Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

От няколко месеца съм собственик на тази блурей система SONY BDV-E4100. Имам обаче един проблем ,който взе да ме дразни сериозно. Системата е свързана към телевизор PHILIPS  49PFS5301/12 посредством HDMI ,като използвам  HDMI ARC  на телевизора за да мога да слушам звука му през нея. Проблема е ,че всеки път звука се разминава спрямо картината и се налага да го синхронизирам .Имам настройка и на телевизора за закъснения на звука,както и на системата.Най-добре успявам да ги напасна от системата,но при следващо включване звука е пак разминат.Примерно,слагам закъснение на системата 50mS,звука що-годе е на място,при следващо включване се налага да го върна на 0.. Когато пусна пък YouTube от телевизора, положението е направо трагично,не успявам с нито една от опциите да го синхронизирам - нито със закъснението от телевизора , нито от системата, а когато гледам филм от PC-то,пак връзката е HDMI към телевизора,няма проблем с разминаването.

От къде може да се получава това гадно разминаване на звука? Възможно ли да е от HDMI кабела който използвам ? В момента кабела е на Hama, дължината му е не повече от 1,5 метра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е телевизорът и киносистемата да бъдат от една марка.

Пробвай през оптиката да ги свържеш

Пробвай с качествен HDMI кабел

Рестартирай телевизора и системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цифровизация. Поради бавната обработка на картината в съвременните телевизори, утежнена и от всевъзможни "подобрители" в звука се вкарва допълнително закъснение че да е приблизително наред. Но при сигнал от външни източници става трагично, особено ако звукът минава аналогово през външен усилвател (уредба).

Няма логика всичко да е от една марка - все пак свързването е по стандарт. И не е от HDMI кабела.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да направя нещо по въпроса за да подобря положението ? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата да попитам още нещо за чисто нов тв Сони-KD-43XF8505. Картината му е супер, всичко работи, но "Картина в картината" не може да се направи. Като задействам тази функция, се появява в горния десен ъгъл малка картина, но като избера нещо друго за основния екран, изчезва. Напр. , гледам ефирна телевизия и натискам "Картина в картината", появява се малкият екран и отдолу излизат в един ред всички други източници на сигнал-напр.HDMI   IPTV, интернет и ДВДто. Като избера нещо от другите сигнали, би трябвало то да отиде на цял екран, а в ъгъла да остане малката картина. "То" отива на целия екран, но изчезва малката картинка. Никъде в настройките не видях нещо по въпроса. Отидох в магазина ( Технополис) да питам продавачите как се прави тази картина в картината, те взеха да ми разправят такива дивотии, че се отказах.

Телевизорът ужким е с Андроид, но интернет функциите му са гола вода. Всички икони и интернет браузера са програмирани да забиват в рекламни сайтове на Сони и с триста зора можеш да си отвориш , да речем , една поща. Не може да се хване на пръста на телефона ми , хем с по-стара версия на Андроид-а. Не може да се направи друга начална страница. От Гугъл сторе свалям Гугъл хром за Андроид, инсталирам го ( излиза бутон "Инсталиран", но никъде не може да се намери как да се задейства-все едно че го няма. Дано някой да има някакъв опит в тази област, че съм в голямо разочарование. Преди доста години купих пак Сони 37 инча, същото ла-но-не може да възпроизвежда нищо от флашка, интернета му не струва нищо, заради това го смених със Самсунг, при който всичко работи, сега взех новото Сони най-вече заради 4К, в софтуерно отношение не са мръднали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B3M2W0 написа:

Ще използвам темата да попитам още нещо за чисто нов тв Сони-KD-43XF8505. Картината му е супер, всичко работи, но "Картина в картината" не може да се направи. Като задействам тази функция, се появява в горния десен ъгъл малка картина, но като избера нещо друго за основния екран, изчезва. Напр. , гледам ефирна телевизия и натискам "Картина в картината", появява се малкият екран и отдолу излизат в един ред всички други източници на сигнал-напр.HDMI   IPTV, интернет и ДВДто. Като избера нещо от другите сигнали, би трябвало то да отиде на цял екран, а в ъгъла да остане малката картина. "То" отива на целия екран, но изчезва малката картинка. Никъде в настройките не видях нещо по въпроса. Отидох в магазина ( Технополис) да питам продавачите как се прави тази картина в картината, те взеха да ми разправят такива дивотии, че се отказах.

Телевизорът ужким е с Андроид, но интернет функциите му са гола вода. Всички икони и интернет браузера са програмирани да забиват в рекламни сайтове на Сони и с триста зора можеш да си отвориш , да речем , една поща. Не може да се хване на пръста на телефона ми , хем с по-стара версия на Андроид-а. Не може да се направи друга начална страница. От Гугъл сторе свалям Гугъл хром за Андроид, инсталирам го ( излиза бутон "Инсталиран", но никъде не може да се намери как да се задейства-все едно че го няма. Дано някой да има някакъв опит в тази област, че съм в голямо разочарование. Преди доста години купих пак Сони 37 инча, същото ла-но-не може да възпроизвежда нищо от флашка, интернета му не струва нищо, заради това го смених със Самсунг, при който всичко работи, сега взех новото Сони най-вече заради 4К, в софтуерно отношение не са мръднали.

Не сравнявай андроид телефон с андроид телевизор тук андроида е орязан.

Чрез компа/лаптопа инсталираш оттук браузара  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.chrome

И след това с тази програма TV App Repo инсталирана от магазина на телевизора, клонираш Google Chrome за да се покаже при другите приложения.

Трябва ти кабелна мишка и дистанционното на телевизора или безжична клавиатура за да навигираш из браузара.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би най-разумното решение е да си купиш и един Андроид TV Box 4K, който да свържеш към телевизора по HDMI. Все едно че имаш Андроид телефон или таблет /без телефонен модул/, но без дисплей, а се ползва екранът на телевизора. Така няма да имаш проблеми с интернета. Тези TV приставки имат поне 1-2 USB порта и няма да имаш никакви проблеми с аудио и видео съдържание от флашка. Може да свържеш и блутут мишка и клавиатура за по-лесно браузване и цъкане по менютата. Конкретни модели няма да посочвам, нека това да направят по-знаещите тук. Аз съм си взел Xiaomi Mi Box, но тази приставка не е с чист Андроид, а с Android TV и е с малко по-различно предназначение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, PigManu написа:

И след това с тази програма TV App Repo инсталирана от магазина на телевизора, клонираш Google Chrome за да се покаже при другите приложения.

Много ценна информация, благодаря, после ще опитам. За сега Хром-а го намирам в Настройки-приложения-отваряне. След използване на акаунта в Гугъл ми дойдоха всички отметки от телефона, всичко работи бързо. Ще помоля за още малко внимание и помощ-за "Картина в картината". За сега намерих упътване в помощното вградено такова как се използва тази опция-откровено казано, по-голяма тъпотия не съм виждал! За какво ще ми е малката картина, като голямата може само да е същата? Как мислите? Нали единственият смисъл от малката картина е да може да се гледат едновременно две програми-напр. ефирна и от HDMI?

сони 1.PNG

сони 2.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, B3M2W0 написа:

Има двоен тунер тв. трябва ти само и сателитен сигнал за да гледаш картина в картината така както искаш. Поне така знам че става.  https://www.sony.bg/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-43xf8505/specifications 

Aз не съм занимавал с PIP на тв. кабелния ми оператор А1 поддържа PIP и там работи без проблеми но аз не я ползвам тази опция.

Мисля че и Vivacom имат тази опция PIP.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих си приложението TV APP Repo и с негова помощ се появи иконата на Хром-а в списъка-много благодарности. А за картина в картината-няма как да имам сателитен сигнал, със сателитните чинии отдавна свърших. Аз имам IPTV от Виваком и то има тази възможност, там я ползвам всеки път, когато трябва да прескоча рекламите-явно ще се огранича с нея. PigManu, още веднаж много благодаря!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да приключа въпроса с "Картина в картината" , написах запитване до Сони България, отговорът на което публикувам, за да се посмеят всички. Жената, написала го, буквално преписва упътването за употреба, вградено в телевизора, което не върши работа. Помолих някой, вместо нея, дето разбира нещо от тази марка телевизор, да каже категорично-може ли или не може да се гледат две различни неща на основния екран и на малката картина, както е на всички останали телевизори. Показването на една и съща картина на основния екран и малката картина би било един технически абсурд и голям резил за фирмата Сони. Вече почти съм уверен, че няма да може. На стария ми телевизор , пак Сони, модел KDL-37V55--, Като покажа малката картина, мога на основния екран да си пусна друг сигнал, напр. от ефирна телевизия. Може да се мести малката картина и да се превключва звука между двете, нещо много удобно за изчакване на разни досадни реклами. Горе долу така стоят нещата и с тв Самсунг, а тук, язък за 4К и голямата фалба, голям резил...

44.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.