Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Някакви идеи? Има платени програми за тази работа, но не ми се занимава с това :) ... А  как става с клонирането?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вместо да триеш темата и да пускаш нова, да беше изгледал клиповете, които ти дадох! То бива мързел, ама чак толкова.... Ако искаш да дойда до вас и да ти го направя?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Ами вместо да триеш темата и да пускаш нова, да беше изгледал клиповете, които ти дадох! То бива мързел, ама чак толкова.... Ако искаш да дойда до вас и да ти го направя?!?

Малко ще е, няма да е лошо този който иде да му свърши работата и да почерпи. Като ще се върши работа поне да е от край до край. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Лесно!

Macrium Reflect

Клонирането се прави в режим извън Уиндоус, а тази програма прави точно обратното. След което, ако авторът на темата не се сети да форматира дяла с Уиндоус на стария хард диск, ще започне един голям бой на драйвери и системни файлове и ще последва нова тема "Уиндоусът ми забива след клониране от стар на нов хард диск".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 8 часа, rado84 написа:

Клонирането се прави в режим извън Уиндоус, а тази програма прави точно обратното. След което, ако авторът на темата не се сети да форматира дяла с Уиндоус на стария хард диск, ще започне един голям бой на драйвери и системни файлове и ще последва нова тема "Уиндоусът ми забива след клониране от стар на нов хард диск".

Значи моя самозареждащ диск с Macrium Reflect с който съм минал през стотици компютърни системи е илюзия? Какъв бой на драйвери? Най-много след клонирането да продължи да зарежда стария Windows! Искаш да ми кажеш, че на една система не мога да имам повече от един физически твърд диск с един и същ Windows на всеки от тях, така ли?

Да допълня отговора си от по-горе:

Лесно, когато знаеш какво искаш и как да го направиш!

Дори и най-интуитивната, препоръчвана и скъпа програма може да не ти свърши работа ако не знаеш как да процедираш с нея и не си много на ТИ с нещата.

Да, не е ядрена физика и не е живото застрашаващо, но все пак при едно клониране можеш да повлияеш много на жизнения си път ако се затрият важни файлове или се отвори работа по вдигането на машината наново.

На каквото и да се спре, да се запознае с програмния продукт предварително, а ако има познат който може да му го направи пред него ще е най-добре, така най-лесно се учи човек.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, rado84 написа:

тази програма прави точно обратното.

Ако може да си малко по-конкретен!
Всички мениджъри на дялове имат инструментариум за работа в среда преди зареждане на Windows. И ако срещнат флагове за заключване, предлагат рестарт и работа извън Windows. Но работят с данните от конфигурирането в Windows среда.
Да, ако се работи от друга среда, а не от тази на диска, който ще се клонира, се минава без офлайн режима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирай си дяловете с която и да е безплатна програма за работа с дялове от HDD на SSD, задай копираният boot дял да е активен!!!
С помощта на bootice 64 или 32, инсталирай MBR и boot сектор за NT6
С помощта на EasyBCD Portable редактирай bcd store, където се указва зареждане от новия Windows дял, намиращ се на SSD.
Рестартирай, влез в BIOS и задай зареждане от SSD

Всичко това мое да се свърши и в конзола (cmd с администраторски права), но е голямо писане и сверки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Dandelion Chamberlain написа:

Благодаря все пак! Предполагам това е работа за чист програмист. С Macrum Reflect също е платено.

За какво ти е програмист? Толкова ли е сложно да изгледаш някой и друг видеоклип, където всичко е показано как се прави и да го направиш същото? В краен случай си има сервизи за тази цел, където срещу определена неголяма сума ще ти свършат тази работа. Там принципно няма програмисти, ти изобщо имаш ли си представа с какво се занимава програмиста и каква е разликата да пишеш програми/код и да ползваш готови такива?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, нямам представа, защото и аз изгледах сума ти клипове .. и след някои направени промени се появиха други проблеми, след това последваха други клипове как да ги оправям .. :) голяма играчка е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не ти изнася така, правиш чиста инсталация и си качваш програмите после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, DarkEdge написа:

Мерси между другото, но след BIOS стария SSD все още е там и се използва.. трябва да оптимизирам HDD-то ли ? (след прехвърлянето)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не схванах - нали целта беше от HDD да се прехвърлиш на SSD. Сега изведнъж се появява 

преди 6 минути, Dandelion Chamberlain написа:

стария SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

обратното - от SDD към HDD

предполагам трябва да  оптимизирам HDD-то и след това в disk manager SSD-то да го изтрия, не ми е нужен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Dandelion Chamberlain написа:

Мерси между другото, но след BIOS стария SSD все още е там и се използва.. трябва да оптимизирам HDD-то ли ? (след прехвърлянето)

Ако може превод на разбираем език!

Мерси между другото - това ми звучи като "Благодаря все пак.".

След BIOS обикновено е OS-a, а дали е на старото SSD и кое HDD трябва да се оптимизира - изобщо ме загуби.

Пропуснал съм!

Параметри на системата? ОС? От какъв диск на какъв диск ще се мести - тип, големини, дялове, заето място, ще се разширяват ли партишъни, важни данни има ли, къде и т.н. Какво ще е предназначението на новия диск, а на стария?

Това са неща с които трябва да се почне!

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвах програмата, която DarkEdge ми препоръча (за прехвърляне на Windows и програмни файлове в новия ми хард HDD). Имам 32 gb SSD, което е много малко памет. Та, след прехвърлянето се рестартира компютъра, BIOS опция цъквам за boost the new hard drive, отварям и всичко си ми е в новия хард. Но като пак го рестартирах и се върна обратно както беше. Пак направих BIOS и пак се оправи, затова питам дали трябва нещо друго да направя, така че SSD-то вече да не го употребявам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в BIOS в Меню Boot>Boot order зададе ли HDD за първо зареждащо устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.05.2018 г. в 23:41, DarkEdge написа:

А в BIOS в Меню Boot>Boot order зададе ли HDD за първо зареждащо устройство?

Получи се! Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.05.2018 г. в 2:34, rado84 написа:

Е то, защото не може да се създаде Recue Media с програмата и да се закачи за Boot Menu-то и да се извърши в RE среда след рестарт. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В RE среда може и от конзола да се клонира. ама си е хамалогия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Е то, защото не може да се създаде Recue Media с програмата и да се закачи за Boot Menu-то и да се извърши в RE среда след рестарт. :)

Аз лично ѝ не'ам доверие на тая среда. Предпочитам Clonezilla. С нея можеш да плякнеш клониран дял, където искаш, стига съдържанието му да е по-малко от общия размер на целевия дял. Като например - правиш си бекъп на Уиндоус от дял с общ размер 110 гигабайта и с Clonezilla без ник'ви грижи го мяташ на дял с размер 65 гигабайта. Повечето програми за клониране ще писнат, че не може, но с Clonezilla всичко може. И за капак тя може да работи с всички файлови системи, а не само с НТФС. ;)  Но имам съмнения, че авторът на темата ще успее да се оправи с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък лично съм нямал проблеми с нея и я ползвам от години. И кой казва, че поддържа само NTFS?

https://knowledgebase.macrium.com/display/KNOW/Minimum+System+Requirements

преди 8 минути, rado84 написа:

С нея можеш да плякнеш клониран дял, където искаш, стига съдържанието му да е по-малко от общия размер на целевия дял. Като например - правиш си бекъп на Уиндоус от дял с общ размер 110 гигабайта и с Clonezilla без ник'ви грижи го мяташ на дял с размер 65 гигабайта. Повечето програми за клониране ще писнат, че не може, но с Clonezilla всичко може.

Дали?

Цитат

Limitations:

• The destination partition must be equal or larger than the source one.

http://www.clonezilla.org/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Аз пък лично съм нямал проблеми с нея и я ползвам от години. И кой казва, че поддържа само NTFS?

https://knowledgebase.macrium.com/display/KNOW/Minimum+System+Requirements

Дали?

http://www.clonezilla.org/

Може, да, лично съм го правил. Тези ограничения са за настройките по подразбиране. Само че аз "по подразбиране" не обичам и затова се заравям надълбоко в настройките за напреднали:

ocs-09-advanced-param-extra.png

И ако си избрал да НЕ създава партишън тейбъл при разархивирането, то просто пропуска проверката на размера на целевия диск, копира файловете и готово.

Между другото, научи се да четеш. Казах, че Clonezilla може да работи с всички файлови системи, а не само с НТФС, както е при повечето програми за клониране на Уиндоус.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от meccho
      Здравейте, първо искам да се извиня, ако темата ми не е в най-подходящият раздел.
      Проблемът ми е следният:
      Искам да пусна музика от телефона и тя да се слуша през лаптопа. Знам, че това може да случи чрез bluetooth. Телефонът ми е samsung galaxy a30s, а лаптопът е с windows 10.  Когато инсталираха windows-а той дойде с вграден bluetooth. Т.е. не е с допълнителен адаптер. Проблемът е че, когато се опитам да свържа двете устройства излиза проблем. Сдвояват се, но като пробвам да свържа телефона с лаптота, излиза "неуспешно свързване". И има единствено функцията "използвайте за повиквания". Драйверите са ми инсталирани, няма нови актуализации, но не става. Пробвах да свържа телефона с windows 7 и нямаше проблем, сдвоиха се. После свързването беше успешно и ставаше да се пусне музика и да се слуша на лаптопа. Но с моя, който е с windows 10 нещо не се получава. Пробвах съвети от интернет, да изключа bluetooth, да го рестартирам, но това не оправи проблема. Искам да кажа, че може да се праща от лаптопа на телефона, както и от телефона на лаптопа през bluetooth без проблем файлове.
      Затова искам да попитам, дали нещо има, което може да се пробва? Дали не трябва да се свали някакъв плъгин, понеже не излиза въобще функцията "аудио" , докато, когато пробвах на онзи с windows 7, излезе?
      И втори въпрос, има ли друг метод, с който може да се стриймва музика от телефона на компютъра освен чрез bluetooth. Чрез USB или WI-FI, понеже в интернет не открих информация?
      П.П. Благодаря предварително!
    • от силвия димитрова стефанова
      Може ли да ми помогнете с тази програма как да използвам указателите. 
      Ето го условието:  
      Да се напише програма на С/С++ (за 50 точки), която реализира малка информационна система
      за книжарница. За тази цел е необходимо да се създаде масив от книги (записи със следните
      данни):
      - Име и фамилия на автора (един стринг)
      - Наименование – заглавие (стринг)
      - Артикулен номер (число)
      Програмата да предлага на потребителя меню за работа със следните възможности:
      1. Добавяне на нов запис (книга)
      2. Търсене на книга по артикулен номер
      3. Сортиране на книгите по фамилия на автора (извлечена от стринга)
      Задачата да се реализира с функции и предаване на параметри чрез указатели. Ако се добави
      четене на масива и запис на масива във файл, то точките се увеличават с още 10 бонус точки.
      #include <iostream> #include <Windows.h> using namespace std; const int n = 30; int num = 0; struct MyStruct { char ImeAvtor[30]; char FamAvtor[30]; char Zaglavie[30]; long int ArtikulenNomer; }grupa[n]; void addZapis(); void searchBook(); void addZapis() { int br; cout << "\n Брой книги "; cin >> br; for (int i = num; i < num + br; i++) { cout << "\n\t Въведете данни за книга №" << i + 1 << endl; cout << "Име и фамилия на автора: " << endl; cin >> grupa[i].ImeAvtor>>grupa[i].FamAvtor; cout << "\n\t Въведете заглавие: "; cin >> grupa[i].Zaglavie; cout << "\n\tВъведете артикулен номер: "; cin >> grupa[i].ArtikulenNomer; } num = num + br; } void searchBook() { int flag = 0; long int TarsArtNomer; cout << "\n Въведете търсения артикулен номер: "; cin >> TarsArtNomer; for (int i = 0; i < n; i++) if (TarsArtNomer == grupa[i].ArtikulenNomer) { cout << "Име и фамилия на автора: " << grupa[i].ImeAvtor<<grupa[i].FamAvtor << endl; cout << "Заглавие: " << grupa[i].Zaglavie << endl; cout << "Артикулен номер: " << grupa[i].ArtikulenNomer << endl; flag++; } if (!flag) cout << endl << "НЯМА ТАКАВА КНИГА!!!" << endl; }  
    • от georgi999
      Здравейте бих се радвал ако някой ми помогне по един проект , По тези 3 въпроса трябва да се реализира. Например Темата е софтуер обслужваш фитнес център ,може и по ваш избор тема. 3те въпроса са.
      1.спецификация на изискванията
      2.цена на софтуера
      3.валидация на софтуера.
      Това е бих се радвал ако някой ми помогне . дори и по 2 изречения да е достатаъчно е
    • от Liliya Pavlova
      Здравейте!
      Свързахме Джойстик GENESIS MANGAN 200 NJG-1425 към компютъра ( Windows 10), разпознаха се, пише, че работи нормално.

Но като влезем в Fortnite нищо не реагира. Нямаме друга игра, на която да тестваме …
      Моля за мнение къде може да е проблемът и / или джойстик, който със сигурност сработва.
      Предварително благодаря!
    • от inupiack
      Здравейте! Става въпрос за снимки, които самият телефон е повредил. Когато ги кача на лаптопа излизат по същия начин, по които и на телефона, а именно - на ленти *в най-добрия случай*, а повечето от тях дори са изтрити целите или половината. Търся програма, която да поправя подобни снимки (ако въобще има такава). Прикачвам примерна снимка. Не съм компетентна по темата и ще се радвам, ако някой може да ми помогне. Благодаря !

• Дарение

• Добави ново...