Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

на 24.05.2018 г. в 13:37, baikolio95 написа:

Що ?! Щото трябва да си остане с насипаната с лопатата 10-ка ли, и да разчита на нескопосни и бъгави унифицирани драйвери и ъпдейти, които ако оправят едно, чупят друго ?!

Неписано правило е, на стар хардуер да се инсталира съответната стара ОС.

Имам във момента други харчове и затова не мога да отделя повече пари .....

Но ако сега си купя примерно тази видеокарта GT 1030 с активно охлаждане и един SSD другия месец после ще ми останат по малко неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, bebo_ написа:

Имам във момента други харчове и затова не мога да отделя повече пари .....

Но ако сега си купя примерно тази видеокарта GT 1030 с активно охлаждане и един SSD другия месец после ще ми останат по малко неща.

Аз бих се замислил дали да не взема пасивна карта на която да си монтирам перка по желание (размер, обороти место на монтаж и т.н.). Мисля, че ще е доста по-тихо от колкото с малката оригинална перка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Аз бих се замислил дали да не взема пасивна карта на която да си монтирам перка по желание (размер, обороти место на монтаж и т.н.). Мисля, че ще е доста по-тихо от колкото с малката оригинална перка.

Днес ходих в един компютърен магазин до нас и човека каза ,че тази с пасивното охлаждане е по голяма и трябва да има повече място там където е около нея,самия радиатор е по голям,той каза че има само 2 марки Palit която е сперка и MSI която е без перка,трябвало за нея по добър въздушен поток.

Исках да попитам само друго нещо понеже по горе ми предложиха това SSD 

250GB SATA Crucial MX500

https://laptop.bg/ssd_drives-crucial-CT250MX500SSD1 

Но видях ,че има на ADATA със почти същата скорост само ,че е със 3г гаранция вместо 5г ....то добро ли е или да си взема първото

https://laptop.bg/ssd_drives-adata-256gb_adata_su800

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това дъно със SATA 2 ще му посечеш скоростите, тъй че вземи по-евтиното. 1, 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, PANOV написа:

На това дъно със SATA 2 ще му посечеш скоростите, тъй че вземи по-евтиното. 1, 2

Разлика между SATA2 и SATA3 няма да забележи, освен ако не копира много големи файлове или прави тестове, не се научихте! На SSD се гледа най-вече издръжливостта TBW, както и типа памет (което пак е свързано с издръжливостта), освен цената и гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Raze написа:

Разлика между SATA2 и SATA3 няма да забележи, освен ако не копира много големи файлове или прави тестове, не се научихте! На SSD се гледа най-вече издръжливостта TBW, както и типа памет (което пак е свързано с издръжливостта), освен цената и гаранцията.

Samsung 960 evo ползва tlc памет - и? MX500 250 = 100TB, SU 650 240 = 140TB, SU800 256 = 200TB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И? В случая не става ли въпрос за SATA2/3? Не за NVME. Реално каквото и да вземе, трудно ще му "изразходва" живота за записи в близките няколко години, дори и денонощно да записва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

И? В случая не става ли въпрос за SATA2/3? Не за NVME. Реално каквото и да вземе, трудно ще му "изразходва" живота за записи в близките няколко години, дори и денонощно да записва.

Нали каза за типа памет, затова коментирах евото. Все тая, за масов потребител SU650 и 800 дават добър цикъл и са евтини, на такъв конфиг, дето целия струва колкото SSDто, какво толкова да гледа памет и TBW.., пък и на САТА2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално да, да гледа най-много гаранция на кое дават и кое му е най-изгодно като капацитет/цена. Каквото и да сложи, няма да си познае компютъра след това :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

Реално да, да гледа най-много гаранция на кое дават и кое му е най-изгодно като капацитет/цена. Каквото и да сложи, няма да си познае компютъра след това :)

Аз до година най много ще си купя друг и ще взема каквото мога от този,затова искам сега тези неща като видео,ssd,хард и захранване да мога да ги ползвам на новия,просто за момента искам  да мога да имам нещо там което да ми върши работа,не знам какво да взема и затова питам,всеки казва различно за тези ssd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, bebo_ написа:

Аз до година най много ще си купя друг и ще взема каквото мога от този,затова искам сега тези неща като видео,ssd,хард и захранване да мога да ги ползвам на новия,просто за момента искам  да мога да имам нещо там което да ми върши работа,не знам какво да взема и затова питам,всеки казва различно за тези ssd.

Не го умувай толкова, вземи нещо, което ти е по джоба, пак ще видиш голяма разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.