Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам обект къща за гости. Не разбирам много от интернет връзки. Наскоро един клиент, който се занимава с подобни неща ми каза, че интернета е добър, но рутера ми бил за домашна употреба. Имал съм нужда от по-силен и носещ повече връзки с устройства рутер. Хората, които ми доставят интернета(оптика) не са много отзивчиви да ми помогнат, направо си ги мързи да свършат нещо в повече. За това се обръщам тук за съвет. Какъв рутер да взема като начало. Пък свързването и настройките му в последствие ще ги мъча някакси. Става въпрос за къща с капацитет 22-24 души. Тоест рутер с капацитет 30 конекции мисля е добър за случая. Ще съм благодарен на всякакви коментари. Живи и здрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много интересно как интернета ти бил добър, като не го кефи рутера ти? Нещо те пързаля!

Като говорим за къща - първото важно е разпределение и прегради (дебелини, материал) след това идват бройката на гостите, а броя на активните "конекции" (хубаво е да си наясно и дали доставчика ти не те реже по тях) не зависи точно от бройката на хората в къщата, а от употребата на интернета.

Та какъв е тарифния ти план, сегашния рутер, как е обхвата на различни места из къщата, какви са оплакванията и колко е бюджета ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много странно?? Доставчика е глупак и го мързи, но вие си седите при него. Ако искате да има добро покритие си намета фирма, да ви направи и поддържа вътрешната мрежа и трябва да сте готов да инвестирате сума в устройства и в поддръжка! Не се ли разбра вече. Доставчика е длъжен да доставя интернет до адреса и нищо повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Villa Verbena написа:

Имам обект къща за гости. Не разбирам много от интернет връзки. Наскоро един клиент, който се занимава с подобни неща ми каза, че интернета е добър, но рутера ми бил за домашна употреба. Имал съм нужда от по-силен и носещ повече връзки с устройства рутер.

24 души не са проблем, ако обхватът на рутера е добър. Домашните рутери не са подходящи за заведения, кафета, ресторанти и т.н. където преминават много хора. Обикновенно DHCP-то на тези рутери е настроено за 100 динамични адреса, като максимумът за всички по-принцип е 254. ARP таблицата много бързо се пълни и после не може да се направи връзка без да се рестартира рутерът. Има си начини да се заобиколи този проблем, но при наистина много хора, домашните рутери винаги клякат. Само, че за 24 души е безсмислено да се споменава това. Виж за обхватът (силата), какъвто и рутер да се вземе, винаги е по-добре да се наредят поне 2 рутера на подходящи места, били те и "домашни", отколкото и най силният единичен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DHCP-то се конфигурира и не му е никакъв проблема. От домашен до домашен рутер също има разлика, имат си конкретни параметри. А най-голямото значение е потребителя от потребител и потребител балкан разлика, не трябва да се забравя и факта, че клиентското устройство също е важно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е по-добре да сложите 2 по-евтини рутъра. Хем няма да се натоварват при закачени много устройства, хем ще си осигурите по-добро радио покритие на обекта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Villa Verbena написа:

Здравейте!

Имам обект къща за гости. Не разбирам много от интернет връзки. Наскоро един клиент, който се занимава с подобни неща ми каза, че интернета е добър, но рутера ми бил за домашна употреба. Имал съм нужда от по-силен и носещ повече връзки с устройства рутер. Хората, които ми доставят интернета(оптика) не са много отзивчиви да ми помогнат, направо си ги мързи да свършат нещо в повече. За това се обръщам тук за съвет. Какъв рутер да взема като начало. Пък свързването и настройките му в последствие ще ги мъча някакси. Става въпрос за къща с капацитет 22-24 души. Тоест рутер с капацитет 30 конекции мисля е добър за случая. Ще съм благодарен на всякакви коментари. Живи и здрави!

Чудя се само, ако ви гостува някой архитект и ви сподели експертно мнение визиращо кардинални промени по сградата .... винаги се намират тесни специалисти, които ще намерят някакви пропуски, но за мен важното да не са кардинални. Ако няма оплаквания от покритие и скорости /все пак хората идват на отдих, максимум да ъплоуднат някоя снимка във фейса вечер от разходката им на въздух през деня и да видят пощата/ оставете нещата така на този етап.

Ако пък желаете може да се инвестира в няколко устройства двубандови, като на основното се прави прост шейпър за поделянето на трафика наравно между клиентите, а другите 2-3 се поставят така че да покриват с хубав обхват жилищната площ и двор ! Има хора които обичат да се усамотяват на подобни красиви и чисти места за да работят От там им трябва стабилна връзка ... идва им просто музата , а и наличието на повече кислород допринася за по-добро оросяване на мозъка , което е свързано с постигане на добри резултати от техният труд!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.