Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам страхотна дилема и ми трябва компетентно мнение от хора в бранша. Значи, решил съм изцяло да си сменя професията(до сега съм се занимавал със снимачна и камерна техника) в нова сфера за мен.В момента уча в softuni,  за front-end, сега съм на HTML/CSS, след това ще уча и JavScript, като модула за JS обхваща само front-end демек basic ниво, а не целият JavaScript език.

Записах се на HTML/CSS модула, с идеята да науча малко HTML/CSS, защото искам да работя, като web designer и да имам някаква представа от HTML/CSS, оказа се, че доста ми върви и ги схващам доста лесно нещата и като цяло не е толкова скучно за мен(не съм фен на писането).Но проблема е, че модула за web design в softuni е чак лед 10 месеца и няма по-рано, а пък аз искам това време да го ползвам да трупам опит, а не да го губя.

Та дилемата ми е следната. Дали, като изуча HTML/CSS,JS(front-end), да продължа да уча по-задълбочено JS и да се насоча изцяло към front-end и да оставя web design-a за в бъдеще, макар, че съм голям привърженик на design-a, а не на development-a или да науча HTMl/CSS,JS(front-end) и да изчакам модула за web design,който за съжалени е чак след 10 месеца(не обхваща много обширно UI/UX, само 2 месеца е)  и тогава просто да си търся работа, като дизайнер, плюс знания в HTML/CSS/JS.

Та общо взетo, какво бихте ме посъветвали да изчакам web design-a и да пробвам след това с него(макар, че се дават basic знания) плюс html/css/js, който знам или да си продължа с JavaScript ? Бих ли се вместил за работа като дизайнер с малко UI/UX и HTML/CSS,JS(basic) ?

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фронт-енда няма нищо общо с дизайнерството. Добър фронт-енд се става с години. Ако имаш излишни години и те влече давай смело. Да не говорим че няма как да започнеш работа само с html/css/js като фронт-ендър.Няма как да се разминеш без дълбоки познания в JavaScript и то в ES06+ , манипулации на DOM, jQuery, Boostrap, SASS или LESS, REACT , Angular или Vue.js, Responsive design, Webpack и т.н.Списъка е дълъг , а и заради многото хора които са решили да навлизат в сферата , изискванията се покачват.Моето лично мнение е да се заминаваш с това което ти харесва.Ако те кефи да кодиш - почвай смело да учиш, ако те кефи да рисуваш , учи за графичен дизайнер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.