Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, ostavime написа:

Само в БГ, може да има хора, които те убеждават колко е яко да карат стария кош на 15+ години пред това да имаш нов кош. :))) хехеехех

Всичко е до баланс.

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, franchesko написа:

Зависи,с един приятел реставрирахме един лимитиран модел на тойота от 91г.

За кой модел иде реч, че ми стана интересно. Аз преди ...... бе май повече от десет години, как и що да не разправям сега, но една Селика четвърта генерация бях видял и можех да купя. Доста запазена беше, даже завидно запазен екземпляр и я продаваше една булка, дето ич и не подозираше какво притежава - де факто аз заради колата се запознах с нея, щото само като я видях и ми останаха очите, наистина много запазен и всичко заводско, което беше още по- добре. Обаче имаше някакви проблеми по двигателя, защото не работеше равномерно, оборотомера постоянно подскачаше + че предницата похлопваше вече - инак нямаше грам ръжда о.О, вероятно все по гаражи е нощувал. Та тогава си спомням, че много се бях навил, но първом поразпитах познати напред- назад и с намирането на части нещата въобще не изглеждаха обнадеждаващи. Пък съм си сиромах човек и няма как да си позволя такъв риск, та се отказах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sound написа:

За кой модел иде реч, че ми стана интересно. Аз преди ...... бе май повече от десет години, как и що да не разправям сега, но една Селика четвърта генерация бях видял и можех да купя. Доста запазена беше, даже завидно запазен екземпляр и я продаваше една булка, дето ич и не подозираше какво притежава - де факто аз заради колата се запознах с нея, щото само като я видях и ми останаха очите, наистина много запазен и всичко заводско, което беше още по- добре. Обаче имаше някакви проблеми по двигателя, защото не работеше равномерно, оборотомера постоянно подскачаше + че предницата похлопваше вече - инак нямаше грам ръжда о.О, вероятно все по гаражи е нощувал. Та тогава си спомням, че много се бях навил, но първом поразпитах познати напред- назад и с намирането на части нещата въобще не изглеждаха обнадеждаващи. Пък съм си сиромах човек и няма как да си позволя такъв риск, та се отказах.

Не си споням модела, но не беше Челика.Хечбек 1,6 16v 105 к.с. Това си спомням само.беше на един механик в Порше,ама човека я е имал някога и после си купил друга по модерна кола и тая така седяла 10 години в гараж,и човека си замина за Кюрасао и му я подари на този мой приятел.Трябваше да сглобим интериора само и дяловете на купето и стъклата.И да са пребоядиса.Обаче гаража си е гараж.Точка ръжда нямаше по нея.Интериора апсолютно нов се е запазил,беше с всесезонни гуми,чисто нови 7мм грайфер,каучука беше като нов запазен.Боядисахме я черен мат, стана ебати змея.Имаше си и спортна генарация.Като се пребираше от работа са чуваше в цялата махала, че и в съседната.Никави екстри и електроники нямаше по нея,даже и хидравлика на волана нямаше.Иначе имаше фабрично затъмнени стъкла и 16-ки алуминиеви спортни джанти:)Казах му, да и обслужи поне ремъците и маслата, ако иска да я има.Ама той млад и не приема съвети,кара я една година и една вечер бум-дум и ангренажа по дяволите.Прибра се пеша и на другия ден айде у моргата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Емил Костов написа:

Пасат 2 Arriva 1993 година - пълни екстри. Човека на който я продадох още я кара.

Passat B2 Arriva няма, то пасат 2 производството му спира 1988. 

Та вероятно е пасат 3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 25 минути, Ivelin _ написа:

Passat B2 Arriva няма, то пасат 2 производството му спира 1988. 

Та вероятно е пасат 3.

Някаква междинка е вероятно. Купето му е на пасат 2. Ето примерна снимка

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата кола, която си купих, беше Туинго. Исках розово, естествено, но не намерих такова и си купих лилаво. После естествено, срещнах обяви  и  за розови, но аз се бях влюбила вече в лилавото :)  Не беше нещо особено,  нито имаше кой знае какви екстри, но имам много хубави спомени. И сега, като се размина с някое Туинго, сърцето ми трепва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Black Power написа:

Това бе във времена далечни и непонятни за мнозина тук. Та Трабант бе, и много лудории с него бяха.:sobbing:

Откраднал си ми думите! Аз също започнах от трабантче. Имал съм приключения, не отричам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ma_ri написа:

Първата кола, която си купих, беше Туинго. Исках розово, естествено, но не намерих такова и си купих лилаво. После естествено, срещнах обяви  и  за розови, но аз се бях влюбила вече в лилавото :)  Не беше нещо особено,  нито имаше кой знае какви екстри, но имам много хубави спомени. И сега, като се размина с някое Туинго, сърцето ми трепва :)

Остави Туингото. Купи си ЗАЗ-ик..;)

h-38.jpg

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Пасат 2 няма след 1988(освен в южна америка и китай). 2 е с решетка и квадратни фарове

След него почва Пасат 3. Без релетка, заоблен. 

После 1994 Пасат 4 и 1996 Пасат 5, оттам фейслифта 5.5 и така нататък. 

Неслучайно имат номера на поколенията- B1, B2, B3, B4 и т.н. Та B3 е пасат 3, не 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

Просто комбитата ги спират по-късно от производство. Сещам се и за Audi A6 C5, при тях беше същата работа. Не знам по каква причина, но явно във VAG е нормална практика. Иначе имах доста познати с такива пасати, както 1,6 карбураторен, така и 1,8 моно инжекциите. Това са едни от автомобилите изградили на VAG авторитет на много здрави автомобили, който наивно в България и днес съществува. За жалост новите вагаджийки са доста далеч от ресурсът и качеството заложени в този пасат. Просто на времето целта на инженерите е била да създадат най-доброто за потребителя, а днес това е на втори план. Ползват се много рециклирани, ниско качествени материали, залага се на екология, лекота, икономичност, и разбира се са изчислени да си изкарат гаранцията. След това човек е поставен пред дилемата да си купи нов автомобил, или да хвърля пари по ремонти на стария. За авто производителите и двата варианта са печеливши. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Soviet Soldier написа:

Просто комбитата ги спират по-късно от производство. Сещам се и за Audi A6 C5, при тях беше същата работа. Не знам по каква причина, но явно във VAG е нормална практика. Иначе имах доста познати с такива пасати, както 1,6 карбураторен, така и 1,8 моно инжекциите. Това са едни от автомобилите изградили на VAG авторитет на много здрави автомобили, който наивно в България и днес съществува. За жалост новите вагаджийки са доста далеч от ресурсът и качеството заложени в този пасат. Просто на времето целта на инженерите е била да създадат най-доброто за потребителя, а днес това е на втори план. Ползват се много рециклирани, ниско качествени материали, залага се на екология, лекота, икономичност, и разбира се са изчислени да си изкарат гаранцията. След това човек е поставен пред дилемата да си купи нов автомобил, или да хвърля пари по ремонти на стария. За авто производителите и двата варианта са печеливши. 

Абе лекичко му намеквам че това което много хора наричат "Пасат 2" е Пасат 3.

Нямам си на идея защо го бъркат. 

То има и някои дето го пишат "Passat двойка B3" 

Е как може да го сбъркаш? Той даже го е написал кое поколение е, ама не, второ било.... 

Е то къде отиде първия пасат (1973-1981)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.