Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте.

Нещо тормози телефона ми. Подариха ми бюджетно китайско готино телефонче ( имам и друг, но) Е-Boda- готино малко телефонче имащо всичко, като за най - висок клас! За работа го използвам, но нещо го тормози. Спрял съм всички ъпдейти, синхронизаций, тъпи услуги, мобилни данни. Използвам проверени и верни приложения, но нещо се случва и се чудя какво е това дето товари телефона. Антивирусната твърди, че телефона е чист, но той опитва някакво връзка с нещо си, товари се и хаби батерията за часове. Не се случва винаги. Струва ми се ,че е нещо свързано с часовника. Преглеждах стотици пъти настройките ииии.......... какво може да пропускам?

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китайците ги правят тези боклуци във всякакви разновидности. Телефон с форма на кола, с форма на ябълка и какво ли още не, със изключително скромни параметри и занижено качество. И понеже в търсачката не излиза нищо за твоя ще се мъчиш сам. Батерията може да пада поради това че е некачествена. Също това че от време на време го има проблема може да е от това че не зарежда както трябва, било заради некачествено зарядно или друга причина. Като цяло в твоя случай ключови фрази са: "некачествено" или "компромис с качеството"

Щом си спрял всички излишни услуги не виждам какво повече да направиш. Може да намалиш яркостта на дисплея, който сигурно и на максимална едва се вижда. Дейнсталираш всички приложения дето не ти трябват.

Има вече доста евтини китайчета, които обаче все пак влагат някакъв контрол на качеството и имат "добри" параметри.    пример 

Поне с каква ОС е този калкулатор? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 20 минути, eminem_vr написа:

Китайците ги правят тези боклуци

Поне с каква ОС е този калкулатор? 

Боклук - силно казано!  Доста от изброеното от теб не съвпада като проблем.  ОС Android 6.1 Аааа, и в търсачката излиза от раз, но трябва да си вписал, че да ти отговори!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай приложения, които постоянно искат връзка с интернет - примерно фейсбук, месинджър (има олекотена версия, може да пробваш нея) и други подобни, на които постоянно им работят разни сървиси за връзка и са постоянно на линия. Това е много бюджетен телефон с много слаби параметри, все пак не си дал и точния модел, но принципно всички са такива и не очаквай да работи бързо, нормално и да му държи батерията. Махни и работи като антивирусни - освен да товарят и без това умрелия "телефон", друго не правят. Пробвай и с "autorun manager" - потърси Google play - да изключиш излишните приложения, които се стартират (може да иска root достъп за някои функции).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Raze написа:

Деинсталирай приложения, които постоянно искат връзка с интернет - примерно фейсбук, месинджър (има олекотена версия, може да пробваш нея) и други подобни, на които постоянно им работят разни сървиси за връзка и са постоянно на линия. Това е много бюджетен телефон с много слаби параметри, все пак не си дал и точния модел, но принципно всички са такива и не очаквай да работи бързо, нормално и да му държи батерията. Махни и работи като антивирусни - освен да товарят и без това умрелия "телефон", друго не правят. Пробвай и с "autorun manager" - потърси Google play - да изключиш излишните приложения, които се стартират (може да иска root достъп за някои функции).

Приемам, но все пак четете внимателно. Казах - бюджетно телефонче за работа т.е. естествено, не е нещо особено. Не е вярно ,че е бавен както е и факт,че самия производител не е качил куп шинтни присъщи за марковите модели. Всичко излишно съм махнал, но интригата се върти някъде около актуализацийте и часовника - не мога да го изловя въпреки че са чекнати съответните настройки. Ако не е това, то и батерията ще държи задоволително дълго. Нещо елементарно просто и малко ми се губи ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си приложение за следене на процесите - кое колко товари процесора и ще разбереш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.