Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

на 7.06.2018 г. в 15:32, VecZen написа:

Здравейте отново другари, време е да се върна обратно към оригиналната тема. Не знам баща ми какво е правил, и когато го попитах, той просто ми каза че не знае и че колата сигурно е хванала тен. Ще видите от снимките за какво говоря.

Пс. Изглежда че камерата ми снима с 2мб на снимка, така че ще трябва да пусна по няколно поста

Ппс. Не мога даже и друга да кача с различен пост...

DSC_0324.JPG

Колата не изглежда зле според мен и може да се поправи. Брат ми имаше такъв, но дизелов и беше много, много здраво куче.... Докато не се запозна с баща ми де :D :D :D

П.П. БЯГАЙ ОТ БМВ МОЛЯ ТЕ!!! Не си купувай грешки. По-добре стар мерцедес, Фордчето което има баща ти или нещо други, не и бмв, освен ако не си решил да харчиш пари и да се трепеш по улиците. Не бъди като другите, КАРАЙ ФОРДА :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ostavime
      Доста дълъг пост, който писах (писал съм го и на друго място) и копнах тук. 
      Ако на някой му е интересно, може да го изчете, стига да не му доскучае. 
      Отбелязвам, че говоря само за бензин, защото харесвам бензин и ще си карам бензин.
      Не съм пристрастен към Мазда, напротив, до сега карах Фoрд, просто в бюджета който си отделям тя се оказва най-добър вариант. 2.5 върви доста добре, автоматика е добър но най-добре става ясно след тестдрайв - проблема на мондеото (за мен) е че е много тежко, подобно на инсгниата, и това губи в известен смисъл ефекта на турбото - маздата е с около 200 кг по-лека. Говоря за 1.5 екобууст, защото 2-ката мотор вече отива на космически пари сравнено с Мазда. Доста по-добра в завои, (напр. в по-острите завои на Хемус стои като залепена въпреки бабуните), а и маздата има по-голямо междуосие, което помага в завоите а и дава по-добър комфорт. 19" са базови, а при Форда се доплащат. Другото е интериора - вътре в мазда 6 ultimate ми харесва много повече от мондео титаниум, за мен ергономията и дизайна на интериора са важни понеже са ми пред очите непрекъснато. Според мен не си заслужава мондео под 2.0 турбо, много е тежка кола и ще е тромава (не коментирам дизела понеже карам само бензин) - за мен сигурната кола на дълъг път в БГ е тази, с която мога бързо да изпреваря напр. камион в границите на видимостта без да поемам рискове, т.е. трябва не да е супер мощна а да ускорява бързо. А за Мондео 2.0 турбо трябва да се доплати, но вече споменах това по-горе. За тази цел е добре да е по-лека, иначе трябва да е доста по-мощна и в това отношение маздата стои добре (особено в режим спорт - не че ми се е налагало да го ползвам много често до момента). Има и някои предимства, но не накланят везните чак толкова, че да те накарат да го купиш. Поне мен не успяха. Например, ако си с деца мондеото има вариянт хечбег - багажника е доста по-удобен за товарене в този случай, новата мазда 6 има голям багажник (имам предвид седана, каквато е тази, която карам), но е малко нисък и тясна врата, аз съм с бебе и за пътуване няма никакав проблем да събера багажа, но някои модели детски колички влизат трудно. Разбира се има и вариянт комби, но аз не си падам по товарните модели а и при мазда 6 комбито е с 6 см по-късо междуосие, което има значение за возията и за седящите на 2-рия ред. Може би по-добре при мондео е, че има повече възможности за персонализация, докато при мазда има няколко пакета и всичко е вътре, като при последния има някои неща, които в Мондеото ги няма. Има много хубави неща - кожените седалки са удобни (добра опора, ще видим кожата колко ще издържи все пак, трябват си грижи, при мондеото кожата се плаща), автоматика е добър (за хидротрансформатор - и е здрав, същия мазда слага на 2.2 дизел-а с 420 НМ), от екстрите си заслужават много фаровете, особено адаптивните лед дълги - караш на дълги и не ти пука за останалите, маздата сама гаси сегменти за да не заслепява (тествал съм го), ергономията в салона е много добра (като на BMW), аудиото е дорбо и лесно за работа, както и навигацията, RVM-a също върши перфектна работа. Haed-up дисплея е полезен, но не толкова, колкото очаквах - единствената удобна полза която съм забелязал е като ползвам навигациа, в този случаи на хеад-уп-а показва следващия завой и разтоянието до него в момента, удобно е. Мен лично ме радва много и безключовия достъп, който осигурява много лесен достъп. Ако си с два ключа може да се настроят 2-та ключа към позицията на седалката - с който ключ се отвори колата седалката сама се позиционира спрямо него на съответната позиция. За i-stop-a не съм много сигурен дали си заслужава, по-скоро ме дразни но не може да се изключи перманентно. 
      Това е най-общо. Мога да пиша и още, яко някой изобщо ще го чете.
      Изброил съм доста основни неща, като за някои съм писал, че се доплащат при Форд, за други не съм споменал, но е лесно да се провери или да се сетите кои къде ги има. Ако имате желание, ще теглим чертата и ще направим равносметка. 
      Все пак всичко е въпрос на личен избор, но все пак Мондеото не се вижда често по улиците, просто, защото е прекалено скъпо, а и Мазда намалиха цените преди месец, което е още един допълнителен плюс в тяхна полза. 
      За качеството не мога да кажа много, защото съм правил 1 тестдрайв (от Люлин до Перник), за да може да се усети автомобила и на дълъг път, а не 2 преки градско, както беше при покупката на първия ми Форд. Тогава дилъра ми беше г-н Бояджиев. За него мога да ви разказвам много, но няма смисъл, така или иначе той вече не работи там. Карах 1.5 екобууст, който чаках месец и нещо да го докарат от Младост или от незнам си къде. 2-ка... изобщо няма. Говорих с една жена, имена няма да споменавам, защото все още работи там младата дама. В Люлин тест автомобила е/беше дизелов. Накрая, когато вече повиших тон и казах, че е несериозно аз да ги юркам, а не те мен (защото ще им давам около 60К), ми се обадиха след 2-3 дни и се организирахме. Имах желание да взема колата за 24 часа, като щеше дори да си платя все едно е рен-а-кар, но не ми позволиха. Нямало такава практика. 
      Та за качеството не мога да споделя много. Има и твърда пластмаса по вратите, щипките (мисля, че са на щипки корите) на места в горната част, където е стъклото не прилепват плътно. И на Фокуса ми беше така. Вратите в долната част също не са меки. На него (фокуса) имам снимки и може да кача, за да видите за какво говоря, ако не можете да се сетите. Но за 20-30 мин. каране не мога да споделя много впечатления, защото нямам такива преки. Колата върви иначе, но има един лимит, който не е голям. След него просто нищо не се случва. Пак казвам, че съм карал 2.0. Там може и да е друго. За мен беше малко необичайно да сляза от кола с турбо в такава с атмосферен двигател, но сега не съжалявам. 
      Иначе както да ви кажа, мога да направя просто сравнение и дано някой от дилърството чете тази тема и да се вслуша, защото на тия хора наистина не им пука. Вместо да искат да продават и да правят всичко възможно, те просто махат с ръка и казват: Ами ако искаш. 
      Е, аз поисках друга и така и стана. Те са губещите. 
      Ще сравня 2.0 Екобууст и 2.5 на Мазда. Струва ми се, че са най-близки като мотори. За Мазда ще вземем Ултимейт (това е моят избор, защото едва там се появяват ел. седалки и адаптивен автопилот, неща, които аз искам) и ще конфигурираме един Форд, който да има екстрите на Маздата в това ниво (и които искам и ме устройват). На Форд много от нещата могат да се добавят по отделно, което дава възможност за сравнение. Ще ползвам и пакетите с екстри на Мондео, които включват дадени екстри от тези на Мазда, защото са по евтини, когато са комбинирани. 
      Ще започна с Мазда, защото е по-лесно: 
      Мазда - 60980 лв. 
      Бял металик - 980 лв. (харесвам този цвят) 
      Общо - 61960 лв. Това е. Взимаш я и караш. 
      Мондео 2.0 – 203 к.с. – 54050 лв. Това е базовата цена. И от тук се почва. 
      1.    Бял металик – 1470 
      2.    Джанти 19“ – 1980 
      3.    Лед светлини – (те ще са в пакет 2) (Само да вметна, че така лансираните завиващи светлини ги карах на Ауди А8 преди 6-7 години)
      4.    Паркторник – 990 
      5.    Камера заден ход – 1320 
      6.    Ел. седалки – 1560 
      7.    Асистент лента – (ще го вкарам в пакет 1) 
      8.    Безключов достъп – 810 
      9.    Следене мъртъв ъгъл – (Пакет 1) 
      10.    Адатптивен автопило – 3720 
      11.    Система против сблъсък градско – 870 
      12.    Дисплей – 960 
      ПАКЕТ 1 – 2610 лв. (7, 9, 11, + надуваеми колани, които са 450 лв. отделно) 
      ПАКЕТ 2 – 4500 лв. (ПАКЕТ 1 + ЛЕД светлини „№3 от листа горе“)
      Ако теглим чертата имаме следното… но само до тук. 
      МAЗДА ~ 62000 лв. 
      ФОРД ~ 73300 лв. (без кожа и по-добро удио!!!)
      Кожен салон на Форд е 6660 лв. !!!дори частично кожен е 4350 лв. Има и други глезотии, но не ми се смята вече.  
      Като допълнение ще спомена неща, които Форд изобщо няма.
      Хеад ъп дисплей, за който писах предишния пост. Добавяме и системата Rear SCBS – система против сблъсък за заден ход от 2 до 8 км. Слагаме и аудиото BOSE. При Форд хубаво аудио би било около 1500 лв. Мазда има отопляеми задни седалки, което е чудесно, когато имаш дете и жена ти се вози отзад. Накрая, но не на последно място, ако сложим и кожата, която Мазда има нещата съвсем загрубяват. Пера за смяна на скоростите, SBS система и т.н. 
      С други думи, Мондеото ще отиде около 80 000 хил., че и нагоре, което за мен е БЕЗУМИЕ. 
      Дори и да съм сбъркал някъде в сметките (защото може би има и малко по-удачни комбинации на пакети при Форд), защото все пак не съм дилър/продавач/консултант, нещата са несравними. 
      Ако Форд имаше адаптивно окачване в седан, може би нямаше да е лошо, но то със сигурност щеше да е майка си и баща си като цена. Не ми го предложиха изобщо като вариант. Като някакъв плюс мога да сложа изцяло електронният километраж на Мондео. 
      За сега толкова конкретно по цените. Дано да е било полезно някому. 
      Иначе, може да се пише и за вървеж и разход, както и комфорт, но... може би друг път.
    • от VaKY Lyubenov
      Здравейте.

Нов съм във форума, но видях че темите за автомобили са популярни и често събират много отговори.
      Аз имам нужда точно от отговор и малко помощ при избора на малък семеен хечбек, в която ще се вози дете на годинка и половина. Автомобилът ще се използва предимно за извънградско шофиране, но тъй като живеем на тясна уличка в Пловдив ми трябва да е компактен. На година едва ли ще се минават повече от 2 - 3 000 километра. Спрял съм се на Mazda 3 (2004 - 2006) 1.6 HDI, Suzuki Swift 1.4 (2005-2008), Honda Jazz 1.4 (2004-2007). Последните две са бензинови.
      Може ли някой да сподели впечатления от тях. Някой да е шофирал две от тях? За Мазда-та четох че проблем са ръждите, впечатления от двигателя 1.6 HDI? Наистина ли Хонда-та е толкова здрава колкото пише навсякъде? Приемам с удоволствие всякакви съвети относно поддръжката на тези марки.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.