Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги шофьори/ки.
Съжалявам за глупавия въпрос, който ще задам предварително.
Та въпроса е :  възможно ли е при побутване, допиране или както искате го наречете на 2 леки коли на паркинг със скорост от 2-3 км/ч , при сблъсък на задна броня с предна броня по средата в номера на отзад стоящата кола, задната кола да има щети : крив ляв калник , леко откачена броня от дясната страна , криви рога и да се получи фуга на капака с десен калник от 6мм. ? 
ТОВА НЕ Е МАЙТАП !

... Моля за сериозни отговори ако е възможно ! Темата е сериозна, колегата ми иска да му купя нова кола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз се блъснах не с 2-3, а с десетина километра в една спряла Зафира. Нейния фар леко се пукна и бронята леко излезе от мястото си около фара. Моята броня почти се натроши, оказа се, че и отдолу едни пластмаси, дето държат радиатора, са счупени. Имах каско, ама една броня оригинална при мен струва 700 лева. Иначе китайски фар за Зафирата купих за 90 лева, оригиналния мисля бе около 300.  Направо щеше да ми се разкаже играта с тая броня, ако нямах каско. Всичко се сменя що е пластмаса. За щастие фаровете ми бяха здрави, че не ми се мисли там какви пари трябва да давам без Каско. 

Та на въпроса ти - с 2-3 км/ч едва ли може да стане нещо, но ако е опечена бронята от старост, може и да стане. При колите броните са от различни материали и ако това е някаква гъвкава пластмаса или гума, ще се мине само с една боя. Но пукне ли се, няма как да се оправи и трябва цялостна смяна, която никак не е евтина. Иначе преди 20 години блъснах Запорожец на задна в едно дърво с 2-3 км/ч. Всичко хлътна, въпреки че бе правена от немски каски. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как ги определяте тези 2-3 km/h така на око!

Много е важно и каква кола, каква удря.

Все пак ти си бил на мястото и си усетил самия удар (или както можеш да го определиш ти).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъ? Ти ли си ударил чужда кола? И някой има претенции да му купиш друга? Въобще имаш ли СУМПС? ГО нямаш ли? Като много иска попълвайте двустранен протокол, регистрирате го на 112 и му пишете номера. Застрахователя ще снима двете коли и ще определи евентуална щета. Има и условия, описани са на бланката.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При 2-3-5км/ч нищо няма как да е станало.

• Харесва ми 2
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя където иска да му купиш нова кола му кажи да си смени дилъра .Е....си наркоманите.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма учудващо в такава щета, ма това с новата кола наистина кефи. :Д  В коя сфера си, много наедро пипате там - с едно аверче един път в София, така се джаснахме в един джип братче, дето струва половин милион, та като се изсипаха едни кабелтии, едни брони, парктроници, чудесии и от него слязоха 4-а катили по над 120кг. чиста маса, с татуси чак по главите и ютии стърчащи под тениските, и си рекохме е ся си такова такованката, ма както си пише у дебелите книги: почти буквално се насрахме. Какво и що - сто лева и си тръгнахме, даже без да сме яли шамари. А тука - нова кола чак иска. Да не е някой министър този колега. (:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.05.2018 г. в 22:56, Martin Leonidov написа:

Здравейте колеги шофьори/ки.
Съжалявам за глупавия въпрос, който ще задам предварително.
Та въпроса е :  възможно ли е при побутване, допиране или както искате го наречете на 2 леки коли на паркинг със скорост от 2-3 км/ч , при сблъсък на задна броня с предна броня по средата в номера на отзад стоящата кола, задната кола да има щети : крив ляв калник , леко откачена броня от дясната страна , криви рога и да се получи фуга на капака с десен калник от 6мм. ? 
ТОВА НЕ Е МАЙТАП !

... Моля за сериозни отговори ако е възможно ! Темата е сериозна, колегата ми иска да му купя нова кола.

Марто опитват се да те пързалят и то фигурно...Друг е въпроса да ли наистина са 2-3км/ч или повече.Но и с 10км/ч ъпсурт такава щета да направиш.Специялно за 2-3км/ч и чукване само, че в задна броня на бус,с мойта предна броня.За първи път като се качих във вагаджийка, първия модел ауди А3 на Мария Луиза в София.И съм паркирал между лека кола и бус и трябва да дам на задна за да изляза.Обаче не знам къде е задната на аудито и оригиналната топка е сменена с някаква от Илиенци за дваипедесе,  която не е обозначена как са скоростите.И са мъча да  нацела задната и като отпусках леко съединитела,колата само на пред тръгваше и със всеки опит все повече се преближаваше към буса, който беше пред мен.Накрая се залепих за него и при всеки следващ  опита само го блъсках леко в задната броня.Поне 5-6 пъти го блъснах.Добре ,че беше в 3 през ноща и нямаше много хора:) Накрая я нацелих де.Но слезнах да огледам аудито за щети,както и буса даже с фенер.Нищо им нямаше и на двете мепесета,няколко драскотини по броните и това е.Марто кажи му на тоя тарикат да згъва цирка и черта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ostavime
      Търся такъв тип детска електрическа количка. От къде може да се купи такав модел/вид? Газ се подава от ръкохватката. 
      Снимал съм я през витрината. За съжаление магазина не работеше, иначе щеше да питам направо вътре. 

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от Божидар Борисов
      Здравейте!
      Въпроса ми е следния: имам бюджет 5000лв.(+~1000 за обслужване).
      За сега съм се спрял на следните автомобили: Renault Megane II Diesel(тук съм в дилема 1.5 или 1.9), Mazda 3 1.6D, Volvo S60(като цяло волво като модели по голямата част ми допадат), Alfa Romeo 147 1.9 JTD, Opel Astra 1,6.
      Това, което търся в една кола е да е удобна от към интериор,да има някой екстри(климатроник,мултиволан), не търся супер мощна печка, порядъка на 110-130 коня 1.6-2.4 е достатъчно за да може и да не харчи твърде много.
      Спрял съм се предимно на дизелови двигатели и ги предпочитам, затова съм писал опела като краен вариант тъй като те вътре са като каруци имат 2 "врътки"   и седалките са :X.
    • от BMW Маниак
      "Колеги" шофьори колко километра минавате годишно зад волана на личния си автомобил ?
      Като подкрепа към километрите се приема само снимков материал че на форумни балони и празни приказки по седенки съм се наслушал.
      Наскоро прочетох че имало шофьори къде минавали по 300 000 годишно !!! И малко останах доста позачуден как става тоя номер.
      Друг лауреат пък въртял по 70 на ден ама се оказало че събота и неделя не се смятали ама били 22 000 на годин, аве смешки от всякъде.
      Та дайте да говорим със снимки и през време да си показваме пак километражите и да изчисляваме.

2013 април беше на 0Км

Август 2013 беше на 0км

Или 278 000 за по малко от 5 години.

• от Ovitech
      Здравейте, може ли да помоля за малко информативно съдействие отностно една рядка, но и доста неприятна ситуация в която изпаднах. Случаят е следния...
      Миналата година, декември месец си харесах един Ford Focus 2012 модел продаван втора употреба от юридическо лице. На 20 Декември преведох съответната сума, като ми бе издадена фактура и касов бон, но не минахме през нотариус същият ден тъй като се появи неотложна работа и го оставихме за 22 Декември, до тук добре. На 21 Декември обаче трето лице познат на собственика причинява ПТП именно с този автомобил при което отнема предимството на тежка самоходна машина в резултат на което дясната носеща греда на автомобила бива прибрана така да го нарека чак до скоростния лост, при проверка на документите от служители на КАТ-Пловдив се оказва, че шофиралият автомобила бил и с изтекла книжка при което свалят номерата и спират автомобила от движение за 6 месеца.
      Към настоящият момент считано от 27-ми декември или друга дата през късния декември знам че отмениха, свалянето на номера поради изтекла книжка, а колата все още не е прехвърлена през нотариус тъй като собственика й отлага или не си вдига телефона, като в същото време отказва и да върне заплатената сума за автомобила за който така или иначе съм намерил ново купе и всички останали части които ще трябва да се подменят.

Въпроса ми към Вас по запознатите е сега след като отпадна наредбата за свалянето на регистрационните номера при изтекла книжка и съответното и псотавяне буквално на трупчета за 6 месеца, при смяна на собствеността която в моя случай и по съдебен ред ще се случи, дали ще мога да регистрирам автомобила или задължително ще трябва да чакам да изтекът тези 6 месеца принудително спиране от движение които са наложили от КАТ-Пловдив?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.