Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги , отскоро съм тук и не съм много на ти с техниката , но искам да понауча нещичко . Имам следното запитване : Имам 2 усилвателя в къщи единият е Yamaha RX-V681 и Techniks SA ex 140 . Купил съм колони джамо модел S 626 5бр. са . Та въпросът ми е , когато пусна колоните през ямахата не свирят толкова добре , сякаш нямат бас и сила , само среди , но когато ги пусна през техникса звукът е коренно различен . Имат сила , имат бас , сякаш използва целия капацитет на колоните . Може ли някой да ми каже от какво се получава тази разлика в звука ? 

20180531_202103.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При ресийвърите за домашно кино, трябва да е доста скъп, не ентри левъл (начален клас), за да се ползва основно за слушане на качествена музика.

За това, за музика основно се ползва стандартен стерео усилвател. Да не говорил че техникса сигурно е по качествен, макар и стар модел.

Въпросните Jamo s602  са entry level модел. Но ресийвъра все пак е добър.

Влезте в настройките на ресийвъра и направете фронталните тонколони, ако са големи (3-лентови), на Large. (прочетете си упътването как става)

Това се прави като нямате събуфер, за да може да компенсира ниските честоти които, по принцип трябва да ги поддържа SUB.

Ако имате събуфер, оставате предните фронтални тонколони на smal, и режете от честотата например на 80HZ, 60 HZ. (опцията X over - при някой ресийвъри, за Yamaha може и да е друго)

По този начин честоти под 80 Hz, ще се поемат от събуфера.

Ако, не ви удовлетворява винаги може да повдигнете Bass , за да се подобри още положението.

Погледнете си хубаво упътването(разгледайте го подробно), в него също е описано как да пуснете стерео само на Front тонколоните, за да може ресийвъра да ги захрани с пълна мощност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ямахата има 101 звукови настройки и не се знае на коя от тях слушаш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.