Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем - firefox (много мемори), fps

Препоръчан отговор

Здравейте, не знам от къде да започна. Използвам лаптоп Acer Aspire 5742zg , поствам характеристиката. (снимка 1)
Windows е на няколко дни. И проблема ми е, че Firefox използва прекалено много memory. (снимка 2)
Преди играех league of legends с включен skype и ми вървеше чудесно. Играх world of warcraft Dreanor пак много добре вървеше. А сега играя world of warcraft TBC, където системните изисквания са много по малки от на другите игри.. и играта ми върви с 30 fps.
Къде според вас е проблема? И как да го разреша.
Няма вируси на лаптопа.
А това са всички инсталирани работи на лаптопа? Може би нещо липсва, но не знам какво. (снимка 3)

снимка 1.png

снимка 2.png

снимка 3.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С този умрял процесор от преди 8 години и видеокарта, която не е кой знае колко по-добра от вграденото му видео, незнам какво очакваш. Направи тест на температурите под товар на процесора и видеокартата за 10-20 минути и дай информация какви са. По време на игра си инсталирай и стартирай MSI Afterburner и активирай сензорите за температури, натоварване и честоти на видеокарта и процесор и дай да видим за какво става въпрос, иначе няма как да разбереш какъв е проблема. Играта с вграденото видео ли работи или с външното? Затвори FireFox и всичко излишно, докато играеш, и виж дали има разлика. Този лаптоп кога е почистван за последно и му е сменяна термопастата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@loki9889 Относно Firefox - провери в настройки, дали има отметка на „Използване на препоръчителните настройки на производителността“. Ако има - махни я, и намали броя на „Процеси за обработка на съдържание“. По подразбиране се задават 4, но ти можеш да зададеш по-малко.

Цитат

Допълнителни процеси за обработка съдържание може да направят &brandShortName; по-отзивчив, при използване на повече раздели за сметка на повече използвана памет.

преди 15 часа, Raze написа:

С този умрял процесор от преди 8 години и видеокарта, която не е кой знае колко по-добра от вграденото му видео ...

За другите неща си прав, но...
Да напомням ли, че NVidia-та е със собствена памет, а Intel-а - със шерната?
Колкото до CPU-то - аз съм със T4400 @ 2,20GHz, ама не се оплаквам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Firefox може да ти заеме и всичката памет, че дори и да не му стигне. Зависи какви и колко страници си отворил и колко таба. Ако отваряш и табове с клипове, паметта също много се увеличава. Решението ти е, както казах и преди, затваряш Firefox и всичко излишно, докато играеш - за какво са ти толкова много отворени работи на този бюджетен лаптоп? Друг вариант е да добавиш още памет - лаптопа го дават, че поддържа 8 GB RAM.

https://www.datamemorysystems.com/dms-memory/acer/aspire-5742zg-p628g32mnkk.htm

Вариант е и да увеличиш виртуалната памет, но тогава ще чакаш, докато се запишат неактивните процеси на диска и ако нямаш SSD, това ще е много бавно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Георги Л.
      Подразбира се от заглавието,
      има и специални сайтове,коити показват дали ще върви но не и със колко FPS(Правилата за монитора са ми ясни,че ако ще компютъра да вдигак 1К ФПС аз ще виждам 60) ще е,а и не винаги правилно. Имам няколко изброени игри а те са - 
      GTA V, CS:GO, Valoriant, Euro Truck Sim 2, и най вече CS 1.6  300 FPS (Стабилно ми трябват...) 
      Ето ги и тех:
      CPU: AMD Ryzen 3 3200G 4× 3600 MHz, mit AMD Precision Boost Technologie bis zu 4000 MHz
      CPU-Kühler: Silent-Kühler für Sockel AM3+ / FM1 / FM2 / AM4
      Festplatte: 1000 GB SATA, Seagate®/Toshiba/WD®
      Speicher: 8 GB DDR4-RAM, 3000 MHz, Kingston HyperX FURY
      Grafik: AMD Radeon™ Vega 8 Processor Graphics, max. 2 GB HyperMemory, DirectX® 12, VGA, HDMI
      Mainboard: ASUS® PRIME A320M-K, Sockel AM4, AMD A320 Chipset, 1× M.2, 4× SATA III (6 GBit/s), RAID support, 4× USB 3.1, 2× USB 2.0, 2× Front-USB, 1× PCIe 3.0 X16, 2× PCIe 2.0 X1, 2× PS/2, 7.1 HD Audio (ALC887 Audio Codec)
      opt. Laufwerk: 24× Multiformat DVD-Brenner (CD-R, CD-RW, DVD±R, DVD±RW, DVD R9 (DL))
      Netzwerk: 10/100/1000 MBit/s Ethernet LAN, DSL fähig
      WLAN: 300 MBit/s WLAN-Karte, RTL8192 Chipsatz, 2 abnehmbare Antennen (Unterstützt IEEE 802.11b/g/n mit 11, 54 und 300 MBit/s)
      Sound: integrierter OnBoard 7.1 Controller ALC887, HD-Audio
      Gehäuse: CSL Apollon schwarz, RGB Beleuchtung in 7 verschiedenen Farben und 3 verschiedenen Modi, Lüftersteuerung, 3× Front-USB (1× USB 3.1, 2× USB 2.0), Glas Seitenteil
      Netzteil: CSL Silent-Netzteil, 82% Effizienz
      Monitor: 61 cm (24") ASUS VP248H Widescreen TFT-Display, 1920×1080 Pixel Auflösung (FullHD), Energieeffizienzklasse: B, VGA, HDMI, LED-Backlight, integrierte Lautsprecher
      Tastatur/Maus: CSL BASIC wired Tastatur und Maus
      Betriebssystem: Windows 10 Home, 64Bit (vorinstalliert und inkl. Installations-DVD) Машинката е ето https://www.real.de/product/331243435/ (Линк-а не е със цел рекламиране на сайт или нещо подобно.) 
      P.S. - Ако знаете нещо подобро до 600,650 евро пишете, може и лаптоп важното е да е читав.
    • от l-8
      здравейте,
      възможно ли е с помощта на някой от инструментите на web-browser-а ( firefox, например ) да се разбере какъв шрифт е използван в даден текст от който и да е website? чрез web-developer на firefox коя опция би могла да свърши тази работа?
    • от Niikolla Krasiimiirov
      Превъртях игрите Wolfenstein 2009 Walkthrough ,Return to Castle Wolfenstein,та ако може  да ми препоръчате от същият тип но да не е много голяма защото може да не я подкарам“ благодаря предварително.
    • от l-8
      някой може ли да изброи всички функции, които firefox може да изпълнява?
      сещам се за някои, но не съм сигурен, че са всичките.
      - connect to web-servers by http, https, ftp ... surfing the net
      - play media files mp3, mp4 ... други медиа-формати?
      - opens plain text files
      - browsing the file system - file manager!?
      what alse?

• от силвия димитрова стефанова
      Здравейте! Може ли да ми кажете къде ми е грешката на този код: 
      void AktulizaciqNaZapisiPoMarkaModel(Telefon oFlat[], int iTelefonCount) //актулизация на записи по въведена марка { system("cls"); int TelMarka; int iBr = 0; cout << "Въведете марка на телефон: " << endl; cin >> TelMarka; for (int i = 0; i < iTelefonCount; i++) { int NovaTelMarka; cout << "Моля въведете новата марка: "; cin >> NovaTelMarka; oFlat[i].marka = NovaTelMarka; iBr++; } if (iBr == 0) { //ако е нула няма запис cout << "Не бяха намерени записи за промяна по задените параметри! " << endl; } else { ofstream File("Tel.dot"); //писане във файл for (int i = 0; i < iTelefonCount; i++) { //записвам целия масив във файла САМО АКО има съвпадение с подаденият, като параметър! File << oFlat[i].model << " " << oFlat[i].cena << " " << oFlat[i].cvqt << " " << oFlat[i].diagonal << " " << oFlat[i].raz_vgr_pam << " " << oFlat[i].sim << " " << endl; } File.close(); //затваряне на файла cout << "Промените бяха приложени ! \n"; //извеждане на екрана } } Трябва да редактирам марката на телефона. 
      Това на снимката е като го отворя.
      БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване