Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Смятам,че ще бъде полезно ако на едно място съберем информация и линкове за фирмите,които внасят хардуерни елементи и са представители на големите производители в България.Аз започвам с линкове към някои от по-големите фирми,като оставям темата отворена за допълнения :

Argus Computers Most Computers

Bulcom 2000 Leader Technologies Asbis Reset Computers Bomba.bg

Adsys Group Bestech Bg Comelsoft Computer 2000 Dekada Digital Persy

Кагами Кунторов ЕООД Laptop Risk Electronics Smart Systems Vali

Storm Computers Stantek Voodoo Computers Sunny Computers Stealtech Computers

Jar Computers JMT Technologies

Era Computer

Multirama Computer Obsession Solytrade

Comp Tech

Това е от мене засега :rolleyes: Надявам се по-късно да допълним списъка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Забравяш някой от големите вносители:

Контракс

Солитрон

Кантек

Торнадо Системс

Поне за тези се сещам сега.

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една още по-ценна информация която може да се даде за вносителите - кой на какво точно е офицялен вносител. Така мисля ще разберем при кого да отидем ако си харесаме примерно монитор SAMSUN - на тази марка май вносители са ТехноМаркет Европа. Та казвайте ако знаете.Стемо са на HP май :) MOST Computers - Офицялен дилър на GIGABYTE.

Редактирано от pavl0v (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се за това:

ComelSoft се водят вносители на монитори iiyama. Много хубави неща съм чувал за тях ... но и за 1 лошо се сещам. Баща ми имаше в старата работа 1 от по-евтините модели ( TFT ). Та понеже е счетоводител му се наложило да работи с Ексел. И понеже работат била спешна бачкал 2 дена нонстоп - това прави около 30+ часа, без да сменя прозорците или да гаси монитора - само Ексел. Та на следващия ден като отишъл на работа заварил монитора на мрежичка - таблицата на Ексел си била останала - предполагам пикселите са изгорели или де да знам Публикувано изображение Но като цяло мониторите са добри, особено скъпите и големите (22' +).

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ComelSoft имат и сайт за Iiyama в България. Аз май от там ще си взема монитора.

SBS - не ги знам дали са добри, сайта е доста бозав, но се ъпдейтва на 30мин и информацията е актуална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво значение име кои са вносителите, след като самите вносители не работят с крайни клиенти. Много ми е интересно, как ще отиде някой в Солитрон и ще си купи процесор или да отидеш в Поликомп и да си купиш принтер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво значение име кои са вносителите, след като самите вносители не работят с крайни клиенти. Много ми е интересно, как ще отиде някой в Солитрон и ще си купи процесор или да отидеш в Поликомп и да си купиш принтер.

Я пак си помисли...

Поне на линка преди твоя пост да беше цъкнал....да бяха една или две фирмите които продават на дребно поне. За около половината съм сигурен че работят с крайни киенти, а на практика вероятно всички без 3-4 фирми.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз няма какво да си мисля, защото работя с тези фирми, би ли ми казал къде е магазина на Солитрон например или на Солитрейд или на Поликомп - все пак това са фирмите които бяха обявени за дитрибутор номер 1 от 2000 година до днес. Ако влезнеш в сйатовете им ще видиш на кои марки са предтсавители. Надявам се да правиш разлика между вносител и реселър. Нали не си мислиш че Жар или Мултирама си внасят чарколаците за компютрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.netis.bg официални вносители за България на IBM Lenovo Trendnet Powerware Raritan Simon,Krone,Draka Unex Secure Computing И работят с крайни клиенти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една още по-ценна информация която може да се даде за вносителите - кой на какво точно е офицялен вносител.

Така мисля ще разберем при кого да отидем ако си харесаме примерно монитор SAMSUN - на тази марка май вносители са ТехноМаркет Европа.

Та казвайте ако знаете.Стемо са на HP май :)

MOST Computers - Офицялен дилър на GIGABYTE.

мда обаче мост също са официален вносител на хуйлет пакард (най големите боклуци), но за разлика от габровците стемо, мост продават боклуците по ефтино. а вностел на самсунг е K&K electronics повечето фирми дето са изброени на горе обаче не са официални вносители... като аргус например - каквото го внасят го прекупуват от вънка. а официален вносител на гигабайт са VALI а не мост, вали внасят и кутии гигадръв и лаптопи гигадръв че и тунери...

мост са официален дилър на интел и азис (asus) и benq, asbis на интел. и темата горе е за вносители,а не за продавачи (speedcomputers)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави Infosec....френски UPS, претендират да са на клона с APC и MGE, но на по-ниски цени. Практически нямам наблюдения. Ако се не лъжа са и партньор на Кингстън...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мда обаче мост също са официален вносител на хуйлет пакард (най големите боклуци), но за разлика от габровците стемо, мост продават боклуците по ефтино. а вностел на самсунг е K&K electronics повечето фирми дето са изброени на горе обаче не са официални вносители... като аргус например - каквото го внасят го прекупуват от вънка. а официален вносител на гигабайт са VALI а не мост, вали внасят и кутии гигадръв и лаптопи гигадръв че и тунери...

мост са официален дилър на интел и азис (asus) и benq, asbis на интел. и темата горе е за вносители,а не за продавачи (speedcomputers)

Мост не са прекупвачи на Gigabyte, а са с директен внос :) професоре, а и нещо коментара ти за HP също не е актуален... но както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.2 Форумът да се ползва по предназначение. Той не е място за явна и скрита реклама, политическа агитация и други подобни.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за последно Предпочитам да пазаря онлайн поради няколко причини едната е седемдневния срок за връщане на стоката.В нормалните магазини тои е 3дена. Поради много причини онлайн магазините са по-евтини. Избягвам контакт с тъпи продавачи неволни грешки в означението на продукта който искам. През последните месеци съм купил хардуер за над 5000лв. Не всичко е за мен, основно съм пазарил от няколко онлайн магазина и всичко е било точно. Няма грешки разопаковани стоки всичко е точно, да чукна на дърво всичко работи без проблеми. http://outmax.bg/dmz/ http://911.bg/a2/firm.asp?id=4206 http://iskampc.com/pc-components.html и още има но става късно. Лека нощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BOX процесорите идват така запечатани, че винаги би си проличало евентуално отваряне. TRAY бройките идват както масовата РАМ, а именно без нищо и обикновено вносителите ми ги опаковат в торбичка, използван лист А4, или ако нацеля последни бройки в пакета, ми дават цялата кутия, или плочка, или там каквото е според компонента. Верно, малко ми е кофти, че куклите в МОСТ, примерно, доволно обарват пистите на голите плочки памет. А и е неприятно да знам как подмятат кашоните с хардове, които впрочем също идват добре запечатани - в антистатична торбичка, но с лепенка, която трябва да се скъса, за да се отвори. Паметите Кингстън идват в кутиики с лепенки и също не могат да се отворят незабелязано (не съм сигурен дали за евтините модели е пак така). Скъпите захранвания са опаковани, евтините идват голи. Това, което е "bulk" в ценовата, също е в торбичка, обикновено евтините и стари дъна и видеокарти. Кутиите са опаковани само в кашони с тиксо, но там ти е все тая дали е нова, или не, щом няма физически дефекти по нея (честно казано не знам по какъв начин трябва да се почисти една използвана кутия, за да изглежда като нова, че и да мирише на ново). При периферията е същото положението - евтиното е в опаковки, които се отварят, скъпото е в запечатани. Флашките в 90% от случаите са запечатани по най-добрия възможен начин. Интересно е, че дъната обикновено са в лесноотваряща се опаковка, което е причината за отпечатъците от пръсти по батериите и синковете, но пък там веднага проличава, ако има дефект. Накратко, по-скъпите неща не могат да се подменят, или отворят предварително, а евтините могат и обикновено са без опаковка. Така иват при самите вносители и в сервиза на прекупвача няма как да им измислят холограмна опаковка. Вече от кой магазин ще решиш да пазаруваш си е твой избор. В нета има достатъчно коментари за по-известните фирми. А специално Sky работят с 6-8% надценка и разчитат на оборот. За разлика от Буркан, които хем взимат дебели отстъпки, хем слагат огромна надценка и пак цените им се получават високи. Но не е луд тоя дето яде баницата. Докато има балъци, ще има и готови конфигурации по магазините с остарели компоненти и привлекателно ниски цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло SKY се препоръчват от колегите (и от мен) за поръчка на компоненти. Цените са им доста ниски, малко по-горе badsector каза, че работят с едва 6-8% печалба и разчитат на оборот, не на надути цени. Пазарувал съм от тях- коректни са и си остават моят избор на магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, някой да знае кой е официалният вносител на MSI в България в момента? Имам предвид на компютърните компоненти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, някой да знае кой е официалният вносител на MSI в България в момента? Имам предвид на компютърните компоненти?

Тук има информация за партньорската мрежа на MSI: http://bg.msi.com/service/wheretobuy/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...