Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Предстои ми смяна на дограма на кухнята - с остъклен балкон, западно изложение. В тази връзка възникват едни въпроси във връзка с цена/ефективност:
1. Има ли смисъл дограмата да е повече от 4 камерна
2. Има ли смисъл стъклопакетът да е  от нискоемисионно или високоенергийно стъкло.
Моля за ограничен спам в темата. 
Всички гаубици и други средства за отстрел да оставите на входа.
:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остъкления балкон с какъв профил и какъв стъклопакет е ..?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди време бях писал за енергийната ефективност по повод новите дограми. Моите скромни наблюдения , подкрепени с някои измервания,са следните: Студът прониква основно през стъклопакета, ролята на дограмата , дали 2 или 4 камерна, е съвсем малка. Ако има възможност, поръчай с по-голяма дистанция между стъклата, напр. 30мм.В кухнята имам прозорец с такава дистанция и разликата е видима. Съставът на стъклото не влияе на топлопроводимостта-само виж дали няма оптически дефекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, B3M2W0 написа:

Съставът на стъклото не влияе на топлопроводимостта-само виж дали няма оптически дефекти.

Вляе и то много..! Стклопакетът е около 80% от площа на целия прозорец. и вляе на изолационни те характеристики  - топлоизолация , шумоизолация слънцезащита (соларен фактор) , светопропускливост. И в този резон си задай въпроса ..защо си сменяш прозореца  ...аз отговарям ..за по -  добра топлоизолация , за по- добра шумоизолация, за по- добра слънцезащита ...и ако си на нисък етаж ..за по - добра сигурност..!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, B3M2W0 написа:

: Студът прониква основно през стъклопакета

Да беше прочел малко по-внимателно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за да се постигнат всички тези изисквания ...в състава на един стъклопакет трябва да има включени емисийни стъкла (в зависимост от изложението)  , задължително да е с газ Аргон и  да бъдат  с различна дебелина ( ако едното стъкло е 4 мм другото да е 5 или ако е е троен стъклопакет  5 - 4 - 6  мм 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, DarkEdge написа:

Моля за ограничен спам в темата. 

И аз също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз чета , чета ...Как  да се съглася с твърдението което си писъл че стъклопакета не влияе на топлопроводимоста..! А на кое влияе..? Ти прочети какво съм писъл...!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 25 минути, icotonev написа:

Остъкления балкон

е на винкелово остъкление. Но за сега не му е дошъл моментът. Там е и другият елемент - при положение, че в близко бъдеще ще става стъклопакетно остъклението, струва ли си да се инвестират допълнителни средства в нещо, които впоследствие ще се премахва.
На топлопроводимостта най-много влияе това дали е с AL или с PVC дистанционер, след това типа на стъклото, после е газовата среда - въздух, вакуум, аргон...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвам ти как проктирам дограмата на моите клиенти  като твоя казус ...на западно изложение:

На кухненския прозорец 5 - камерна дограма със двоен  стъклопакет  състав  нискоемисийно 4 мм / газ Аргон / бяло 4 мм  и после на терасата пак 5 -  камерна дограма с 24 мм стъклопакет в състав високоенергийно 4 мм / газ Аргон / бяло 4 мм 

И ако искаш да вложиш малко повече средства ...на едната точка (кухня) може да стане с троен пакет  например  нисоемисийно 4 мм  /  бяло 4 мм  / бяло 4 мм  + естествено газ Аргон  и  например High Selective дистанционер ( топъл кант ) вместо разпостранения масово алуминиев дистанционер...High Selective дистанционера намаля коефициента на топлопреминаване с около 7 % ..!

И малко инфо още и спирам ...Основните характеристики на е стъклопакета са :

• Коефициент на топлопреминаване - важна характеристика - колкото по малка е тази стойност ,толкова са по малки загубите на топлина и по- малък разход на отопление 
  • Шумоизолация - индекс Rw колкото е по висока тази стойност толкова е по добра шумоизолацията ..напомням че този параметър се постига с различна дебелина на стъклата в един стъклопакет и (или) използването на ламинирани стъкла 3.3.1 или 4.4.2
  • UV - преминаване на вредни ултравиолетови лъчи 
  • Соларен фактор - държа да напиша за този фактор - отразяването на слънчвата енергия от стъклото - колкото е по нисък процентно този фактор , толкова по малко разходи за климатизация през лятото ..!
  • Светлопропускливост 
  • Отражателност
  • Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препатил та препатил! Никакво значение няма какъв е PVC профила стига да не е някой трикамерен рецикле. Важен е монтажа  защото съм виждал жалки картинки при супер профили. Стъклопакета е важен, даже изключително важен. Съвет - трудно се дава. Преценява се по ситуацията т.е изложение и пр.  За сотъкляване на тераси, то алуминиевия профил е просто задължителен. Избягвай глупави стъклопакети от рода - 4 сезона. Няма как едно стъкло да изпълнява изолиращи функции през 4-те сезона. 

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото и най-важното - дебел стъклопакет 32 мм. Иначе няма да се отървеш от конденз, особено в кухнята. Ако е много шумно - можеш и на троен, иначе 2 стъкла са достатъчни. Външното стъкло задължително "4 сезона" Съответно за този стъклопакет профилът е 4 - 5 камери. Да не забравите и подпрозоречна дъска. Обърнете внимание и на обкова, че в кухнята доста се отваря. И двустранно. Евентуално комарници и щорички, че ще се опечете със западното изложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.05.2018 г. в 14:33, icotonev написа:

ламинирани стъкла 3.3.1 или 4.4.2

Моля за малко разяснение на цифрите. Благодаря за изчерпателната информация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са така наречените Триплекс стъкла ...3мм / фолио / 3 мм  и съответно 4 мм/ фолио 2 / 4 мм ..(две стъкла залепени с това фолио...) ...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Триплекс не са ли сикюрити? На 3. ет. Вътрешна дограма? какъв е резонът за употребата им?
Питам си като един лаик в материята.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

Триплекс не са ли сикюрити? На 3. ет. Вътрешна дограма? какъв е резонът за употребата им?
Питам си като един лаик в материята.

Е "Секюрити", ма сега  всеки си пробутва знанията и предпочитанията. Значи аз повтарям, че  не ти трябват 4-сезона. За южно и западно изложение "Солар стоп" или леко тонирано стъкло + "Ка" За северно изложение - бяло стъкло + "Ка" . При мен ефекта е внушителен, но не и извънземен. Тройния стъклопакет е естествено един допълнителен коз Газ, Аргон Криптон, и др. са си дрън , дрън. Ако пък искаш нещо изключително качествено то решението се нарича дървена дограма с двоен или троен стъклопакет. Цената също е двойна ,тройна над тази на алуминия и ПВЦ-то. Подготовката на монтажа също е от значение, но винаги се претупва и след това следва въпроса - ма защо , сума пари хвърлих пък влага, мухъл. 

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от mehomax777
      Здравейте искам да си направя компютър за гейминг.
      Набрах конгигурация от ардес.
      Ето линк за нея: https://ardes.bg/configurator?#20:86128:1,21:71467:1,19:88998:1,17:93057:1,24:74694:1,23:62297:1,135:87069:1
      Видео карта си имам вкъщи.
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам 2 4-ки рам едната е AData едностранна 1333 MHz другата е Самсунг ако не се лъжа на 1600 .
      Въпросът ми е чрез овърклок  мога ли да постигна dual channel ram ? И има ли смисъл от това за гейминг четох че разликата е около 3 % производителност между двете.
      Дъно Asrock H81M-VG4 r3.0
      Процесор i5 4430

• от SAKATAR
      Здравейте, имах проблем с файла kernel32.dll. С Windows XP Professional Service Pack 3 съм, но нямам диск с ОС. Потърсих информация в интернет как да го поправя и попаднах на този клип:

Имам три прости въпроса:
      1. Ако изпълня стъпките в клипа има ли вероятност да изгубя някои файлове?
      2. Чрез този метод оправят ли се и други файлове на ОС, освен kernel32.dll?
      3. Този метод същият ли е като възстановяването и поправянето на файлове от операционната система, от диск, чрез командата sfc /scannow?

Благодаря предварително за отговорите! Поздрави!
    • от Pinteresting
      Здравейте.
      Реших да си купя конфигурация но искам вашето мнение, дали ще вървят добре (с нормален фпс) игрите които искам да играя на тази конфигурация.
      Главно игрите които искам да играя са Grand Theft Auto V,Cities Skylines, Rocket League, Minecraft. За други не се сещам в момента.Важното тук е да ми кажете също така дали ще мога да играя с нормален фпс ако записвам и стриймвам на игрите,или пък ако само записвам.Моля да ми кажете приблизително с какви настройки и какъв фпс ще изкарвам от играта.Конфигурацията е следната:
      Процесор - AMD Athlon 860 Quad Core Black Edition (3.7 GHz up to 4.0 GHz, 2 x 2 MB L2 Cache, 28 nm, 95W)
      Рам памета е 4 но не е броблем да я вдигна.
      Видео карта - nVidia GeForce GT730, DDR3 - 4GB
      Охладждане
        AMD FM2+ CPU Cooler
      Ако ви трябват някакви други характеристики моля да ми кажете.
    • от vin diesel
      Здравейте, имам няколко въпроса относно компютъра на снимката . Напоследък започна да ме дразни, че някои игри като need for speed rivals и assassin's creed unity не ви вървят гладко , докато на gta 5 i fifa 15 нямам никакви проблеми. Не разбирам много, но мисля, че проблема ми идва от видеокартата. Моля някой който разбира да ми препоръча, най-евтиния вариант и тези игри да ми тръгнат нормално а и всякакви подобни. Предполага ще трябва да сменям и захранването затова пускам снимка и на това с което съм в момента, за да ми кажете дали става и ако не колко мога да му взема. Същ така искам да попитам, отзад на компютъра от дънната платка излиза някакъв hdmi изход. Дали това не е някава вградена видеокарта. Четох, че можело да и вдигна паметта и да ми свърши работа за това което писах по-горе. Мерси предварително

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.