Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам една кошница MSI VR610X MS-163b с рутер tplink tl-wr740N отключен без парола наоколо дърти комшии , а и понеже в такова рапзоложение съм в къщата че и да искат да се вържат надали ще намерят сигнал.
Та от рутера  в моята стая за в другия край на къщата съм пуснал отделен кабел за друг компютър за интернет ...инсталирам му драйвърите когато му правя преинсталация ..няма ядове там.
При тоя кошник не е така. ..инсталирах му realtek-RTL8101E всичко точно.После  ъпдейтнах ръчно и  atheros ar5007eg wireless network adapter windows 7 (за 32битова) ... е не ще  и не ще.
Не намира интернет иконката ми се вясвя оня жълт триъгълник като махна главния WLAN кабел от провайдъра и го сложа в рутера да си имам на моя си в стаята пък излиза X и не намира никакви мрежи а трябва да намери моята отключената...телевизорите ми намират мрежата телефона ми я намира само тоя боклук не ще.Направо ми побеле косата не знам кво да прая ...мрежата е настроена на "домашна" на лаптопа ...абе немам идей никакви добре че имам бира поне.Дайте някакви идей какво да пробвам молим! :Д

По принцип е за на сестра ми малкия ,баща му ми го даде и всичко би трябвало да си му работи мисля си да не е изгоряла лан картата но  не съм сигурен защото имам процеси 
armsvc.exe , ati2evxx.exe (2 на брой) а и го взех от профилактика неска така ,че навярно щяха да ми кажат ?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали може да е заради това че доставчикът разрешава достъп до mac адреса на картата примерно ?
С подмяната и вземане на нов лаптоп и сега заради това да не мога да се свържа към нет понеже едва ли не идва така ,че има "забрана" понеже се свързва към изцяло нов мас адрес понеже старият е "изтрит" ?Ще им се обадя утре да видя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, retaer написа:

Дали може да е заради това че доставчикът разрешава достъп до mac адреса на картата примерно ?
С подмяната и вземане на нов лаптоп и сега заради това да не мога да се свържа към нет понеже едва ли не идва така ,че има "забрана" понеже се свързва към изцяло нов мас адрес понеже старият е "изтрит" ?Ще им се обадя утре да видя

Хайде мисли малко. Доставчика не ти забранява, а те оторизира по МАК адрес. След като си оторизиран до рутера имаш интернет. Лаптопа ти не може да се свърже с рутера безжично.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Хайде мисли малко. Доставчика не ти забранява, а те оторизира по МАК адрес. След като си оторизиран до рутера имаш интернет. Лаптопа ти не може да се свърже с рутера безжично.

Аз говорих по горе за старият собственик.както и да е пил съм и така 
В крайна сметка да доставичка оторизира по мак използвах не правилна дума.И даже си спомням че за другия pc в когато му пусках нет им звънях да оторизират достъпа и до там.
записах два мак адреса и утре ще им ги продиктувам да ги разрешат, но защо дори не търси мрежи ..." не може да се свърже с рутера безжично" моментно ся нещо се обърках а уж мисля в права насока,ръчно ли трябва да я въведа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, retaer написа:

Аз говорих по горе за старият собственик.както и да е пил съм и така 
В крайна сметка да доставичка оторизира по мак използвах не правилна дума.И даже си спомням че за другия pc в когато му пусках нет им звънях да оторизират достъпа и до там.
записах два мак адреса и утре ще им ги продиктувам да ги разрешат, но защо дори не търси мрежи ..." не може да се свърже с рутера безжично" моментно ся нещо се обърках а уж мисля в права насока ?

Като за начало обясни точно какво, къде и как го свързваш отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф извинявай мой ех колко съм прост ... :Д не съм цъкнал великия бутон на тая кошница и да вкл. wi-fi модула....хахах майко мила сканира ми мрежите и се конектнах , ся остана само да ми разрешат и мрежовия достъп по мак понеже по жица нямам хах мерси все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достъпа ти как минава ?  Доставчик-Рутер -Лаптоп ?  Ако е така значи ,че ако включиш един лан кабел в лан порта на рутера и  лаптопа ще има интернет. Ако ти е нужен дълъг кабел  помоли   техниците да ти шибнат 2 буксички  на 5 метра  кабелче .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.