Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Fiesta MK3 1992г - 4 години нищо не беше пипнато по нея, освен съединител, бензинова помпа, масло, антифриз, гуми и накладки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старите класики и на мен са ми слабост, но съвсем не розово стоят нещата относно поддръжката им - и прочее с годините става само по- скъпа, и по- скъпа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sound написа:

Старите класики и на мен са ми слабост, но съвсем не розово стоят нещата
относно поддръжката им - и прочее с годините става само по- скъпа, и по- скъпа.

Сега карам ретро автомобил почти. Passat B3 1990г. Поддръжката не може да се каже, че е скъпа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Емил Костов написа:

Не се шегувам. Който иска нека да си купува коледните елхички. Който е влизал в сервиза той знае. Но да не спамим темата. Може да се отвори друга за подобен спор. Може даже да се приложат касови бележки от влизане в сервиз и кой какво цени е платил. Тогава ще видим колко е " СТИГА".

А ако е гаранционна. Само обслужване плащаш. Що да не е "СТИГА"?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И опираме до тънкия момент колко хора аджеба могат да си позволят нова кола която ще има гаранция :) Там е заровено кучето да го ева...............а на тия новите да не ти се налага да сменяш лампа на фаровете :) Ихууууууууууууууу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ostavime написа:

Само обслужване плащаш

Обслужване на надути цени и каско на надута цена в конкретна подставена фирма. Ако си я купиш в кеш наведнъж, поне каското си избираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Даскала написа:

Сега карам ретро автомобил почти. Passat B3 1990г. Поддръжката не може да се каже, че е скъпа.

За B3 не е изненада - хем, че са немски, хем може да се каже, че беше от масовия автомобил у нас .... макар и на старо. Но например върни едно поколение назад и гледай какво става. Впрочем единия работен автомобил ми е Рено Еспейс от най- най- първите и де факто най- първия в България попаднал чисто нов из тези географски ширини още по соца - е те на това му викам кораво куче, нема умиране баси, обаче със намирането на чаркалаци от година на година става все по- трудно и по- трудно.

п.п. инак аз малко по- други модели визирам под "стари класики" :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ostavime написа:

Там са такива врътки, че идея си нямаш. В определен сервиз сменяш консумативи ( плащаш си ги). Задължително пълно автокаско иначе я крадат. Ако нещо се счупи по сериозно ( а това е ссигурно) седи стабилно време в сервиза. Мога да изброявам още много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Иво Димов написа:

а на тия новите да не ти се налага да сменяш лампа на фаровете

На някои като изгори крушката сменяш целия фар. Защото е едно цяло. Тоест фар.:D

преди 17 минути, ostavime написа:

Да де...ходиш да поддържаш на жената колата.;) Свий перките и изчакай да ти обяснят как се случват нещата. Ако има кой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говорим за последни модели. Повечето съвременни автомобили предлагат електронни, електро и хидравлични благинки превещи шофирането доста по приятно и безопасно. Другото са глупости. Винаги сервизното обслужване е било скъпо както някога, така и днес. В момента управлявам "Коледна елхичака" и да ви кажа не е чак толскова скъпо, страшно. Удоволствието и безопасноста обаче ......

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Иво Димов написа:

И опираме до тънкия момент колко хора аджеба могат да си позволят нова кола която ще има гаранция :) Там е заровено кучето да го ева...............а на тия новите да не ти се налага да сменяш лампа на фаровете :) Ихууууууууууууууу

Всички е до мисленето. Да преодолееш това, че всъщност можеш да караш нов автомобил. Само виж коментарите след мен и ще разбере за какво говоря. ;) Ксеноне също ми е гаранционен. :) 

преди 1 минута, Black Power написа:

Не говорим за последни модели. Повечето съвременни автомобили предлагат електронни, електро и хидравлични благинки превещи шофирането доста по приятно и безопасно. Другото са глупости. Винаги сервизното обслужване е било скъпо както някога, така и днес. В момента управлявам "Коледна елхичака" и да ви кажа не е чак толскова скъпо, страшно. Удоволствието и безопасноста обаче ......

Кой ти мисли за последно? На бай ти Ганя му е все тая... очевидно. 

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Там са такива врътки, че идея си нямаш. В определен сервиз сменяш консумативи ( плащаш си ги). Задължително пълно автокаско иначе я крадат. Ако нещо се счупи по сериозно ( а това е ссигурно) седи стабилно време в сервиза. Мога да изброявам още много.

Май имам повече идея от теб, защото ти само си чувал от приятел на притятеля...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвремените автомобили си имат своите преимущества и куп шукарии - само, че верно май биваше да пуснем отделна тема по въпроса. :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ostavime написа:

Всички е до мисленето. Да преодолееш това, че всъщност можеш да караш нов автомобил. Само виж коментарите след мен и ще разбере за какво говоря. ;) Ксеноне също ми е гаранционен. :) 

Кой ти мисли за последно? На бай ти Ганя му е все тая... очевидно. 

Май имам повече идея от теб, защото ти само си чувал от приятел на притятеля...

Не, не съм чувал приятел от приятел. Перфектна идея си имам за какво става на въпрос. А ти може да си говориш каквото пожелаеш. А ако си отворен ела в Плевен. Ще те заведа в сервиз.Ще гледаш и ще слушаш за какво иде реч. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е суета :) човешка суета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворен съм, ама в Плевен не ми се идва :))) 

Аз карам нова кола и не ми трябва да ме водиш в някой квартален сервиз да слушам легенди от някой всезнайко, който прави 20 годишни коли, защото не се е реализирал като обущар на времето. ;) 

Само в БГ, може да има хора, които те убеждават колко е яко да карат стария кош на 15+ години пред това да имаш нов кош. :))) хехеехех

преди 14 минути, XECUTIONER написа:

На някои като изгори крушката сменяш целия фар. Защото е едно цяло. Тоест фар.:D

Да де...ходиш да поддържаш на жената колата.;) Свий перките и изчакай да ти обяснят как се случват нещата. Ако има кой.

O да, това ще направя. :) Нямам нерви... хахаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ostavime написа:

O да, това ще направя. :) Нямам нерви... хахаха

Ти нямаш нерви, а на мен ми е смешно как нямаш нерви. Когато си закупиш нов автомобил ще имаш моралното право да коментираш. Смисъл ти лично.;) Иначе за това си прав''

Само в БГ, може да има хора, които те убеждават колко е яко да карат стария кош на 15+ години пред това да имаш нов кош.'', но някак си ми звучи лицемерно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 19 минути, sound написа:

Съвремените автомобили си имат своите преимущества и куп шукарии - само, че верно май биваше да пуснем отделна тема по въпроса. :Д

Не твърдя, че съвременните автомобили не са хубави. Проблема е , че тук те не могат да съществуват. 

1. Правят се да издържат на гаранцията - След това ние ги купуваме и почваме да си чупим главите с тях, докато на запад ги слагат в пресата.

2. Няма специалисти и сервизи, където да ги поддържат - Закараш нещо по-ново с дефект и там го гледат все едно виждат марсианец.

3. Пътищата ни са отвратителни и не са направени за такива автомобили. Ремонта на окачване и ходова част е умопомрачителен.

4. Ламарините гният заради солта и лугата, която хвърляме. Смяна на ламарини е просто кошмар.

Та хайде да не си говорим сладки приказки. Всеки има кола и знае, че е повече от член в семейството. Особено проблема е голям ако няма и гараж за нея. Преди няколко дена мина унищожителна буря в Плевен. Видя се какво оцеля и какво не.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Не твърдя, че съвременните автомобили не са хубави. Проблема е , че тук те не могат да съществуват. 

1. Правят се да издържат на гаранцията - След това ние ги купуваме и почваме да си чупим главите с тях, докато на запад ги слагат в пресата.

2. Няма специалисти и сервизи, където да ги поддържат - Закараш нещо по-ново с дефект и там го гледат все едно виждат марсианец.

3. Пътищата ни са отвратителни и не са направени за такива автомобили. Ремонта на окачване и ходова част е умопомрачителен.

4. Ламарините гният заради солта и лугата, която хвърляме. Смяна на ламарини е просто кошмар.

Та хайде да не си говорим сладки приказки. Всеки има кола и знае, че е повече от член в семейството. Особено проблема е голям ако няма и гараж за нея. Преди няколко дена мина унищожителна буря в Плевен. Видя се какво оцеля и какво не.

Пишеш неверни неща с изключение на това, че пътищата ни са ужасни. Нито гният ламарини, нито окачването се чупи толкова лесно. За останалите неща е безсмислено да коментираме, тъй като явно наистина не знаеш как стоят нещата с новите автомобили. Но те разбирам.

Лека вечер на всички! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, XECUTIONER написа:

Пишеш неверни неща с изключение на това, че пътищата ни са ужасни. Нито гният ламарини, нито окачването се чупи толкова лесно. За останалите неща е безсмислено да коментираме, тъй като явно наистина не знаеш как стоят нещата с новите автомобили. Но те разбирам.

Лека вечер на всички! :)

То лесно може да се покаже и докаже. Даже всеки може да постне касова бележка и да каже какво, къде и как е ремонтирал. Да не говорим, че ако влезеш в сервиза и те усетят, че не си малко в час ще те одерат жив. Но нека аз да съм човека говорещ празни приказки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бял 4 врати Golf 2 , 85год. , 1.6 75к.с. бензин/газ с 4 скорости ! Много вървеше пущината спрямо следващите ми два голфа 1.6-75кс-88г. и 1.6-70кс- 90г. направо късаше гуми до 3та. .... мисля , че беше пипано нещо по двигател, защото който се качваше казваше "това не може да е 75 коня". пък и тогава опелчетата /капките/ от тоя клас 1.6 ги дърпах и се дразнеха много от този факт! Ремонти освен смених дисковете на съединител , други за 3 години не съм правил, само регулярното обслужване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Идеален - Черен металик, сложени газов амортисьори, Лавато газова уредба. Маймуната продължава да пали само на газ зимата при -10 градуса.

Леле, моето беше червено-жълто Порше 968. Жълто отдолу, че пребоядисвано, ама с времето боята се олющи. Газови амортисьори от БМВ. Задницата ми отзадф бе повдигната. Това водеше до три неща - нестабилност зимата с широките гуми, натоварена предница, където е багажника и заради което амортисьори почти нямаше отпред и чудене на всеки, как в моя ЗаЗ се побират широки гуми отзад, а в техните само 155.  Газова нямах, ама имах друга бомба в багажника - туба с бензин. Веднъж колата спря 100 метра преди да се прибера. Като погледнах в багажника, тубата с бензин аха да се завари за плюса на акумулатора. Имаше черна дупка, макар да не бе пробита ламарианта.  А зимата си искаше манивела, че един зазаджия ме излъга да слагам M16D  та да уплътнявам луфтовете в мотора. Нямаше завъртане това нещо, та го разбивах с манивелата.  Иначе чалъм за палене имаше, стига да завърти стартера. Променям предварението и готово. Същата работа бях направил и при ЗиЛ-а. Той винаги палеше с манивела студен и то от половин оборот. Не ми купуваха акумулатор, а стария бе с мъртва клетка.  Кофтито бе, че горещ не палеше с манивела, а риташе. Не палеше, щото имаше такова предварение, че да пали студен зимата. Кой ти го пали пък горещ. изигра ми лоша шега при едни полети, че самолетите се наредиха на опашка да ме чакат да мръдна камиона от пътя им. Докладваха ме и за малко да го отнеса. А иди обяснявай що съм спрял на рульожката, що правя кушии и що ще блъскам лейтенанти с МЗ-та.  Хубави времена бяха, не като сегашните. Сега съжалявам хората без пари или с малко пари, хвърлящи се на чипосан Голф 4 ТДИ. Не само че нямат пари за колата като си я купуват, ами след това нямат пари за ремонти и язък за ъпгрейднатите джанти. 

преди 26 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Бял 4 врати Golf 2 , 85год. , 1.6 75к.с. бензин/газ с 4 скорости ! Много вървеше пущината спрямо следващите ми два голфа 1.6-75кс-88г. и 1.6-70кс- 90г. направо късаше гуми до 3та. .... мисля , че беше пипано нещо по двигател, защото който се качваше казваше "това не може да е 75 коня". пък и тогава опелчетата /капките/ от тоя клас 1.6 ги дърпах и се дразнеха много от този факт! Ремонти освен смених дисковете на съединител , други за 3 години не съм правил, само регулярното обслужване!

Една моя бивша приятелка имаше Голф 2 с газова, та се налагаше да го карам понякога. На такова нещо не искам да се кача, освен за съвсем малко, колкото да се избъзикам с колата и околните. Нямаше хидравлика, мотора постоянно загасваше на газ, скоростния лост с луфтове и чудо да включа някоя предавка точно и навреме, да не говорим за задна, а главата ми опираше в тавана. Благодаря, това нещо е само за мазохисти. Честно да ти кажа, ЗаЗ-а ми от деветдесетте години бе много по-добра кола за каране и фукане. 

преди 50 минути, ostavime написа:

Само в БГ, може да има хора, които те убеждават колко е яко да карат стария кош на 15+ години пред това да имаш нов кош. :))) хехеехех

Напротив, вчера гледах Аутомотор унд спорт телевизията и там в едно предаване за олдтаймери някаква баба предрече, че в бъдеще всички ще караме олдтаймери :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kостов - на мен ми се струва, че по- скоро имаш горчив опит със сервизите. :Д Нещо, което не е учудващо де. Но - проблемите, като цяло при съвременните автомобили не са ходовата част, нито ламарините, а електрониката: там са големите и скъпо струващи опасности. Механиката държи на тормоз и на години, но с електрониката нещата са доста по- различни и всъщност някои от компонентите й си се водят консуматив т.е. не чакаш да се повреди и да търсиш кое точно е, а се сменя превантивно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Ами тогава животът ми почти протичаше в него - сутрин като го впрегна в 0600 и вечер приключваше в къде 2300. Имах хранителен магазин, кръчма и правех и разнос.

Евала.И ние с бащата доста сме движили с Жук.Карахме зеленчуци и месо в София.Голяма талига и много ремонти.Един път спахме в него на паркинга на правец където имаше скара и капанчета.Бащата го беше подпрял с една тухла на заданата гума да не вземе да тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sound написа:

Старите класики и на мен са ми слабост, но съвсем не розово стоят нещата относно поддръжката им - и прочее с годините става само по- скъпа, и по- скъпа.

Аз карах класика в началото на това хилядолетие. Части се намираха по обяви или останали по мазите на комшии. Имаше и по битака тук таме от някои руснаци и арменци. Заместители се намираха и от Турция, но не ставаха за нищо. Наистина имаше проблеми с частите, но пък нали знаеш, че българина умело използва тел и сезал. Напоследък и той се модернизира, та взе да ползва свински опашки. Досущ като във Формула 1, където също ползват свински опашки да закрепят нещо откачило се набързо.  При старите класики хубавото е, че има място за импровизация.  С годините наистина поддръжката става по-скъпа, но и самата класика качва цената си. Това са единствените автомобили, които най малкото избиват разходите, направени по тях. А и да не ги избият, с годините вече си забравил за разходите и пак ще ти се стори добра печалбата при продажба. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BMW 316 compact 1994г.Оказа се доста здрава.Човека, който я купи още я кара и само ме благославя.иначе проблемите са по купето.Тапицерията по вратите започна да виси,купето да гние, и интериора да се скапва.иначе двигател и окачване  деяни дейба змея му.

преди 2 часа, sound написа:

Зависи,с един приятел реставрирахме един лимитиран модел на тойота от 91г. И той напрви птп с нея,удариха го.Ляв фар и калник, и му дадоха 1000 евро от застрахователя на виновника.Чисто нов фар и калник около 100 евро му излязоха,без работата.А той понеже е механик работата му излезе 0 евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.