Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Имаме 1 стар климатик клас д,  който го ползваме за охлаждане лятото само, но рядко, по принцип зимата сме с печка на дърва в другите 2 стаи и сме свикнали да е 35 градуса в нас, но понеже ще правим ремонт и печката трябва да се махне и да купим климатик, който да отоплява 2 стаи зимата ще е сложен в единият край на стаята срещу вратата и ще отоплява и 2 стаи по 16 квадрата, не съм сигурен старият какъв е но за охлаждане върши работа на другин2 дтаи също по 16 кв, въпреки, че е за малка квадратура мисля и за това няма смисъл да купуваме 2. Въпроса е колко ток хаби горе долу и това най-икономичният начин за отопление на ток ли е до сега сме плащали с многото електроуреди в нас и лятото ако ползваме климатика за охлаждане от време на време общо 50 60лв щ сега плащаме към 40 със печки, хладилник, фризер, пералня, бойлери и тнт. Каквщъв климатик трябва да де вземе а++ ли и какво е това btu. Просто да знам за 2 стаи и за най-малка консумация на ток и да е топло горе долу какво трябва да купя? И ще могат ли да се топлят 2 сраи с 1 климатик зимата при - 10 например? 

Редактирано от gig93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом сте свикнали на 35! градуса на дърва, каквото и да правиш, все ще ти се струва че не върши работа. Тия дивотии, че един климатик ще топли две стаи през отворени врати ги забрави. Не че няма да се усеща затопляне в отдалечената стая, но няма да е както ако във всяка стая има отделен климатик. По-добре е две девятки например за този обем, отколкото един по-голям. При наличие на съвременни дограми и някаква изолация, се постига нормална температура от около 20 до 25 градуса с евтин климатик. Има и скъпи климатици, които наистина топлят, но и електромера добре се върти...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 35 градуса зимата ще ти трябват не един климатик за двете стаи ами по два климатика за всяка стая :) 

• Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, ined написа:

За 35 градуса зимата

характерно е за обикновеното отопление
горе 35, а долу 18
единствения начин е създаване на течение, което да сваля топлия въздух долу, но е неприятно
климатик с един плюс на 24 градуса, 25 лева на месец
с обикновена таванна(в близост до тавана) духалка с електронно поддържане на температурата на стаята, пак 25 лева
да не забравя да кажа, че жилището ми има външна и вътрешна топлоизолация

пп

и нещо, което го знаете
духалката е 100лв, а климатика 1200лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние не държим да ни е 35 градуса просто да не е студено. Стаите са с ниски тавани 2.3м и къщата е санирана и изолиранa. Един климатик значи няма да свърши работа за нормални условия и човек да е отпуснат? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се пробва, няма как да стане ясно. Също така зависи и колко студена и продължителна ще е зимата. Не очаквай да ти е топло като при печката с дърва. Ако резултата от климатика не е задоволителен, винаги можеш да си вземеш и включиш допълнително печка/радиатор/конвектор/духалка и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, gig93 написа:

Имаме 1 стар климатик клас д,  който го ползваме за охлаждане лятото само, но рядко, по принцип зимата сме с печка на дърва в другите 2 стаи и сме свикнали да е 35 градуса в нас, но понеже ще правим ремонт и печката трябва да се махне и да купим климатик, който да отоплява 2 стаи зимата ще е сложен в единият край на стаята срещу вратата и ще отоплява и 2 стаи по 16 квадрата, не съм сигурен старият какъв е но за охлаждане върши работа на другин2 дтаи също по 16 кв, въпреки, че е за малка квадратура мисля и за това няма смисъл да купуваме 2. Въпроса е колко ток хаби горе долу и това най-икономичният начин за отопление на ток ли е до сега сме плащали с многото електроуреди в нас и лятото ако ползваме климатика за охлаждане от време на време общо 50 60лв щ сега плащаме към 40 със печки, хладилник, фризер, пералня, бойлери и тнт. Каквщъв климатик трябва да де вземе а++ ли и какво е това btu. Просто да знам за 2 стаи и за най-малка консумация на ток и да е топло горе долу какво трябва да купя? И ще могат ли да се топлят 2 сраи с 1 климатик зимата при - 10 например? 

То си пише на всеки климатик колко киловата изразходва на час. Сам може да си направиш сметката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех на ТЪЩАТА :) glee change 12 модел GWH-12KF-K3DNA6G/I ЗА 1053 лв  с монтажа. И тя беше фен на кюмбетата ама остана доволна миналата зима 2017/2018 от работата на климатика. В къщи съм с 4 мицубишита, но цената е нагоре. Според мен това е добре решение между качество цена.  Консумацията е 0,950кв/ч в режим отопление.

за да не правя реклама на фирмата пиши на лс за името на фирмата доставчик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-икономично - крадени дърва. Но не е и чисто. След това - краден ток. Следва климатик.

С едик климатик - едно помещение. Забрави за отворени врати, особено като сте свикнали на дърва. И каято препоръка - 12000BTU. Разликата е само в по-малкия компресор на 9000 и стотина лева - не си заслужава. За начало сложете само в едната стая, където няма и вижте,как се справя стария.

Населено място (температури, влага),, изложение и други подробности?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.