Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте . от скоро се появи проблем при комбинирана печка газ / ток, като проблема е при газовите котлони. Та, сервиз за газови уреди в околноста няма така, че това не е вариант. Иначе от скоро  особено след ново зареждане  на бутилката се получава следното - в процес на работа се случва едно препукване и опит за изгасване на дадена горелка. Та дюзите са почистени, вентила е сменен, нооо???? Не се наблюдава някаква закономерност или цикличност т.е. може да работи нормално с часове и дни, а в следвщия момент да го прави през 5 минути. Що е то???

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

боклуци по магистралата до дюзите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени газта/доставчика.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вода в пропан-бутана...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

боклуци по магистралата до дюзите

Съвсем възможно. Ще се предприема нещо.

преди 1 час, Raze написа:

Смени газта/доставчика.

преди 25 минути, nickolaycho написа:

Вода в пропан-бутана...

Преди си зареждах бутилката на на газовата колонка на близката бензиностанция, но реших от съображения за сигурност да използвам оторизиран, лицензиран доставчик от който съм адски недоволен и явно е причинител на проблема ми. Лошото е, че доставчика е единствен, а "сигурността" при него си  остава хипотетична теория. Всичко е проформа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Black Power написа:

Здравейте . от скоро се появи проблем при комбинирана печка газ / ток, като проблема е при газовите котлони. Та, сервиз за газови уреди в околноста няма така, че това не е вариант. Иначе от скоро  особено след ново зареждане  на бутилката се получава следното - в процес на работа се случва едно препукване и опит за изгасване на дадена горелка. Та дюзите са почистени, вентила е сменен, нооо???? Не се наблюдава някаква закономерност или цикличност т.е. може да работи нормално с часове и дни, а в следвщия момент да го прави през 5 минути. Що е то???

Скапана газ!  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запомнете - ГАЗ И ГЪЗ са мъжки род!!!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако ГЪЗа е женски? :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, nickolaycho написа:

Запомнете - ГАЗ И ГЪЗ са мъжки род!!!

Я пак???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да де?

1. газ съществително име, мъжки род (тип 1) редактиране

най-отгоре на връзката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Е да де?

1. газ съществително име, мъжки род (тип 1) редактиране

най-отгоре на връзката.

Чети по нататък. И двата рода важат в зависимост от изречението. Затова и българския е труден за чужденците.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Чети по нататък. И двата рода важат в зависимост от изречението. Затова и българския е труден за чужденците.

..и на Вас като чужденец Ви е трудно да се съгласите, че грешите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nickolaycho написа:

..и на Вас като чужденец Ви е трудно да се съгласите, че грешите!

Чужденец??? Не съм излизал от България, но благодаря за пожеланието. Може и да го направя. Не, не греша. Говорим за газова печка. В случая газ ще е в женски род. Но този спор можем да го водим в раздела за Български език и литература.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:Няма нужда от спор. И без това е пълна бъркотия и това визирайки последната изцепка на матурите сътворена от български светила. Те се объркаха, та ......

П.П. Благодаря ви за отговорите. Беше ми нужна някаква насока, посока относно възникналия проблем

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спорът е безсмислен, особено с Вас Емил Костов! Нека всеки остане при своята правда, извинете за опитите ми да поправя някои пропуски в съвременното образование....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, nickolaycho написа:

Спорът е безсмислен, особено с Вас Емил Костов! Нека всеки остане при своята правда, извинете за опитите ми да поправя някои пропуски в съвременното образование....

Аз не споря. Просто дадох линк. Не си спомням да съм ограничавал правата на някой човек или на потребител в този форум. Естествено, че всеки сам решава за себе си. Тук не стоим с автомати и картечници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая nickolaycho  е прав в темата се говори за газова печка не за газена лампа, две различни неща като гориво с едно и също име и то само в ед. ч. и не членувано.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.