проблеми към днешна дата, но може и да греша. Gigabyte  Aorus Ultra Gaming за 350 лева също е доста зле, дори Gigabyte пуснаха 2.0 версия, но явно е същия боклук - Oc3d видео ревю. Extreme 4 предлага по-добри VRM-и дори от по-скъпите Z370-A(350), Strix F-Gaming(420), Strix E-Gaming (480), особено ако попаднеш на Fairchild мосфети. При Asrock дъната са малко до късмет. Може да попаднеш на Fairchild FDPC5030SG или на дъно със Sinopower 7341EH, това важи и за Fatal1ty Gaming K6 и за Taichi и дори за Fatal1ty Professional Gaming I7, Fairchild-ите са малко по-ефективни, но не мисля, че ще е драма ако попаднеш и на SM7341EH. И при двата ще ти трябва добър поток във кутията. Във темата за Z370/390 във overclock.net уж пишат че може да провериш какви са, ако се ориентираш по dram мосфетите (не са покрити), уж би трябвало да са същите като за V.core, но не е 100% сигурно, при някой дъна използват и от двата. Ако иска да провериш тези за v.core ще трябва да махнеш радиатора. Между другото същото е и при Asus Prime-A - цък. Аз лично не бих инвестирал такива пари във дъно за такава платформа, но и не се знае дали 390 няма да е просто 370 със повече екстри, тоест може и да не предлага съвместимост със бъдещите Canon Lake/Whisky Lake 10nm процесори, доста вероятно според мен.

Тоест да не взимам дъно за сега, но да купя останалите неща и да изчакам Z390? Все пак съм отворен и към други предложения за процесор, но доколкото разбрах 8700к си е на доста добро ниво.

преди 9 минути, Inno написа:

Плюс на AIO e че заема доста по-малко пространство. Голям охладител ще блокира въздуха над картата и съответно температурите и шума от нея ще са по-високи. Едно качествено и тихо (до колкото е възможно) AIO, което може да се конкурира със Dark Rock Pro4/NH-D15 обаче е със сигурност по-скъпо от въпросните. Например Be Quiet Silent Loop 280mm е 280 лева...

Не пестим средства за тази конфигурация. Смятам веднъж да сглобя и един звяр, който ще е агресивен, но няма да ми ръмжи.

@XECUTIONER Благодаря ти за предложението, но виж какво казва @Inno относно видео картата и въздушният поток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, m.markov12 написа:

@XECUTIONER Благодаря ти за предложението, но виж какво казва @Inno относно видео картата и въздушният поток.

Не ме разсмивай!:D Щом не вярваш в достоверността на съветите ми, а на тези на Ино аз се оттеглям от темата. 

Успех!:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият месец се очаква да бъде представен юбилейния I7-8086K.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, XECUTIONER написа:

Не ме разсмивай!:D Щом не вярваш в достоверността на съветите ми, а на тези на Ино аз се оттеглям от темата. 

Еее не така де :D Истината в спора се ражда, аз точно заради това питам и теб за мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@m.markov12 Зависи от Кутията, картата и реализацията на охлаждането и въздушния поток в кутията. Карта със радиатор със хоризонтални ребра най-вероятно няма да е проблем, ако приемем че имаш имаш добър поток във кутията. Със голям охладител може да има и проблеми със несъвместимостта на памети.
Дали CMK16GX4M2B3000C15  или F4-3200C16D-16GVKB мисля е все тая. Аз може бих взел Corsair-а, именно защото няма гребен. Ripjaws-а не се клоква особено добре - цък, но е разбираемо в предвид че използва Samsung E/D-Die чипове. Най-вероятно същите има и Corsair-а. За жалост цените на DDR4 са безумно надценени във момента, ако не бяха щеше да е хубаво да вземеш една хубава Samsung B-die памет за 8700K, като F4-3200C14D-16GTZ. Клоква се доста повече от по-евтините китове заради чиповете - тестове. Цената от 470-480 лева е актуална, такива са цените на B-die китовете във момента, през 2016-та щеше да е 80-90% по-евтина.

Не знам за дъното, както написах е възможно Z390 а е напудрен 370 със екстри, който никога няма да използваш и да не предлага съвместимост със бъдещи процесори, тоест плащаш за нещо, което излишно оскъпява дъното и няма да ползваш. Може и интел дори да не пуснат масов 8-ядрен. Със сигурност ще се разбере на Computex във Тайван, след 3 седмици.

Клокнат 8700К е добър за 144/165Hz монитори. Предполагам имаш такъв ? Ако не и не си фен на такива може да видиш и AM4 и 2700X, особено в предвид факта че и ще стриймваш, предполагам във Twitch - 8 ядра/16 нишки, прилична честота и добър охладител (Wraith Prism). Клок на 2700X е абсолютно излишен - AMD са се погрижили затова. За клок на 8700K ще ти трябва - топ въздушен охладител/добро AIO (150-300 лева), ако не клокваш може да минеш и със по-скромен охладител (40-60лева), кит за delid-ване, течен метал Thermal Grizzly Conductonaut. Ако не ти се занимава в iskampc ще ти го делиднат за 30 лева, но го правят със обратното залепване на капачката, което за мен не е съвсем оптимално. При незалепена капачка температурите са по-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Inno написа:

@m.markov12 Зависи от Кутията, картата и реализацията на охлаждането и въздушния поток в кутията. Карта със радиатор със хоризонтални ребра най-вероятно няма да е проблем, ако приемем че имаш имаш добър поток във кутията. Със голям охладител може да има и проблеми със несъвместимостта на памети.
Дали CMK16GX4M2B3000C15  или F4-3200C16D-16GVKB мисля е все тая. Аз може бих взел Corsair-а, именно защото няма гребен. Ripjaws-а не се клоква особено добре - цък, но е разбираемо в предвид че използва Samsung E/D-Die чипове. Най-вероятно същите има и Corsair-а. За жалост цените на DDR4 са безумно надценени във момента, ако не бяха щеше да е хубаво да вземеш една хубава Samsung B-die памет за 8700K, като F4-3200C14D-16GTZ. Клоква се доста повече от по-евтините китове заради чиповете - тестове. Цената от 470-480 лева е актуална, такива са цените на B-die китовете във момента, през 2016-та щеше да е 80-90% по-евтина.

Не знам за дъното, както написах е възможно Z390 а е напудрен 370 със екстри, който никога няма да използваш и да не предлага съвместимост със бъдещи процесори, тоест плащаш за нещо, което излишно оскъпява дъното и няма да ползваш. Може и интел дори да не пуснат масов 8-ядрен. Със сигурност ще се разбере на Computex във Тайван, след 3 седмици.

Клокнат 8700К е добър за 144/165Hz монитори. Предполагам имаш такъв ? Ако не и не си фен на такива може да видиш и AM4 и 2700X, особено в предвид факта че и ще стриймваш, предполагам във Twitch - 8 ядра/16 нишки, прилична честота и добър охладител (Wraith Prism). За клок на 8700K ще ти трябва - топ въздушен охладител/добро AIO (150-300 лева), ако не клокваш може да минеш и със по-скромен охладител (40-60лева), кит за delid-ване, течен метал Thermal Grizzly Conductonaut. Ако не ти се занимава в iskampc ще ти го делиднат за 30 лева, но го правят със обратното залепване на капачката, което за мен не е съвсем оптимално. При незалепена капачка температурите са по-добри.

Ще се стриймва в Twitch, не държа на определени марки и съм склонен към всичко. Целта на идеята е да имам добро качество на стрийма, добри кадри в секунда 144 минимум и сам да си сглобя всичко. Мога да мина и без OC на CPU. Delid-ване надали ще правя. Монитор 144 за момента няма, но в близко бъдеще и неговото време ще дойде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом стриймването ти е приоритет значи 2700X е доста смислен вариант, особено на цена от 650-680 лева, а и ще си спестиш  доста от липсата на по-горните харчове, съответно може да вземеш хубаво X470 дъно или рам.  Gamers Nexus имат Streaming тестове със 2700X и 8700K - цък. Какъв 144Hz монитор ще купуваш, 1920х1080 или 2к ?

Не знам кое AIO ще ти свърши работа щом целиш добри температури и шум. Трябва да е нещо със сравнително тихи вентилатори и не боботеща помпа, но си мисля, че ако тишината ти е приоритет голяма кула е по-добрия вариант от 280/360мм AIO. Ако искаш тишина и добър клок то delid на 8700К ще е задължителен.

Не знам до колко е сериозна работата със стрийминга, но хората, който им е работа или държат на качеството имат втори компютър за енкодинга или са на HEDT X99/X299 платформа със многоглав процесор. Въобще не ти препоръчвам да се хвърляш на X299 обаче. Мисля, че 2700X и дори клокнат 8700K ще ти свърши работа, ако не целиш перфектно качество.

преди 39 минути, XECUTIONER написа:

Във доста други теми доказваш неадекватното си държание, моля те не спами и във тази. Щом мислиш че съм ти проблем, просто не пиши.

преди 33 минути, Roujin Z написа:

Другият месец се очаква да бъде представен юбилейния I7-8086K.

Който според ''течовете'' ще е просто добре binn-нат 8700K. Нищо интересно. А и ще е със премиум цена. Дано поне интел да му запоят капачката, та да не се налага собствениците му да го скалпират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Inno написа:

Щом стриймването ти е приоритет значи 2700X е доста смислен вариант, особено на цена от 650-680 лева, а и ще си спестиш  доста от липсата на по-горните харчове, съответно може да вземеш хубаво X470 дъно или рам.  Gamers Nexus имат Streaming тестове със 2700X и 8700K - цък. Какъв 144Hz монитор ще купуваш, 1920х1080 или 2к ?

Не знам кое AIO ще ти свърши работа щом целиш добри температури и шум. Трябва да е нещо със сравнително тихи вентилатори и не боботеща помпа, но си мисля, че ако тишината ти е приоритет голяма кула е по-добрия вариант от 280/360мм AIO. Ако искаш тишина и добър клок то delid на 8700К ще е задължителен.

Не знам до колко е сериозна работата със стрийминга, но хората, който им е работа или държат на качеството имат втори компютър за енкодинга или са на HEDT X99/X299 платформа със многоглав процесор. Въобще не ти препоръчвам да се хвърляш на X299 обаче. Мисля, че 2700X и дори клокнат 8700K ще ти свърши работа, ако не целиш перфектно качество.

Във доста други теми доказваш неадекватното си държание, моля те не спами и във тази. Щом мислиш че съм ти проблем, просто не пиши.

За сега е в начален стадий, но ще подхвана стрийминга сериозно. Първоначално ще се играе и стриймва от един компютър, после ще се вземе още един c елгато.
Затова и пиша тук, чудя се какво да взимам и стигнах до извода с 8700к, мислейки, че ще е способен да стриймвам 1080p*30fps

За монитор, 1920х1080 ще е, нямам нужда от 2K.

Какво според вас е добре да взема, имайки предвид всичко изписано до момента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом тепърва ще сглобяваш цяла система, според мен е добра идея да събереш точен и краен бюджет за всичко за да се получи добра и балансирана система. Към днешна дата 8700K на цена от 750 лева (никем) не е особено добра покупка на фона на 2700X за 650 лева (никем). В някой магазини 8700K можеше да се намери и за 700 лева,до преди месец-два, но долара леко се вдигна. Разликата между двата е 100 лева, а като сложиш и 150-300 лева за охлаждане на интела, нараства до 250-400 лева. Отделно и още 20 лева за течния метал. Делид инструментите не са особено евтини и не съм виждал да се предлагат тук, но може да ти го скалпират във iskamPC, заедно със нанасяне на течен метал и обратно залепване на капачката със силикон - 30 лева. Предполагам може да се съгласят и на вариант без залепване, но не знам дали ще се съгласят със доставката, може би ще трябва да го вземеш от офиса им. Приемаме че имаш добра конвенционална паста за капачката. Течен метал е излишен и почти не оказва влияние, ако се приложи над нея, като във никакъв случай не го слагай на компоненти със радиатори използващи алуминиева основа. Доста по-сложен е варианта със 8700K и клок. Трябва внимателно да се подбере охладителя и кутията и вентилатори за нея, както написах и избора на видео карта има значение, ако мислиш да слагаш NH-D15/Dark Rock Pro4, както и избора на памети, ако са със голям гребен.

Мислиш ли да чакаш новите карти на Nvidia или не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живея в Англия за момента, евента е на 19ти и мога да взема 8700K чисто нов с 3 години гаранция за 250 GBP официална цена, но ще имам допълнителна отстъпка, както за него, така и за останалите компоненти, които вероятно ще купя. Стабилен бюджет за момента няма, но общо съм склонен да отделя около 1500 GBP, като голямата част от тях ще отидат за видео картата. Всичко ще се вземе за 2-3 месеца, като първата покупка е вероятно да е на 19-ти от въпросниято събитие. За чакането на новите карти, вероятно вече ще са излезли, тъй като нея последна ще я взема. Но до тогава ми се иска вече да съм взел дъно, процесор, памети и захранване. Кутията я оставям на заден план, тъй като тя не ми е от толкова голямо значение. Отделно имам път и към България, така че делида на процесора може и да се направи там. Просто ако взема нещата на 19ти ще имам бая голяма отстъпка, точно затова държа да взема част от нещата след 2 дни. Само от процесора ще ми свалят поне 80GBP, което си е 180лв. 

Процесора онлайн тук, най-евтино го намерих за 291GBP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз мога да стриймвам 1080*60 на faster с 7200кб/с с Райзън 1600...8700К че и с клок е лек овъркил. Да не говорим че от 144-те кадъра в стрийм няма да имаш особена полза.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@m.markov12 Е, това доста накланя везните в полза на 8700К, 560 лева вече е повече от добра цена. Имаш ли възможност във момента да видиш какви компоненти и дъна ще се предлагат на това събиране ? Ако сега вземеш процесора може да стоиш без система поне няколко месеца, защото Z390 ще го анонсират на Computex, но докато стигне витрините може да дойде Септември-октомври, а ме съмнява да чакаш до тогава. Същото е и със новите карти на Nvidia, поне според тази информация - цък. Ако искаш добра нереферентна карта от партньорите на Nvidia, може да е също към септември-октомври или дори ноември, ако ги анонсират лятото. Founders Edition карти може да има и по-рано, но отново сигурно ще са 100$ по-скъпи.

Ако не ти се чака и намериш добра оферта на Z370 на това събиране може да се ориентираш по тази таблица , която споделих вчера. Ако говорим за ATX дъна на всяка цена избягваш Asrock Pro 4, MSI Z370 A-Pro/PC Pro/Gaming Plus и ASUS Z370-P, TUF PRO/PLUS, STRIX H-Gaming - последните три имат vdroop проблеми, който няма да бъдат отстранени, най-вероятно за да не изгърмят волтрегулаторите. Аз лично съчуствам на собствениците на H-Gaming, все пак говорим за дъно струващо 380-400 лева. На всяка цена трябва да се избягват и всички Гигабайти до Ultra Gaming и включително.

Asrock Killer SLI (особено със Nikos мосфети), MSI Tomahawk/Krait също не са вариант, освен ако не ''напъваш'' много клока и сложиш поне 200-300Mhz AVX Offset. При тези условия най-вероятно ще свърши работа за ежедневните ти задачи, ако имаш добър поток в кутията. При стрес тестове/тежка работа ще прегряват, освен ако няма вентилатор директно върху тях.Gigabyte UD3H има същия VRM като Gaming 5, но монтажа на радиатора му не е добър, няма достатъчно натиск, проблема го има и при Gaming 5 и дори при Gaming 7. MSI SLI Plus може би е една идея по-добро от Krait/Tomahawk, но май и трите са със едни и същи компоненти. Нагоре вече е Pro Carbon, което има абсолютно същите компоненти като Z270 Pro Carbon, същата работа и при Gigabyte Z-270X Gaming 5 = Z370 Gaming 5, което доказва, че дъната са пуснати ''на тъгъдък''. Strix-овете също са непроменени от Z270 насам, а сам може да се досетиш как се отразява това като се добавят 50% повече ядра спрямо Skylake/Kaby Lake. Иначе не стигали пинове на сокета...Asrock Extreme 4 обезсмисля всички дъна във средния (и не само) клас, особено тези на , Asus може би защото Asrock дъната далеч не са еднакви със 270 еквивалентите си...

Казваш че няма да го скалпираш, но ако вземеш AIO едва ли ще ти се нрави шума със клок, камо ли температурите. Едни 20-тина градуса спад на температурата са гарантирани, поне ако не залепваш обратно капачката. Аз лично бих се ориентирал към Noctua NH-D15 идва със 6 години гаранция, Dark Rock-а със 3. Отделно поддръжката на Notua мисля че добра, ако след време излезе нова платформа ще ти пратят нужните крепежни елементи за нея безплатно. Ако искаш да ти е тихо определено голяма кула пред AIO, или ако е от затворен тип поне да е нещо модулно и стабилно и сервизуемо (до колкото е възможно) като EK MLC Phoenix (в случая ''semi open'') 240/280mm или 360мм, ако мислиш да добавяш и карта към кръга. Температурите и шума обаче няма да са добри, докато не махнеш пастата за зъби, така или иначе до 12-24 месеца ще се вкамени и температурите ще се вдигнат и ще си принуден или да махаш клока/ъндърволтваш или да го скалпираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.