Премини към съдържанието
nasko079

Голям проблем с sd картата на телефона ми

Препоръчан отговор

Здравейте! Исках да изтегля един торент от арена, файла беше много голям, някъде 38GB, бавно се теглеше и накрая се изтегли само една малка част, другата не можа и аз реших да не го тегля повече и да го изтрия, обаче като исках да го изтрия не можах, даваше ми грешка, много странно, после телефона взе да примигна и да изгася сам и да се включва сам, разбрах, че нещо не е наред с телефона, после пак се опитах да влезна и да изтрия торента файла, но картата ми беше празна и нямаше нищо в нея, после изведнъж се появиха и пак изчезваха нещата, но успях в промеждутъка да изтегля всичко и да го кача на компютъра, това е добре, но пък сега не мога да качвам нищо в sd картата, дава ми грешка... Защо се получа така, дали като изтеглих този файл от арената и си развалих картата, много ме е яд, все пак картата ми не е малка, 64GB, а пък не мога да я ползвам. frown.gif Четох в нета за някакво форматиране на картата, това ли е единственото нещо което мога да направя, за да я спася? frown.gif  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Торент на SD карта - ти просто си искал да я убиеш. SD картите не са предназначени за много цикли запис/презапис, а неща като торенти, acestream, p2p и т.н. правят точно това и ги трепят за норматив. Освен това самите телефони не са особено щадящи към SD картите. Дали заради лошо написан софтуер, дали, най вероятно, заради кофти контролери на напрежение, които пускат по-ниско напрежение. Но SD картите в телефоните не карат много. Но и ти си помогнал, разбира се.

Нещо, което можеш да направиш е да извадиш картата и да я пробваш в компютър, не през телефона, а директно. Ако нямаш вход за карта, ползваш адаптер към USB. Пробваш да я форматираш с SD Formatter. На програмата, в Option задаваш - FORMAT TYPE - Full (erase) и FORMAT SIZE ADJUSTMENT - ON. Или пробваш формат с друга, подобна програма, но горната е най добра. Ако тази програма, или някоя друга, ти изпише грешка при формат, от сорта, че картата е защитена от запис, или след, уж успешен формат, картата си е пак със старите дялове, значи вече е съсипана и изобщо не я мъчи, а я изхвърляй директно.

Друг, по-сложен вариант, включва препрограмиране на контролерът на картата. Но там нещата са доста сложни, включват платен, специализиран софтуер, програматор, трябва да се знае какъв е контролерът и да се умее. Като и при твърдите дискове, този вариант е само ако има нещо много важно на картата, иначе е в пъти по-безболезнено просто да се купи нова карта.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И коя е тази грешка? Тук не сме гадатели!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, RagnerBG написа:

Торент на SD карта - ти просто си искал да я убиеш. SD картите не са предназначени за много цикли запис/презапис, а неща като торенти, acestream, p2p и т.н. правят точно това и ги трепят за норматив. Освен това самите телефони не са особено щадящи към SD картите. Дали заради лошо написан софтуер, дали, най вероятно, заради кофти контролери на напрежение, които пускат по-ниско напрежение. Но SD картите в телефоните не карат много. Но и ти си помогнал, разбира се.

Нещо, което можеш да направиш е да извадиш картата и да я пробваш в компютър, не през телефона, а директно. Ако нямаш вход за карта, ползваш адаптер към USB. Пробваш да я форматираш с SD Formatter. На програмата, в Option задаваш - FORMAT TYPE - Full (erase) и FORMAT SIZE ADJUSTMENT - ON. Или пробваш формат с друга, подобна програма, но горната е най добра. Ако тази програма, или някоя друга, ти изпише грешка при формат, от сорта, че картата е защитена от запис, или след, уж успешен формат, картата си е пак със старите дялове, значи вече е съсипана и изобщо не я мъчи, а я изхвърляй директно.

Друг, по-сложен вариант, включва препрограмиране на контролерът на картата. Но там нещата са доста сложни, включват платен, специализиран софтуер, програматор, трябва да се знае какъв е контролерът и да се умее. Като и при твърдите дискове, този вариант е само ако има нещо много важно на картата, иначе е в пъти по-безболезнено просто да се купи нова карта.

Здравей! Много благодаря за отговора, пробвах и с компютъра и с тази програма която ми каза, но нищо не стана, не се оправиха нещата...  как да я хвърля на боклука, не са 4, на са 8, не са 16GB, все пак са 64GB...  ужас...  как сам се прецаках... frown.giffrown.giffrown.gif 

преди 21 часа, Емил Костов написа:

И коя е тази грешка? Тук не сме гадатели!!

Ами грешка, как да обясня, просто не мога да ги изтрия, изписва ми грешка, че не могат да бъдат изтрити... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво, че поне е гаранционна и се надявам да ми я сменят, това поне е успокояващото...  Само се притеснявам, че в картата останаха снимки и някой по лични неща, да не би някой да се възползва от тях, след като я занеса в технополис. Има ли някаква опасност или говоря глупости, вие как мислите? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си късметлия, щом е гаранционна. Аз имам до сега две, или май три прецакани и то без да правя такива неща като сваляне на торент. И си заминаха на боклука. Имам и още две, които почти са си заминали и ги ползвам за несериозни неща, повече като флашки. SD картите са най ненадежните продукти на пазара в момента, трошат се за норматив, а цените не са адекватни на жизненият цикъл и приложението, просто телефоните ги направиха популярни. Като се замисля, че има хора, които дори ги смятат за надежни за съхранение на информация, държат си там снимки, лични клипове...

Относно твоите снимки, щом не можеш да ги изтриеш, разбира се, че в магазина ще могат да ги разгледат. Най малкото трябва да включат картата някъде и да видят дали е повредена, както ти казваш. Но едва ли някой ще е толкова търпелив да ги копира от повредена карта за едно лигавене. В сервизите са се нагледали на какви ли не неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.05.2018 г. в 18:37, RagnerBG написа:

Ти си късметлия, щом е гаранционна. Аз имам до сега две, или май три прецакани и то без да правя такива неща като сваляне на торент. И си заминаха на боклука. Имам и още две, които почти са си заминали и ги ползвам за несериозни неща, повече като флашки. SD картите са най ненадежните продукти на пазара в момента, трошат се за норматив, а цените не са адекватни на жизненият цикъл и приложението, просто телефоните ги направиха популярни. Като се замисля, че има хора, които дори ги смятат за надежни за съхранение на информация, държат си там снимки, лични клипове...

Относно твоите снимки, щом не можеш да ги изтриеш, разбира се, че в магазина ще могат да ги разгледат. Най малкото трябва да включат картата някъде и да видят дали е повредена, както ти казваш. Но едва ли някой ще е толкова търпелив да ги копира от повредена карта за едно лигавене. В сервизите са се нагледали на какви ли не неща.

Здравей, RagnerBG! Много благодаря за отговорите! :)  Да, явно съм късметлия. Ходих до технополис, нямаше никакъв проблем и ми я смениха с нова. И последно, за да приключа темата, трябва ли да форматирам новата sd карта и защо? Пречи ли да я ползвам така? Четох в интернет, че е хубаво да се форматира за да може да качваш и теглиш файлове над 4 GB. Предната ми карта която се развали, нямаше никакви проблеми, качвах и теглих файлове над 4GB, изключвам последния проблем, за който е ясно защо се е получило така. Ако пък старата ми sd карта се е нуждаела от форматиране, още в началото е нямало да мога да качвам и тегля файлове над 4 GB. Така, че, според тази логика се обезсмисля форматирането. Прав ли съм или греша? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако форматираш картата през телефона, той ще си я направи с подходяща файлова система за файлове над 4Gb, щом така е било преди, предполагам extFAT. Иначе трябва да е във FAT32 и няма да записва файлове над 4Gb. Но ако ще я ползваш в компютър, винаги можеш да я форматираш в NTFS и пак няма да има проблем с големи файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.05.2018 г. в 17:59, RagnerBG написа:

Ако форматираш картата през телефона, той ще си я направи с подходяща файлова система за файлове над 4Gb, щом така е било преди, предполагам extFAT. Иначе трябва да е във FAT32 и няма да записва файлове над 4Gb. Но ако ще я ползваш в компютър, винаги можеш да я форматираш в NTFS и пак няма да има проблем с големи файлове.

Ясно, разбрах те. Много благодаря за всичко! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.