Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! От няколко дена се появи проблем с връзката с рутера. Той постоянно ме изхвърля от мрежата,а си нямам и на идея защо се получава така. Телефона е свързан и тече интернет по него без проблем. Пробвах с

ipconfig /flushdns, 
netsh int ip reset resetlog.txt

рестарт на рутера, върнах го до началните му настройки и пак нищо не става... Ако някой помогне ще съм много благодарен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптоп ли говориш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да дадеш малко повече информация? Хардуер, как/къде какво е свързано, марки/модели, софтуер?!?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най  вероятно е от доставчика,иаз съм имал проблеми

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Nedelcho Nedelchev написа:

Най  вероятно е от доставчика,иаз съм имал проблеми

Няма как да не е от доставчика :)

Безжичен клиент (телефон в случая), поддържа стабилен трансфер с АР-то и си има достъп до интернет, а друг клиент (неизвестен за сега) - дропи!

Хайде малко мисъл, преди да пишеш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Извинявам се , че не съм дал достатъчно инфо.

Лаптоп: Lenovo y50-70, 8gb ram, Intel Core i7 4720HQ @ 2.60GHz , nvidia geforce 960m 2gb, windows 10 home edition.

Рутера е Tenda (от доставчика е предоставен).

Забелязах, че при свързване с друга мрежа този проблем изчезва, но се появи друг.. Вади следната грешка: ERR_NETWORK_CHANGED; Your connection was interrupted

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време, изтрий запомнената "мрежа":  Network settings>Manage Wi-Fi settings>Manage known networks>Forget

Рестартирай лаптопа и се свържи наново с домашното си SSID

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрих и инсталирах драйверите на следните у-ва: Intel(R)  Dual Band Wireless-AC 7260, Realtek PCIe Gbe Family Controller.

Забравих и мрежата също. Проблема продължава.. Най-вероятно ще се наложи да преинсталирам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идея е също и вместо да преинсталираш да звъннеш на доставчика ти и да им кажеш, че имаш проблем с предоставения от тях рутер и, че искаш да ти го заменят с друг и да видиш дали няма да ти се оправи проблема. Така ще илиминираш чуденката дали е нещо свързано с рутера, който използваш в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бързай с преинсталации, защото е напълно възможно рутерът да е виновен и само да си губиш времето. Имах подобен проблем с belkin-а на мой съквартирант, упорито не желаеше да пуска интернет на моя лаптоп. Взех си един TP Link - проблемът изчезна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, vstoitsov написа:

Идея е също и вместо да преинсталираш да звъннеш на доставчика ти и да им кажеш, че имаш проблем с предоставения от тях рутер и, че искаш да ти го заменят с друг и да видиш дали няма да ти се оправи проблема. Така ще илиминираш чуденката дали е нещо свързано с рутера, който използваш в момента.

Не, няма да му оправи проблема. Телефона му работи перфектно. Проблема най-вероятно е в тъпата 10. Тя все още има проблем с драйверите за безжична свързаност.

преди 3 часа, ivanov0597 написа:

Изтрих и инсталирах драйверите на следните у-ва: Intel(R)  Dual Band Wireless-AC 7260, Realtek PCIe Gbe Family Controller.

Забравих и мрежата също. Проблема продължава.. Най-вероятно ще се наложи да преинсталирам...

Ако имаш достъп до рутера пробвай връзката без парола на безжичната мрежа да видим как ще се държи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих пробвал и вариант с кабел към рутера за някакво време. Почти сигурно е, че проблема е на ниво ОС/драйвери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно изключвам да е на ниво хардуер. С Parrot дистрибуция на Линукс хваща мрежата без проблем и не изхвърля. На 10-та проблема го има и стана значително по-зле след April update. Вече ми мирише на преинстал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.