Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам някой да ми обясни по наясно  как стоят нещата с този протеин или хранителните добавки. Вредно ли е как се взема чия  марка е читава...

Занимавам се с стреатфитнес главно с лостове и кофички и бягане не съм човек който ходи по зали не ми харесва :) 

На 16 съм 74кг 1.82см висок мускулна маса съм къчил но имам подкожни мазнини и хем искам да ги изчистя и да кача мусколна маса но нестава та четох толкова много форуми и никъде не разбрах да ли си струва тва с добавките или протеина ????? някои който е пил и има резултата моля да пише по темата ...

Не искам да давам пари на вятъра за някъв прах  който ще ми вреди на организма!!!

Каквато и да е помощ да ми дадете ще съм ви благодарен!!!! дори да не е за добавки за тренировки или хранителни добавки или каквото и да  някаква помощ за подкожните мазнини може и да кача снимки на тялото ми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! Не са полезни. Това е химикал и нищо повече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

така е но имах някаква надежда ... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубава храна ,качествена .От тия добавки що поникнат косми на гърба :)

Бах ти си като мен ве ,аз съм 188 см 75 кг с тази разлика че съм на 40 и съм така от 19 годишен :) .Щом не одиш по зали да бухаш ,ти трябват високо въглехидратни и протеинови храни ,много пресни плодове и зеленчуци .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ivanovr написа:

така е но имах някаква надежда ... :(

Надежда за какво??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivanovr написа:

Здравейте искам някой да ми обясни по наясно  как стоят нещата с този протеин

Трошиш едно яйце, отделяш и изхвърляш жълтъка му и ядеш само белтъка - това е животински протеин който ти трябва.
В един тиган от тия дето не се лепят по дъното им храните, намазваш с пръст с малко олио и пържиш на слаб огън. Настъргнаш му морков или парчета краставица и ядеш по колкото си искаш яйца така. Може и печени на хартийка като баба ми едно време, ако нямаш олио. Варен белтъкът става малко като гума, ама ако ти е вкусен и така може.
Та това е протеинът.
А ония дето ти го продават на прах, само ще ти прибират парите и не знаеш кво е всъщтост.
Не го бъркай животинския протейн с растителния, от втория няма да натрупаш мускули. Иначе казано, от боб мусули няма да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Белгиеца написа:

Трошиш едно яйце, отделяш и изхвърляш жълтъка му и ядеш само белтъка - това е животински протеин който ти трябва.
В един тиган от тия дето не се лепят по дъното им храните, намазваш с пръст с малко олио и пържиш на слаб огън. Настъргнаш му морков или парчета краставица и ядеш по колкото си искаш яйца така. Може и печени на хартийка като баба ми едно време, ако нямаш олио. Варен белтъкът става малко като гума, ама ако ти е вкусен и така може.
Та това е протеинът.
А ония дето ти го продават на прах, само ще ти прибират парите и не знаеш кво е всъщтост.
Не го бъркай животинския протейн с растителния, от втория няма да натрупаш мускули. Иначе казано, от боб мусули няма да направиш.

Евала човек това си го правя както каза по бабина рецепта ми е в менюто и сварени си ги хапвам но явно от дубавки няма смс няма да си купя ! Нещо друго освен яйца да хапвам? Ям ориз бобови супи и др май не пия млеко прясно и така... Нещо да предложиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.05.2018 г. в 23:37, ivanovr написа:

Нещо друго освен яйца да хапвам?

Добре изпечено пиле да са му омекнали хрущялите да си хапваш и тях за здрави стави на колената ако се мъчиш с физически упражнения. Кожата на пилето на боклука. А белото месо понеже е сухо и ти преседа от него, с варен боб и домати става за преглъщане. Може и със сварени зеленчуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.05.2018 г. в 23:46, Иво Димов написа:

Айде стига бе :) Аз що нямам косми на гърба? Чудя се, що бъркате добавки с химия. Не че някой недобросъвестен производител не може да сложи и нещо друго, но по принцип добавките се продават и в аптеки, което означава, че е напълно законно. Имай предвид, че в аптеките отдавна не продават амидофен например, който помагаше доста добре за смъкване на температурата. Но пък добавки се продават. Защо ли?

Друг е въпроса, че не всички добавки стават за каквото и да било. Навремето единствената свястна добавка или добавки, бяха тия на Биогейм. Само че от години и Биогейм правят нещо, което е трудно да се нарече качествена добавка. За Нутрим да не говорим. Избягвайте техните продукти. Те и на времето не действаха. Днес най-много да те подразнят, че не се разтварят добре във вода, дори да са стоели часове.  Преди 2-3 години пробвах и едни американски добавки на баснословна цена. Същата работа. Днес просто е трудно да се намери качествена добавка. Няма ги старите Биогейм в аптеките. Не мисля обаче, че една добавка може да бъде вредна. Да, вредна е, колкото са вредни и 3 яйца ако изядеш наведнъж.  Затова всичко с мярка - един, максимум два пъти на ден по 30-40 грама, ако става въпрос за протеинова добавка. Останалото е икономически неизгодно.  Иначе за сваляне на мазнини при културизма бих препоръчал една много добнре изпипана схема. За целта трябва да се намери таблица с енергийната стойност на хранителните продукти. След това се прави следната схема. Два дена се вземат по 400 грама въглехидрати ( главно бавни), следващите два дни се намаляват наполовина до 200 грама, следващите два до 100 и ако има сили се намаляват още за два дена до 50. Ако не, седмия и осмия ден се яде почти на корем. Е, не като прасе, но няма ограничения в храненето и въглехидратите. После пак се повтаря цикъла. Следи се на седмица спадът на теглото да е 1-1.5 кг. Повече е вредно, по-малко означава, че приеманата храна е повече от необходимото. Белтъчините(протеините) се запазват на едно ниво и обикновено са около 1-1.5 грама на килограм телесно тегло. Тоест, около 100-130 грама за мъж със средно тегло.  В практиката при тая диета аз ползвам бяло пшилешко месо във вид на печени пражоли, няколко яйца, като жълтъците са максимум 2-3 на ден, останалото белтъци, моркови задължително на корем, защото спомагат за забавяне на храносмилането, а от там и потискат глада. Въглехидратите се коригират или с приеманите филийки хляб, които може примерно да са филийки с яйца и сирене или другия вариант е да се дозират овесените ядки с кисело мляко и мед.  При тая диета аз като бях на 27-28 години, успях да смъкна 20 килограма от месец май до края на август. Разбира се, не съм спирал физическата дейност. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е химия у свето :) Въпроса е ,че тия добавки са синтетична химия .Всеки е свободен сам да решава за себе си какво да пие и как да го пие .В бодибилдинга има една максима добри резултати се постигат със 70 % каствена храна и 30 % тренировки .Бухай мазни баници и добавки и чакай резултати :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.05.2018 г. в 23:30, Емил Костов написа:

Това от някоя баба ли го чу ....... питам, щото уж сте млади хора, досетливи, амбициозни, напредничави, модерни и т.н. супер лативи, а ви мързи или не ви иде акъла два клика да направите на гуглето и да попрочетете нещичко от тоновете информация по темата - пък слушате бабини легенди, че им вярвате даже. Е кел файда питам аз от интернетя и 'сичката съвременна технология, дека я развиват учените.

Та - хранителните добавки са не по- опасни от всяка друга храна, която може да си купи човек от магазина. Впрочем протеина също е хранителна добавка. Да си навреди човек с тях, няма да е лесна работа - ще трябва да погълне безумни количества и вредата ще се изрази в едно здраво насиране.

Малко ми е трудно да си представя, какви са тези подкожни мазнини при 74кг и ръст 182см. , но те не се топят с хранителни добавки, а със много сериозни тренировки. Стреатфитнеса е подходящ за целта, но силно се съмнявам, че тренираш правилно - ако за 40 минути не си тотално грохнал и да не можеш, дори една лицева да направиш, като хората, значи нищо не си тренирал. Гледам ги хората бягат за отслабване. Ма така бягат, че само къде не си четат вестника и не си пият кафето с цигарката през това време - и после, що не отслабвам, що правя голям гъз. Или пък плуват - плуват ли плуват, ма океана прекосяват досущ Колумб, докато стигнат до другия край на басейна, аз съм направил три дължини и не съм тренирал от поне десет години. Е как да остлабнете бе хора - пот се иска, много пот, във водата да си, пак трябва да се потиш. Няма как да стане без максимално усилие - подчертавам един път МАКСИМАЛНО и втори път УСИЛИЕ, а не да си правите разходки в парка.

Така, че не в приема на добавките е разковничето - те са добавки във всеки смисъл на думата, това не са заместители, нито на храната, нито на тренирането, нито на възстановяването, а само и единствено добавки, и нищо повече от това.  Казано с други думи - не си хвърляй парите на вятъра, а се научи да тренираш. После си нагласи и хранителния режим - сетне и цялостния такъв в ежедневието, за да можеш да се възстановяваш. И чак тогава, накрая се заинтересувай от хранителните добавки - към момента вероятността да извлечеш някаква полза от приема им, е близка до нулата. Няма да си навредиш, само ще си похарчиш парите за нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sound написа:

Това от някоя баба ли го чу ....... питам, щото уж сте млади хора, досетливи, амбициозни, напредничави, модерни и т.н. супер лативи, а ви мързи или не ви иде акъла два клика да направите на гуглето и да попрочетете нещичко от тоновете информация по темата - пък слушате бабини легенди, че им вярвате даже. Е кел файда питам аз от интернетя и 'сичката съвременна технология, дека я развиват учените.

Та - хранителните добавки са не по- опасни от всяка друга храна, която може да си купи човек от магазина. Впрочем протеина също е хранителна добавка. Да си навреди човек с тях, няма да е лесна работа - ще трябва да погълне безумни количества и вредата ще се изрази в едно здраво насиране.

Малко ми е трудно да си представя, какви са тези подкожни мазнини при 74кг и ръст 182см. , но те не се топят с хранителни добавки, а със много сериозни тренировки. Стреатфитнеса е подходящ за целта, но силно се съмнявам, че тренираш правилно - ако за 40 минути не си тотално грохнал и да не можеш, дори една лицева да направиш, като хората, значи нищо не си тренирал. Гледам ги хората бягат за отслабване. Ма така бягат, че само къде не си четат вестника и не си пият кафето с цигарката през това време - и после, що не отслабвам, що правя голям гъз. Или пък плуват - плуват ли плуват, ма океана прекосяват досущ Колумб, докато стигнат до другия край на басейна, аз съм направил три дължини и не съм тренирал от поне десет години. Е как да остлабнете бе хора - пот се иска, много пот, във водата да си, пак трябва да се потиш. Няма как да стане без максимално усилие - подчертавам един път МАКСИМАЛНО и втори път УСИЛИЕ, а не да си правите разходки в парка.

Така, че не в приема на добавките е разковничето - те са добавки във всеки смисъл на думата, това не са заместители, нито на храната, нито на тренирането, нито на възстановяването, а само и единствено добавки, и нищо повече от това.  Казано с други думи - не си хвърляй парите на вятъра, а се научи да тренираш. После си нагласи и хранителния режим - сетне и цялостния такъв в ежедневието, за да можеш да се възстановяваш. И чак тогава, накрая се заинтересувай от хранителните добавки - към момента вероятността да извлечеш някаква полза от приема им, е близка до нулата. Няма да си навредиш, само ще си похарчиш парите за нищо.

Щом искаш да се тровиш то си е твое право. Продължавай в същия дух. Който иска да помисли и да прочете по въпроса има този избор. Не намесвай баба ми в тази простотия. Пии си химията. Това е твое право.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич - кога аз съм пил протеин, ти си слушал легенди. Достатъчно си некомпетентен по темата, че да си смешен и не те съветвам да продължаваш в същия дух - наместо да препоръчваш на другите да четат, вземи ти прочети нещичко, а не да се изказваш тотално неподготвен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.05.2018 г. в 15:46, sound написа:

Значи съгласен съм с всичко ! обаче тренировката ми не е 40 мин околи 3 часа осилена целия ставам   вир вода  и от една седмица почнах да правя по 100 лицеви на ден и има резултат  моите набори го виждат и аз самия но не ми стига може би ще почна някакъв спорт (бокс) и няма да приемам добавки или химия защото ти сам каза че ще ми отидат парите на вятара ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 часа хахаххахахах майко мила - ма нема лошо де, то няма, дори професионален атлет, който да не е минал през това, но ..... безсмислено е. Резултат каквото и да тренираш, както и да тренираш винаги ще имаш - просто, защото си много млад, тялото ти има да се развива години наред още и всякакъв род тренировъчен режим, пък било то и доста погрешен такъв, ще оказва видимо влияние в/у фигурата ти.

Няма да навлизам в обяснения какво, кое и как да правиш, защото то има цели библиотеки с дебели книги изписани по темата, та камо ли да събера сичката информация, която знам в два- три поста. Но само някои съвети ще ти дам - първи и най- важен: помоща, която ще ти окаже един опитен спортист е незаменима, ще те изстреля много напред. Ако си решил да тренираш бокс - хубаво, но моля те, отиди в зала при истински боксьори и истински треньори. Втори - ако един спорт, който си избрал дали сега, дали в бъдеще, просто не ти допада, зарежи го на мига, само ще се мъчиш .... помни: спорта преди всичко е удоволствие, аз лично много обичах просто да спортувам, да съм в добра кондиция, да се чувствам комфортно в тялото си.  Ако не се наслаждаваш било на бокса, било на щанги, било на стреат фитнеса - не се занимавай, има купища спортове с физическо натоварване, пробвай друг. Трети - нещо, което силно препоръчвам: плуване. Ако ти допадне плуването, гарантирам ти няма да сбъркаш да си плуваш редовно, без значение с какъв друг спорт се занимаваш - съчетава се съвсем успешно със всички. Хубавото на плуването е, че натоварва тялото много повече, отколкото обичайно се предполага + че натоварва цялото тяло, няма мускулна група, която да остане неутрална + че не поемаш абсолютно никакви рискове за здравето си + че плуването, поне за мен! по моите наблюдения и опит, е най- удачния спорт именно за сваляне на килограми, за чистене на мазнини. Така и не се наех да проуча поради каква точно причина, водата оказва толкова силен ефект в/у мазнините, но професионални треньори силно препоръчват плуване при наднормено тегло - дори при много, много напълнели хора, само да стоят във водата и да се придвижват подпряни с ръце на стената (в някои проф. зали за целта има монтирани тръби по стените на басейна) пак оказва страхотен ефект.

А за хранителните добавки - протеин силно се съмнявам да ти трябва, но един добър витаминен комплекс, с минерали и микроелементи, не е зле да приемаш. При тези натоварвания де факто организма се подлага на огромен стрес, като шок и възстановителния процес се затруднява, спрямо обичайното ни ежедневие. Така, че едни витамини да си пиеш - в нормални дози и да са КАЧЕСТВЕНИ (ще проучиш кои и как, че вече не ги знам) - си е съвсем в реда на нещата и с нищо няма да ти навредят, напротив ще са ти полезни, а и не са кой знае колко скъпи.

п.п. а ако все пак, някой ден, в някоя зала, при някой треньор или спортист, или приятел се стигне до момент да обмисляш прием на хранителни добавки, подчертай си с две дебели линии думата СТЕРОИДИ - видиш ли я, бягай надалеч, въобще недей посяга там, това се нарича "химия" в спортния жаргон и е вече наистина нещо съвсем не безопасно, изисква много знания, изисква много неща и смисъла от приема на стероиди е само! и единствено!, ако ще ставаш професионален атлет. Разбира се и другия резон в употребата им е, при лечението на някои болестни състояния - на практика, заради това са създадени - но там вече си под опеката на лекар, нещо което ти пожелавам никога да не те застига.

п.п.2 и впрочем - форума за бодибилдинг е тъпкан със всякаква информация, там е най- добре да отправяш въпросите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дан КоловЪ едно време само протеини и аминокиселини е цуцал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.05.2018 г. в 15:31, sound написа:

3 часа хахаххахахах майко мила - ма нема лошо де, то няма, дори професионален атлет, който да не е минал през това, но ..... безсмислено е. Резултат каквото и да тренираш, както и да тренираш винаги ще имаш - просто, защото си много млад, тялото ти има да се развива години наред още и всякакъв род тренировъчен режим, пък било то и доста погрешен такъв, ще оказва видимо влияние в/у фигурата ти.

Няма да навлизам в обяснения какво, кое и как да правиш, защото то има цели библиотеки с дебели книги изписани по темата, та камо ли да събера сичката информация, която знам в два- три поста. Но само някои съвети ще ти дам - първи и най- важен: помоща, която ще ти окаже един опитен спортист е незаменима, ще те изстреля много напред. Ако си решил да тренираш бокс - хубаво, но моля те, отиди в зала при истински боксьори и истински треньори. Втори - ако един спорт, който си избрал дали сега, дали в бъдеще, просто не ти допада, зарежи го на мига, само ще се мъчиш .... помни: спорта преди всичко е удоволствие, аз лично много обичах просто да спортувам, да съм в добра кондиция, да се чувствам комфортно в тялото си.  Ако не се наслаждаваш било на бокса, било на щанги, било на стреат фитнеса - не се занимавай, има купища спортове с физическо натоварване, пробвай друг. Трети - нещо, което силно препоръчвам: плуване. Ако ти допадне плуването, гарантирам ти няма да сбъркаш да си плуваш редовно, без значение с какъв друг спорт се занимаваш - съчетава се съвсем успешно със всички. Хубавото на плуването е, че натоварва тялото много повече, отколкото обичайно се предполага + че натоварва цялото тяло, няма мускулна група, която да остане неутрална + че не поемаш абсолютно никакви рискове за здравето си + че плуването, поне за мен! по моите наблюдения и опит, е най- удачния спорт именно за сваляне на килограми, за чистене на мазнини. Така и не се наех да проуча поради каква точно причина, водата оказва толкова силен ефект в/у мазнините, но професионални треньори силно препоръчват плуване при наднормено тегло - дори при много, много напълнели хора, само да стоят във водата и да се придвижват подпряни с ръце на стената (в някои проф. зали за целта има монтирани тръби по стените на басейна) пак оказва страхотен ефект.

А за хранителните добавки - протеин силно се съмнявам да ти трябва, но един добър витаминен комплекс, с минерали и микроелементи, не е зле да приемаш. При тези натоварвания де факто организма се подлага на огромен стрес, като шок и възстановителния процес се затруднява, спрямо обичайното ни ежедневие. Така, че едни витамини да си пиеш - в нормални дози и да са КАЧЕСТВЕНИ (ще проучиш кои и как, че вече не ги знам) - си е съвсем в реда на нещата и с нищо няма да ти навредят, напротив ще са ти полезни, а и не са кой знае колко скъпи.

п.п. а ако все пак, някой ден, в някоя зала, при някой треньор или спортист, или приятел се стигне до момент да обмисляш прием на хранителни добавки, подчертай си с две дебели линии думата СТЕРОИДИ - видиш ли я, бягай надалеч, въобще недей посяга там, това се нарича "химия" в спортния жаргон и е вече наистина нещо съвсем не безопасно, изисква много знания, изисква много неща и смисъла от приема на стероиди е само! и единствено!, ако ще ставаш професионален атлет. Разбира се и другия резон в употребата им е, при лечението на някои болестни състояния - на практика, заради това са създадени - но там вече си под опеката на лекар, нещо което ти пожелавам никога да не те застига.

п.п.2 и впрочем - форума за бодибилдинг е тъпкан със всякаква информация, там е най- добре да отправяш въпросите си.

БЛАГОДАРЯ!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.05.2018 г. в 23:46, Иво Димов написа:

ХАХХАХАХААХХАХАХАХАХАх застреля ги всички с този коментар.. Правиш ли разлика от хранителни добавки и химия? Хранителната добавка като протеина, можеш по най-простия начин да си го обясниш   - пържола на прах... когато нямаш време да готвиш пиеш 1 доза протеин и все едно си хапнал пържолката.. но хранителната добавка да не забравяме, че не е заместител на редовното хранене :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако под химия се има предвид химичен елемент, то да - добавките са химия. Хубавата, качествена храна, също. 

В добавките като протеин, креатин и кофеин няма нищо лошо. Това са и едни от малкото добавки с научно доказан ефект. Въпросът е дали реално имаш нужда от тях. 

След като си 182см и 74кг, бих предположил, че мазнините не са чак толкова много. Затова на твое място бих наблегнал на вдигане на тежести за покачване на мускулна маса. Ако все пак искаш да намалиш мазнините, по-скоро го прави чрез диетата...тоест яж по-малко.  Но имай предвид, че когато сваляш мазнини гориш и мускулна маса. 

Протеина трябва да е около 2гр на килограм чисто тегло за адекватен мускулен растеж. В твоя случай това води до 120-140 гр. на ден. Това не е никак малко, особено ако не си свикнал да ядеш много. В 5 яйца имаш 30гр. протеин, както и в 100гр. пилешки гърди. И ако искаш да сваляш, трябва да вдигнеш протеина още повече за да си запазиш мускулната маса. Както виждаш, един белтък с олио на тиган няма да е достатъчен. А между другото, няма нищо лошо в това да ядеш жълтъците, даже там се съдържат най-полезните "химикали".

Някои хора се справят без проблем и ядат по 150+ грама протеин на ден. Аз лично не мога. Затова ползвам протеинова добавка. Освен очевидното удобство, което предлагат, в качествените протеини се съдържат и незаменими аминокиселини, които тялото не произвежда и трябва да си ги набавяш чрез храната. 

Пробвай без добавки. Ако си доволен, екстра. Ако не, няма лошо да ползваш, но винаги проучвай нещата. Има адски много информация в интернет за това, кои добавки имат ефект и кои не. Аз лично започнах с добавки. Когато фитнеса ти се плаща автоматично и даваш по 100лв на месец за добавки, ставаш изненадващо мотивиран да не пропускаш тренировки и да спазваш хранителен режим. А началото е най-важно. Веднъж като стане навик и започнеш да виждаш резултатите, става доста по-лесно.

Относно останалите макроси... освен ако не си професионален атлет, въглехидрати не ти трябват много. Може да ги замениш с полезни мазнини - яйца, риба, авокадо, сурови ядки, зехтин, кокосово и краве масло, натурален шоколад и др.

• Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.06.2018 г. в 17:23, ToDiR0S написа:

Ако под химия се има предвид химичен елемент, то да - добавките са химия. Хубавата, качествена храна, също. 

В добавките като протеин, креатин и кофеин няма нищо лошо. Това са и едни от малкото добавки с научно доказан ефект. Въпросът е дали реално имаш нужда от тях. 

След като си 182см и 74кг, бих предположил, че мазнините не са чак толкова много. Затова на твое място бих наблегнал на вдигане на тежести за покачване на мускулна маса. Ако все пак искаш да намалиш мазнините, по-скоро го прави чрез диетата...тоест яж по-малко.  Но имай предвид, че когато сваляш мазнини гориш и мускулна маса. 

Протеина трябва да е около 2гр на килограм чисто тегло за адекватен мускулен растеж. В твоя случай това води до 120-140 гр. на ден. Това не е никак малко, особено ако не си свикнал да ядеш много. В 5 яйца имаш 30гр. протеин, както и в 100гр. пилешки гърди. И ако искаш да сваляш, трябва да вдигнеш протеина още повече за да си запазиш мускулната маса. Както виждаш, един белтък с олио на тиган няма да е достатъчен. А между другото, няма нищо лошо в това да ядеш жълтъците, даже там се съдържат най-полезните "химикали".

Някои хора се справят без проблем и ядат по 150+ грама протеин на ден. Аз лично не мога. Затова ползвам протеинова добавка. Освен очевидното удобство, което предлагат, в качествените протеини се съдържат и незаменими аминокиселини, които тялото не произвежда и трябва да си ги набавяш чрез храната. 

Пробвай без добавки. Ако си доволен, екстра. Ако не, няма лошо да ползваш, но винаги проучвай нещата. Има адски много информация в интернет за това, кои добавки имат ефект и кои не. Аз лично започнах с добавки. Когато фитнеса ти се плаща автоматично и даваш по 100лв на месец за добавки, ставаш изненадващо мотивиран да не пропускаш тренировки и да спазваш хранителен режим. А началото е най-важно. Веднъж като стане навик и започнеш да виждаш резултатите, става доста по-лесно.

Относно останалите макроси... освен ако не си професионален атлет, въглехидрати не ти трябват много. Може да ги замениш с полезни мазнини - яйца, риба, авокадо, сурови ядки, зехтин, кокосово и краве масло, натурален шоколад и др.

EVALA !!!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от chakracleaner
      Възможно ли е да тренирам само една мускулна група във фитнеса? Да речем например ако искам да направя само бицепси, а навсякъде другаде по тялото да си остана плосък като дъска. Все пак бицепса е това ,което се забелязва най-много.
    • от vankata_6
      Здравейте!
      Бих искал да попитам за фитнес зала в кв. Иван Вазов (като изключим Спартак). Ако можете посочете някакви координати и мнения.
      Много благодаря!
    • от Стилиян Велинов
      Здравейте,

Студент последна година съм и заданието за дипломната ми работа е "Софтуер за фитнес клуб". Правя го на C#, използвайки Windows Forms и Visual Studio 2012. Започнах да правя нещо и стигнах до създаването на релациите в базата данни и връзките между тях. Първо трябва да си направя качествено БД за да продължа нататък. Използвам вградената в студиото СУБД. А сега същинската част:

До момента съм замислил със сигурност да ги има следните таблици: Клиенти, Служители, Абонаменти, Продукти, Доставки, Доставчици, Заплати, Работни графици, Оборудване. Мисля, че ми трябват още 2 таблици - една за приходи и разходи, която за момента съм я кръстил Баланс, и една за провеждане на тренировки между конкретни инструктор и клиент.

Идва ред на атрибутите на релациите:
      за Клиенти - Id, FirstName, LastName, SubFrom, SubTo, SubType, AddedAt, NumberRenewings, Email и PhoneNumber. На български те са съответно - идентификационен номер, име, фамилия, абонамент от(дата), абонамент до(дата), тип абонамент, добавен на(регистрация на клиенти в БД - дата), брой подновявания(на абонамента), ел. поща и телефон. Може би е добро и един атрубут инструктор - дали ползва или не (true/false). за Служители - Id, FirstName, LastName, FirstWorkDayDate, MonthSalary. На български съответно - първите 3 са ясни, дата на постъпване и месечна заплата. Идеята тези две таблици да са отделени една от друга е: първо, че във всяка от тях има специфична информация, която не е нужна в другата таблица - т.е. ще има доста полета с NULL стойност; второ, че така ще си улесня заявките. В самото приложение, оттам и в базата данни, мисля да има 3 роли за служител - шеф, който има достъп до всичко, инструктор, който може да си провери графика, с кои клиенти работи и т.н., и касиер, който да регистрира нови клиенти, подновява абонаменти и т.н. за Продукти - Id, Name, Amount, Barcode, Group, LastDeliveryDate, FutureDeliveryDate. От английски се подразбира, но все пак - идентификационен номер, име на продукт, количество, баркод, група (аминокиселини, протеини и пр.), дата на последна доставка и дата на бъдеща доставка. за Абонаменти - Id, Name, Price, Duration(months). Съответно - идентификационен номер, име, цена, продължителност(в месеци). за Доставки - Id, Provier, Date, Price, Amount. Идентификационен номер, доставчик, дата, цена, количество. Идеята е в тази таблица да присъстват всички доставки - т.е., очаква се да  има много редове за 1 продукт, но идеята все пак е пълен отчет. Може би тук е мястото, където да имам атрибути - доставна цена и продажна цена. Останалите таблици не съм ги разписал толкова подробно, но идеята като цяло е:
      В Доставчици да пазя ид на доставчик, име на фирмата доставчик, адрес, телефон за връзка, e-mail и подобни. В Работни графици да пазя ид, ид на служител, смяна, работно време, дата и т.н. За всеки ден тук ще се пази кой кога е на работа В Баланс - да има ежедневен отчет за приходи и разходи - ид, дата, вид на операция (приход или разход), не се сещам за други полета, но със сигурност трябват. В Оборудване - ид, име (например дъмбел 5 кг.), брой, дата на доставка, брой ремонти, срок на годност, дата на бъдеща смяна, цена при закупуване. Нещо подобно. В Заплати - за всеки месец ще съхраняваме информация кой служител каква заплата е взел - ид, ид на служител, месец и година, пари, още нещо? Пълен отчет. Във все още безименната таблица, в която да се опише тренировката между клиент и инструктор - ид-та и на двамата, дата на провеждане, начален час, краен час, цена (може би). Тук помагайте. Първични ключове във всички таблици е полето Id.
      Като цяло май това са таблиците за момента. И ако кажем че за тях имам идея, то за връзките между тях ще имам нужда от помощ. 
      Със сигурност трябва да има връзка между Служители и Заплати. Id на служител в таблицата за Заплати, тоест Id на служител ни е вторичен ключ в Заплати. Трябва да има връзка и между Клиенти и Служители - да можем да проверим за всеки клиент дали ползва инструктор, и ако да - кой? И обратно - инструктор да може да види кои са му клиенти. Т.е., излиза че и в двете таблици, трябва да има вторичен ключ от другата таблица. Отделно в таблицата за тренировка, трябва да ги има отново Id-тата на клиент и инструктор - може би реално тази таблица е връзката между Служители и Клиенти. Осъзнавам, че се получава излишък на информация, но целта ми е: първо, да мога лесно/директно да проверя на даден клиент кой му е инструктор например, и второ - ако правя заявка да е по-лесна. В Доставки трябва да има Id на продукт от таблица Продукти, т.е. е вторичен ключ. Доставчици и Доставки също трябва да имат връзка помежду си. Id на доставчик в Доставки.

Ще се радвам някой да прочете разсъжденията ми и да сподели съвет - как да променя релациите, атрубутите или връзките между тях. Ще бъде бонус ако се отзове и някой с опит в програмирането на C# и по-специално вградената СУБД в Visual Studio.

Предварително благодаря! Поздрави!
    • от Nai Qkata
      Здравейте, бих искала да ми препоръчате фитнес зала с добър фитнес инструктор в ж.к Люлин, ако знаете някоя ! Благодаря предварително
    • от Black Dragon 777
      Здравейте,миналото лято хедех на фитнес 2-3 месеца всеки ден , но от тогава не съм ходил,от тогава общо взето спрях да спортувам каквото и да е , и в резултат на това,а и на бирите , качих доста излишни килограми,и преди не бях много слабичък но сега е още повече,186 съм , 100 кг .на 18 г съм.От тренировките по футбол счупвах 2 пъти ръка и там се поолежах около 1 месец за едната и след месец два след като счупих и другата още 1 месец,след това пак започнах да си тернирам но не след дълго и глезен изкълчих и там още 1 месец отиде ... и се докарах до това положение .. Та искам да попитам сега ще започвам да ходя на фитнес сериозно не за месец,два,дали да взимам елкарнитин и да бягам докато не смъкна поне 20 кг(или пове4е,колкото се налага)  и след това да почвам за мусколи и оформяне да работя . Или направо да си почвам за мусколи тренировки.Нищо не разбирам и затова ви моля за помощ .Благодаря ви предварително !
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.