Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

След рестартиране на телефона (Alcatel Pixi 4) ми излезе едно предупреждение, което не мога да махна по никакъв начин.

С удивителен знак ми пише: "Деактивиране на опасно приложение", "Apps може да повреди устройството ви". Кликам на надписа и ми показва този екран:

9337420u.png

Кликам на деинсталиране, но след кратко чакане отново излиза въпросният надпис. Така повтарям същата процедура многократно, но така и не се маха предупреждението.

Някой може ли да ми подскаже как мога да разбера кое приложение е опасно и как мога да го деинсталирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В списъка с приложения като избереш това приложение трябва да има опция да го деактивираш, ако не може да се деинсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях приложението и вече не ми излиза това предопреждение. Странното е, че от както имам телефона (1 година) приложението винаги си го е имало, но не са ми излизали никакви предупреждения. Не го използвам за теглене на други приложения, само google play използвам. Ако не се лъжа това е магазин за приложения на Алкател, което странно защо Play protect засича като опасно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно това е някое приложение на леново и там може би няма такъв контрол, както при google play (то не че и там е перфектно) и затова ти го засича като приложение, с което можеш да си заразиш телефона, като изтеглиш заразено приложение. В последно време google уж си завишиха сигурността и затова ти го дава като опасно. Би трябвало да можеш да го изключиш това нещо или поне да сложиш приложението в някой списък, където да не го проверява, не съм се занимавал да ровя, не ми се е налагало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.