Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да си ъпдейтна андройда с по голям някой може ли да ми помогне?? как става с програма или?? понеже lolipop не ми харесва гледах с някви rom и глупости помогнете

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С такива някакви и глупости не става точно така. Марка/модел на устройството? Ако няма официален ROM с дадения андроид за твоя телефон или някой CUSTOM няма как да стане. Прочети пак правилата как се пускат теми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя Самсунг Андроида е версия 5.1.1. Преди време и аз бях се замислил как да го направя по-горна версия. И добре, че не го направих, защото скоро се занимавах с една Нокиа 6 с Андроид 7 и останах разочарован. Всичко е усложнено и по-трудно за употреба, сякаш, за да оправдаят необходимостта от нова версия, програмистите са се чудили какви дивотии да напъхат в него. Напр., като го свържеш с компютър, за да си свалиш едни снимки, не те пуска до папките без разни излишни потвърждения. Моят съвет-стой си на твоята версия, не ти трябва беля.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Marto290121 написа:

Искам да си ъпдейтна андройда с по голям някой може ли да ми помогне?? как става с програма или?? понеже lolipop не ми харесва гледах с някви rom и глупости помогнете

Ъпдейтването става с ROM (подходящ за модела), и ODIN - програма, с която да го инсталираш. Ако имаш Recovery на телефона - може и директно от мемори картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B3M2W0 написа:

На моя Самсунг Андроида е версия 5.1.1. Преди време и аз бях се замислил как да го направя по-горна версия. И добре, че не го направих, защото скоро се занимавах с една Нокиа 6 с Андроид 7 и останах разочарован. Всичко е усложнено и по-трудно за употреба, сякаш, за да оправдаят необходимостта от нова версия, програмистите са се чудили какви дивотии да напъхат в него. Напр., като го свържеш с компютър, за да си свалиш едни снимки, не те пуска до папките без разни излишни потвърждения. Моят съвет-стой си на твоята версия, не ти трябва беля.

Всичко е въпрос на навици. Аз като взема телефон с Андроид  по-стар от 6 и се чудя кое къде да търся.

А това, че се иска потвърждение при свързване с компютър е предимство, не недостатък - лично мнение де. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@B3M2W0 за теб най-добре нокия с фенерче, без OS. Така най-лесно ще си намираш всичко :D На новите OS целта е да са по-сигурни, затова така са направени. С всяка нова версия повишават нивата на сигурност, защото всякакви идиоти постоянно реват, че или са ги хакнали, или са им откраднали някакви данни. Това е положението, искаш или не искаш. А за да си намериш дадена функция или настройка си има вградена търсачка, научи се да я ползваш и ще ти е много по-лесно всичко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Raze написа:

С такива някакви и глупости не става точно така. Марка/модел на устройството? Ако няма официален ROM с дадения андроид за твоя телефон или някой CUSTOM няма как да стане. Прочети пак правилата как се пускат теми.

Марка леново модел а5000

Ако може да ми помогнете някъв tutorial ако има :) не мога да го направя щото копчето ми за намаляне не работи иначе с один от компа би трябвало да го инсталирам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Raze написа:

А за да си намериш дадена функция или настройка си има вградена търсачка, научи се да я ползваш и ще ти е много по-лесно всичко.

Ама на кой език? А иначе отрязаха USB Mass Storage. И сега трябва да минавам през отвратително бавното MTP, където е толкова бавно, че ми е по-бързо да извадя картата от телефона и да си копирам информацията с карточетец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Marto290121 написа:

Марка леново модел а5000

Ако може да ми помогнете някъв tutorial ако има :) не мога да го направя щото копчето ми за намаляне не работи иначе с один от компа би трябвало да го инсталирам 

Ето ти, четеш:

https://forum.xda-developers.com/android/general/lenovo-a5000-root-recovery-roms-t3316677

Трябват си познания и английски. Все пак е стар модел, с малко памет и не очаквай кой знае какво от този бюджетен телефон, какъвто и ROM да му сложиш.

преди 42 минути, Даскала написа:

Ама на кой език? А иначе отрязаха USB Mass Storage. И сега трябва да минавам през отвратително бавното MTP, където е толкова бавно, че ми е по-бързо да извадя картата от телефона и да си копирам информацията с карточетец.

На който си направиш ОС. Това дали е бавен/бърз трансфера си зависи от скоростта на картата най-вече, както и от самия телефон. Ако е нисък клас с бавен трансфер, каквато и карта да сложиш, пак ще е бавно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

На който си направиш ОС. 

И трябва да знам някой некадърен преводач как е превел всяко меню, така ли? А между другото картата е клас 10, всичко друго е, освен бавна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в андроид системата некадърни преводи не съм срещал, това да не е google translate? Дай пример. За кой марка/модел телефон става въпрос, че е толкова бавен трансфера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

С всяка нова версия

се появяват един куп нови приложения, които в повечето случаи не ти трябват, а не могат да бъдат деинсталирани, защото са вградени в ОС. Пример-"Самсунг интернет" - не го искам, работя с Хром-а. А за това, което е най-добре за мен, за щастие , нямаш думата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си деактивираш това, което не искаш и няма да ти излиза. За да го махнеш трябва да си root телефона/устройството. Няма как да се угоди на всички, има и custom ROM-ове, като не ти харесва фабричния, ако имаш достатъчно познания, можеш и сам да си направиш ROM. Аз пък примерно не искам хром, а някои производители слагат него....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Даскала написа:

И трябва да знам някой некадърен преводач как е превел всяко меню, така ли? А между другото картата е клас 10, всичко друго е, освен бавна.

Ти нали владееш перфектно английски ? Сега май се оказа че не може да се оправиш в менюто на телефона като е на английски ли !!!
Като си много кадърен преведи си го сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Raze написа:

За кой марка/модел телефон става въпрос, че е толкова бавен трансфера?

Galaxy S3!

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с някой по-нов модел....този е вече на 6 години - морално остарял отвсякъде, какви скорости очакваш?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Пробвай с някой по-нов модел....този е вече на 6 години - морално остарял отвсякъде, какви скорости очакваш?

Хората все още не подаряват по нови модели за да се сдобие с такъв.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Аха. Искаш да кажеш, че е нормално първото галакси, което има USB mass storage да прехвърля информация 5 пъти по-бързо от третото галакси, което го прави чрез MTP. Това ли се опитваш да ми кажеш или какво?
Имам смартфон SE P990i с USB 1.1 и прехвърля по-бързо, отколкото Galaxy S3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал със стари модели, с новите не съм имал проблеми в скоростите. Може и телефона ти да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.