Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся конкретно видео. Преди години, може и 10 да са станали, имаше едни реклами за учене на японски или китайски (не правя разлика), в които се показваше лесна техника за научаването им, а именно, че си мязат символите на това, което означават. Нещо като пиктограми. Та може ли някой да намери такова видео, или графика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 18 минути, аm-аm написа:

Търся конкретно видео. Преди години, може и 10 да са станали, имаше едни реклами за учене на японски или китайски (не правя разлика), в които се показваше лесна техника за научаването им, а именно, че си мязат символите на това, което означават. Нещо като пиктограми. Та може ли някой да намери такова видео, или графика?

:lol6: японски или китайски (не правя разлика). Просто с това се приключва всичко.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята за пиктограмите ме вълнува, а не научаването на конкретно един от двата езика. Бих разширил търсенето и до шумерски и египетски. На инките, даже не знам как се казва, е също добра илюстрация за концепцията.

Но в случая търся конкретно видео, което помня. Там се предлагаха платени уроци и се даваше демо, което показва неслучайния принцип, по който се изписват йероглифите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, аm-аm написа:

Идеята за пиктограмите ме вълнува, а не научаването на конкретно един от двата езика. Бих разширил търсенето и до шумерски и египетски. На инките, даже не знам как се казва, е също добра илюстрация за концепцията.

Но в случая търся конкретно видео, което помня. Там се предлагаха платени уроци и се даваше демо, което показва неслучайния принцип, по който се изписват йероглифите.

Няма лесно или трудно научаване на език. Просто си сядаш на гъзерете и го учиш. Всичко друго е само лъжа и измама. Японския както и китайският са малко по-трудни за научаване , защото абсолютно всяка дума е различна и няма аналог. В европейските езици има много сходни, еднакви думи, които се произнасят различно, но правиш лесно аналогията. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не написах ли ясно:

преди 7 минути, аm-аm написа:

Идеята за пиктограмите ме вълнува, а не научаването на конкретно един от двата езика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, аm-аm написа:

Не написах ли ясно:

Ето примерено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ето примерено видео.

Продължаваш да си забит в заглавието на темата, вместо в съдържанието на първия пост. Заглавието просто не ми позволи да изясня точно какво искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, аm-аm написа:

Продължаваш да си забит в заглавието на темата, вместо в съдържанието на първия пост. Заглавието просто не ми позволи да изясня точно какво искам.

Е, аз забития олигофрен поне опитах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Е, аз забития олигофрен поне опитах.

Специално за забити хора като теб, редактирах заглавието, за да отговаря на очакванията ти и да демонстрира безсмислеността на тази операция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся от някъде да гледам или да сваля филма "Гениалният Боби Джоунс" ( Боби джоунс: Гениално хрумване, Bobby Jones& Stroke of Genius). В Замунда липсва под тези заглавия. Някой може ли да помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, niki1496 написа:

Здравейте, търся от някъде да гледам или да сваля филма "Гениалният Боби Джоунс" ( Боби джоунс: Гениално хрумване, Bobby Jones& Stroke of Genius). В Замунда липсва под тези заглавия. Някой може ли да помогне?

Имаш лично съобщение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.