Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Прахосмукачката е стара източногерманска  АКА ,600 вата .Преди години  спря , и като я отворих махнах нещо, което не знам какво е (беше закрепено на корпуса на мотора ,на  полукръглата пластина ,която се вижда на снимката ). И сега работи без него , но наскоро я разглобих изцяло ,за почистване и видях ,че е доста почернял корпуса на мотора ,та реших да намеря тази част и да я монтирам отново, само дето не знам каква е .

Затова питам каква  е тази част и как се свързва към мотора ,също  се чудя може ли да се монтира някакъв диод  (   какъв ???) преди мотора  с цел да се намали натоварването на двигателя ?

Вижте снимките , благодаря  на отговорилите .IMG_20180529_090132.thumb.jpg.fadcc92b913d28ef4b480cc4146049c9.jpg

IMG_20180529_090611.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя иска да те оставя ама ти нея не !

преди 2 минути, Леймърът пита...? написа:

само дето не знам каква е .

В повече са я сложили, може и без нея.

преди 3 минути, Леймърът пита...? написа:

също  се чудя може ли да се монтира някакъв диод  (   какъв ???) преди мотора  с цел да се намали натоварването на двигателя ?

Питаш дали може да преремонтираш мотора и да го направиш правотоков ?

Направо си за бисерите с цялата си тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 55 минути, Леймърът пита...? написа:

та реших да намеря тази част и да я монтирам отново, само дето не знам каква е .

тази колекторна машина създава много смущения в мрежата и за това се слага филтър за тези смущения

преди 57 минути, Леймърът пита...? написа:

също  се чудя може ли да се монтира някакъв диод  (   какъв ???) преди мотора  с цел да се намали натоварването на двигателя ?

по принцип, този вид двигатели, може да работи на прав ток, но източника на напрежението трябва да е значително по-ниско
а предполагам нямаш такова захранване, което обезсмисля слагането на диод

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безмислено начинание. Ремонта ще ти струва много да не говорим, че вече никой няма да се занимава с подобна антика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да нямам такъв източник. Това черното е нагар ,а малкото бляскаво горе между пластината и ъгъла е  като мини заварка , разтопено .Затова си мислех ,че  липсващата част е някакъв предпазител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.