Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Много търсих, но не намерих подходяща тема в която да задам въпроса си. Реших, че ще е добре, да има тема в която да се търси помощ при инсталирането и деинсталирането на различни програми. 

Моят въпрос е свързан с една програма, която без да искам преди повече от месец качих на служебен лаптоп. 

Програмата се казва McAfee Safe Connect, марката на лаптопа (ако има значение) е Fujitsu.

Проблемите ми са следните - понеже инцидентно качих тази програма,  после в паниката си реших да я изтрия. Понеже го правих под носа на шефката (която не разбра и все още не знае за тази ми беля), набързо реших, че трябва да я изтрия от декстопа и от програмният списък в Старт менюто.  Не знам какво съм изтрила и какво не, но малко по-късно, се сетих за стандартното триене от Контролният Панел. Само, че когато дадох изтриване на програмата, ми се появи, а и все още ми появява, следното съобщение:

"There is a problem, with this Windows Installer package. A program required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendar."

За да ми е "по-готино" сега всеки ден след включване на лаптопа ми се изписва пък следното съобщение от МcAfee Safe Connect:

" McAFee Safe Connect has stopped working.

- Check online for a solution later and close the program.

- Close the program.

Problem signature."

Проблемът ми става особено голям, защото следващата седмица ще изляза в отпуска и шефката ще застане на моето място. Напоследък е особено заядлива и не ми се иска да разбере за този проблем. 

Може ли да ми помогнете със съвети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква Операционна система е машинката , все пак ? > > XP ? 7 ?

Като най-просто решение, без дори да теглиш нищо, просто отвори msconfig през старт менюто ( само за Windows 7 и 10, за XP е през прозореца "Run" / "Изпълнение", който най-лесно се извиква пак от старт менюто, както и през Windows Клавиша + R ), след което отиваш там на Стартиране / Startup и търсиш някъде Mcafee и го изключваш/забраняваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли и инсталирай наново въпросния софтуер, даже ако има  през инсталатора опция за деинсталиране го деинсталирай, ако не след инсталиране го деинсталирай през контролния панел или ако има шорткът за деинсталиране. Виж и тази връзка, има софтуер за почистване:

https://service.mcafee.com/webcenter/portal/cp/home/articleview?articleId=TS101331&_afrLoop=2795876792780619#!%40%40%3F_afrLoop%3D2795876792780619%26articleId%3DTS101331%26centerWidth%3D100%25%26leftWidth%3D0%25%26rightWidth%3D0%25%26showFooter%3Dfalse%26showHeader%3Dfalse%26_adf.ctrl-state%3Dvnrzh4gv2_49

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата не може да се премахне с техния инструмент

https://service.mcafee.com/webcenter/portal/cp/home/articleview;jsessionid=0Kq_d8wADDVIONLOiazqG_YBM3nN_NnHzLAPOikLGBMyiUa2rhgX!-1181919577!-714169199?articleId=TS101331&_afrLoop=2795249848074880#!%40%40%3F_afrLoop%3D2795249848074880%26articleId%3DTS101331%26centerWidth%3D100%25%26leftWidth%3D0%25%26rightWidth%3D0%25%26showFooter%3Dfalse%26showHeader%3Dfalse%26_adf.ctrl-state%3Da04etb7he_4

но пък е базирана на MSI инсталатор и явно ако сте изтрили него, програмата го търси и като не го намери вади съобщението, че не може да се премахне. Обикновено ако се качи наново и се деинсталира по правилния начин номера минава. Има и друг начин. Да се премахне програмата със софтуер, който може да премахва MSI кеша останал от програмата:

За Windows XP: (Windows Installer CleanUp) => намира се от списъка и се дава Remove на съответния ред от списъка:

http://www.majorgeeks.com/files/details/windows_installer_cleanup_utility.html.html

За Windows 7/8/10 => Инструмент на Microsoft

https://support.microsoft.com/en-us/help/17588/fix-problems-that-block-programs-from-being-installed-or-removed

Като по-груби мерки (и крайни такива) може да се използва Autoruns (стартиран като администратор) и да се премахнат отметките от списъка свързани с Mcafee:

https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns

И като финални мерки ако нищо не помогне (нещо в което се съмнявам) може да се използва преносимата версия на GeekUninstaller (с опцията Force Removal)

https://geekuninstaller.com/download

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, [email protected] написа:

С каква Операционна система е машинката , все пак ? > > XP ? 7 ?

Като най-просто решение, без дори да теглиш нищо, просто отвори msconfig през старт менюто ( само за Windows 7 и 10, за XP е през прозореца "Run" / "Изпълнение", който най-лесно се извиква пак от старт менюто, както и през Windows Клавиша + R ), след което отиваш там на Стартиране / Startup и търсиш някъде Mcafee и го изключваш/забраняваш.

Благодарско! Лаптопа е с  Windows 7  и успях да реша проблемът от визуална страна, така да се каже! :bye1:

Така, влязох и тръгнах да тегля програмата отново с идеята да я прочистя тотално от лаптопа, но при качването ми бе отказано, тъй като вече има такава програма и трябвало да вляза в контролният панел, откъдето просто да я добавя. Само, че аз в контролният панел виждам единствено опцията да я махна. 

И на прага на огромната ми мъка,  прегледах и изпълних съвета на B-boy/StyLe/, честно казано май реших проблемът! :wors:

Хиляди Благодарности на всички които се включиха! Да сте живи и здрави :) :wors:

п.с. имам един въпрос друг - мога ли да възстановя файлове, които през лаптопа са преглеждани от флашка? ( тя е успешно загубена, а имах учебни материали на нея...)

Видях го като опция на Бой Стаил, сайта за теглене на сп. приложения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал въпроса, мисля че не, защото те реално не са свалени на лаптопа и изтрити от там, а са само като препратки останали в историята на последно преглеждани файлове. Ако поне бяха свалени на лаптопа, то има програми за възстановяване на изтрити файлове (които биха имали висок процент на успеваемост ако са спазени условия като да де е дефрагментиран диска, да не са записвани файлове на същия дял от който са били изтрити, диска да не е SSD и т.н.), но като не са свалени реално няма как да стане това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

а са само като препратки останали в историята на последно преглеждани файлове.

Не знам в този случай дали би свършила работа новата опция в 10ката(1803))Windows 10 Timeline,която ти запазва и показва всичко ,което е отваряно на десктопа през последните 30 дни,като става въпрос за неща от флашка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах, значи няма начин. Както и да е. Още веднъж благодарско за съветите!:wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можа ли просто да използваш System Restore (стига да има точка на възстановяване наблизо) и ... ни лук ял, ни ... McAfee Safe Connect мирисал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Слави Маринов написа:

Не знам в този случай дали би свършила работа новата опция в 10ката(1803))Windows 10 Timeline,която ти запазва и показва всичко ,което е отваряно на десктопа през последните 30 дни,като става въпрос за неща от флашка?

Не мога да коментирам въпросната функция, защото не съм я използвал и не знам при какви условия би била полезна. Също не знам дали същата не се спира ако се използват инструменти от сорта на O&O ShutUp10, Destroy Windows 10 Spying и прочие. Единствено съм ползвал File History (но тя не е включена по подразбиране), както и Previous Versions (но за да работи се изисква наличието на shadows copy на файловете). Ако някой запознат е ползвал въпросната функция нека да помогне на момичето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Слави Маринов написа:

Не знам в този случай дали би свършила работа новата опция в 10ката(1803))Windows 10 Timeline ...

Не знам, защо изобщо я предлагаш, след като е за 10-ка, а момичето каза, че е със седмица?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, jhoro написа:

Не знам, защо изобщо я предлагаш, след като е за 10-ка, а момичето каза, че е със седмица?

Мислиш ли,че не съм видял,че е със 7ца?И не я предлагам,а се чудех дали би свършила работа..................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dimi99stavrev
      Здравейте! От скоро живея във Варна и се водя спортна натура. Изградил съм що годе физика без никаква химия, занимавал съм се с много различни спортове, но единственият ми досег със боен спорт беше борбата преси около 10 години и то за  има-няма и месец. Та питането ми е следното- понеже наближавам 20-те и някак си се чувствам дърт за начинаещ, та да попитам по-вещите има ли във Варна школи, които се занимават с дърти начинаещи? Единствените бойни спортове,  които не желая да практикувам са кикбокс, бокс и ММА, все пак главата ми трябва😉. Благодаря, ви предварително!
    • от ТерминалТора
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
    • от Lilia Georgieva
      Здравейте!
      Закупих си Amazon Kindle Paperwhite 2018 и имам проблем с разпознаването му от Calibre. Понеже моят лаптоп е на ремонт, а на мъжа ми е много стар и работи с Windows XP, инсталирах Calibre 1.48. Четох някъде,  че трябва да вляза в предпочитания на програмата, оттам get plugins to enhance calibre. Само че оттам насетне нещо не ми се получава. Има поле filter,  в което , ако напиша Kindle, ми излизат няколко неща, но не знам кое трябва да се инсталира. Ако може някой да помогне. Благодаря предварително!
    • от Miroslav Gochev
      Здравейте, имам проблем с тъй наречената платформа Marketplace на Facebook. 
      Проблема е следния блокиран съм от 1 година и половина писал съм кадене ли не изпращал съм снимки докладвал съм проблема не еднократно и нищо. Да не би да не докладвам кадето трябва? Имам някъкво съмнение за проблема и той е :
      Имам някакви случай в пощата за подръжка който не се приключват също от толкова време дали съм докладвал или съм бил докладван незнам. 
      Не мога и тях да ги затворя  "изтрия "или да ги приключа по някъкъв начин . Мисля че ако се приключат ще ми бъде позволен достъпа до Marketplace но незнам как би станало това. 
      Ще приложа снимки за визиално пояснение на проблема. 

• от Ivendjar777
      Здравейте!
      Имам следния проблем:
      Преди седмица си взех лаптопа от сервиз. На него му инсталираха Windows8.1Pro, 64 битова архитектура.
      Прибрах се вкъщи и въведох настройките си за интернет. Всичко премина нормално. Когато, обаче, пуснах инсталирането на актуализациите, нищо не се случваше. Плъзгачът си седеше на 0 процента, а по описание на зрящи хора край мен (понеже аз съм незрящ), инициира, че прави нещо, т.е., има движение на скалата, но реално нищо не се изтегля и плъзгачът все си седи на 0 процента. Пуснах диагностика на актуализациите на Windows. най-напред се появи грешката 0x800700490.  Потърсих информация за нея в интернет. Опитах се да я отстраня с програмата за отстраняване на неизправности с актуализациите. Резултатът - нулев. Според описание в други сайтове, спрях всички услуги, свързани с актуализациите. Преименувах папката Software Distribution на Software Distribution.old, пуснах sfc /scannow. След това въведох командата за откриване и възстановяване на повредени системни файлове и след всичко направено, резултатът отново е нулев.
      За сметка на това, обаче, програмата за диагностика на проблеми с Windows Update започна да ми извежда този път друга грешка.
      0x80070005.
      Започнах да търся инфо за нея в интернет. Повечето от направените до преди това процедури, изпълних отново, и отново без резултат.
      Допълнително успях да дам пълен контрол върху папката Local, както бе обяснено в някои инструкции. Изтрих папката Software Distribution, спрях временно защитната стена и антивирусния софтуер като възможни причини за появилата се грешка. И резултатът в крайна сметка ме доведе до тук. Все така никакъв. Всичко, което успях да намеря в интернет изпробвах, и нищо от това не даде резултат. От тук какво следва?
  • Дарение

• Добави ново...