Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

"Книга на пророк Исаия.

Глава 26

10. Ако нечестив бъде помилуван, той няма да се научи на правда; - ще злодействува в земята на праведните и не ще поглежда на величието Господне.

Вярно, как ще бъдеш милостив към самомнението? То не се побеждава чрез тактичност. Ако прощаваш на невежия, той няма да осъзнае грешката си и последиците от нея. Ако не минем в ролята на страдащ, как ще разберем какво е да страдаме и как ще се научим на смирение, на неосъждане? Ако не страдаме, не можем да се научим да съ-страдаме.

Ако оставиш невежия да те контролира в това, което иска от теб - помощта, която търси от теб, значи ти да влезеш в неговия път. И как ще му помогнеш така?! Нали трябва ти да го вкараш в твоя път, щом е дошъл да търси помощ от теб. Как ще му помогнеш, като не го извадиш от самозблудата му? Как ще го вкараш в пътя на Бога - като му се мазниш ли? Това е суров път, път с изпитания - какъвто е бил пътя на Исус, пътя на хората на знанието, и пътя на Ванга.

Пък нямало да ги хока Ванга или някой от израсналите духовно хора!

"11. Господи! Ръката Ти беше високо издигната, но те я не видяха; ще видят и ще се посрамят ония, които мразят Твоя народ; огън ще погълне Твоите врагове.

20. Иди, народе мой, влез в покоите си и затвори след себе вратите си, скрий се за миг, докле мине гневът;

21. защото ето, Господ излиза от жилището Си да накаже жителите земни за тяхното беззаконие, и земята ще открие погълнатата от нея кръв и вече няма да скрие своите убити."

Ванга имаше в себе си тая сила - суровата сила, на калена от страданията, изпитанията и немотията жена. Силата да отсича с думите си слабостите. Тая сила струи като енергия от думите й, от снимките й. И е плашеща заради светостта и суровостта на изпитанията, през които е минала. А не - заради тъмнината, характерна за хората-дяволи.

Имало е пророчества от нейна страна - за това, което идва...

Наскоро четох сайта на хората-индиго. Стана ми интересна темата им за сънищата.

Няколко от тях споделяха почти един и същи сън с Ванга. Как ги е предупреждавала, как им е казала къде ще има катаклизми, къде да се крият. Как е станал голям земен катаклизъм и как всички народи бягали да се спасят.

Когато я сънувах тези години, тя беше сурова. Животът ми беше станал труден тия години, усещах как се вкарах в капан, от който не можех да се измъкна. Дните ми бяха пълни с мъка, и самосъжаление. В съня ми сляпата жена ме посрещна и отсече с думите: "И по-лошо ще става!" Смятах, а и до сега смятам, че се отнасяше за мен. Но кой знае...

В тия същите години сънувах баба си в подобен сън. Не познавах още идеята, че заради обичта си Господ може да те кара да страдаш. /защото страданието те калява, както много хубаво и ясно го е описал Дънов/ Запомних този сън, защото той беше от особените ми сънища. Нямаше как да измъдря тази идея с мислите си, защото не бях стигнала до това познание в тонала си. Питах баба си: "Защо ме е оставил Господ, толкова ли ме мрази, че ме наказа така?" Думите й бяха: "Господ те обича повече от другите, за това. Защото после ще ти бъде по-лесно. - Кога е това после?-..." Не пожела да ми отговори, видях, че се намръщи - отговорът на въпроса ми не беше разрешен за огласяне, явно.

Редактирано от DEKASTA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сбъднали се 2/3 от пророчествата на баба Ванга

Публикувано изображение

dir.bg

Прочутата пророчица Ванга заслужава да бъде наричана "народен политолог", пише руският в. "Правда" в статия за стогодишнината от рождението на българката. С Маслосвет* ще бъде отбелязана годишнината в Петрич.

Вангелия Пандева Гущерова, известна като Баба Ванга, е родена на 31 януари 1911 година в Струмица, Македония.

Електронното издание на "Правда" изтъква "учудващо точните й пророчества" по-специално в политическата област, пише БТА.

Тя предсказала началото на Втората световна война и "предупредила България да не участва", но "политиците не я послушали, присъединили се към Хитлер и се озовали в лагера на победените", пише "Правда".

Сбъднаха се и други предсказания на Ванга - за смъртта на Хитлер и на Сталин, за гибелта на Людмила Живкова, починала в крайна сметка от последици от автомобилна катастрофа (това е една от версиите, която не е потвърдена - бел. ред.), също и нейни предвиждания, свързани с предстоящите демократични промени в България, напомня изданието.

"Ванга успяваше да отгатне политически събития в цял свят. Тя предсказа например нахлуването на съветски войски в Чехословакия, гибелта на президента на САЩ Джон Кенеди, убийствата на индийските премиери Индира и Раджив Ганди, свалянето на никарагуанския диктатор Анастасио Сомоса", посочва изданието.

Не се сбъдна обаче предсказанието й за нахлуване на съветски войски в Чили, добавя "Правда".

При все това "колеги" на Ванга установили, че 68 на сто от нейните пророчества са станали реалност. Значи има висок шанс да се сбъдне и предсказанието й, че Русия ще стане главна свръхдържава, а България ще се върне в сферата на руските интереси, твърди "Правда".

По случай 100-годишнината от рождението на българската ясновидка руските телевизии и вестници са подготвили предавания и материали. Телевизия „Россия” ще покаже документалния филм „Великите пророчици. Ванга и Матрона”, а на „Первый канал” ще бъде излъчена програмата „Ванга. Видим и невидим свят”, съобщава ИТАР-ТАСС, цитиран от "Фокус".

Във филма на „Первый канал” своите спомени за Ванга ще сподели бившият кореспондент на ТАСС в България Андрей Смирнов, който не един път се е срещал с най-известната българка.

Към Ванга за помощ са се обръщали не само обикновени хора, но и десетки знаменитости от Русия. Например, тя е посъветвала писателя Леонид Леонов да не се отказва от работата си по романа „Пирамида”. На поета Евгений Евтушенко е казала да пише, но повече да вниква в темите.

За срещите си с Ванга си спомнят още актьорът Вячеслав Тихонов, живописецът Святослав Рьорих, академик Наталия Бехтерьова, поетът Сергей Михалков и др.

Сред най-популярните твърдения, приписвани на Ванга, са смъртта на цар Борис III, разпадането на Чехословакия и на Съветския съюз, връщането на Симеон Сакскобургготски, но не като цар, потъването на подводницата „Курск" и атентатите от 11 септември, припомня КРОСС.

В къщата-музей "Ванга" в Петрич ще има маслосвет по случай 100-годишнината, съобщи за "Фокус" Сотир Иванов, и.д. директор на Историческия музей в Петрич. Маслосветът ще бъде отслужен от отец Ангел Кочев.

„Това е един религиозен ритуал, едно тайнство, което тя е правела и ние повтаряме това нещо, каза още Иванов.

По думите му пророчицата е обичала на рождения си ден да организира маслосвет и за това и днес се спазва тази традиция.

Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията пусна в употреба пощенска марка по повод 100 години (1911-1996) от рождението на Ванга. Тиражът на пощенската марка е 10 000 броя, а номиналната стойност 0,65 лв. Художник е Иван Богданов.

* Тайнството Елеосвещение (Маслосвет) е предназначено за тежко болните. В него болният се помазва с осветен зехтин (елей) и се извършва молитва към Бога за излекуване на болести на тялото и душата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес можах да прегледам добре цялата информация, свързана с тезата на Magus Phantom. Направих си толкова труд, защото забелязах, че има и други хора, които са споделяли това мнение. Винаги е добре да отделиш достатъчно време, за да се запознаеш с аргументите на опонентите. И, ето, днес мога да защитя своята теза с техните аргументи. Оказва се, че само в две от статиите, посочени от Magus Phantom, защитават такава теза. Първата статия е тази в интернет страницата на „Чудеса. Нет”: „ПЕТРИЧКИЯТ ФЕНОМЕН – ПРОДУКТ НА БКП И ДЪРЖАВНА СИГУРНОСТ!” /четвъртък, 27 декември 2007 | Публикувано от admin/ http://www.chudesa.net/p1346/ Втората статия, която е на адрес: http://skandalno.net...%B0-%D0%B7-7615, е със заглавие: ”Държавна сигурност вербувала Ванга за свой агент! – с видео." За него именно писах, че видеото нищо такова не ми доказва. А доколко двете статии доказват тезата в заглавието си или напротив - доказват обратното, започва да ти се изяснява, като четеш внимателно. Уточнявам, че в следващия си пост съм цитирала абзаци именно от тези две статии и в самите техни описания, съм намерила доказателство за обратната теза. Оказва се, всъщност, че в статията на този адрес http://e-vestnik.bg/...avna-sigurnost/, освен заглавието „Филм на Тадаръкова разкрива връзки на Ванга с Държавна сигурност” /Георги Николов 29 Март 2010 /, не пише нищо такова надолу! Всъщност, се оказва, че документалните филми на Тадаръкова конкретно по този въпрос, доказват моята теза, която съм споделила надолу. С нейните проучвания относно други теми в живота на Ванга, не съм съгласна. Но сега си редактирам поста, защото успях да изгледам няколкото й филма за Ванга и ДС, свързани с тезата на Magus Phantom. Публикувам именно тези, които касаят тезата „Ванга-агент на ДС” или по-точно „Ванга-мъченицата на комунистите” и „Ванга-ясновидката, която помага на справедливите каузи в милицията, за залавяне на престъпници”. Ако някой е склонен да мисли, че гръмкото заглавие на Magus Phantom е истина, нека да отдели времето, което аз отделих на тия статии, но и да изгледа филмите. http://www.bbt.tv/video/programme/24#video_1838 - Какви са били отношенията на Ванга с ДС? http://www.bbt.tv/video/programme/24#video_4134 - Била ли е Ванга агент на Държавна сигурност? http://www.bbt.tv/video/programme/24#video_3930 - Политическата игра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложеният филм от пост на Magus Phantom, съм го гледала, и не ми доказва нищо по мнението описано в посочените статии.

Да започна с авторката на поредицата филми - създадена за проучване живота на Ванга.

Цит: от пресата: „Журналистката Светослава Тадаръкова разказва за приятелството си с Иво Карамански. Тя ще довери в предаването, че наистина има вечерен час – трябва да си бъде вкъщи не по-късно от 19:00 часа. Светослава Тадаръкова ще разкаже, че се случва да излезе с приятелки веднъж на два-три месеца, но с разрешение от съпруга си. Дамата ще сподели, че от мъжа си е научила, че феминизмът не е хубаво нещо. „България нямаше да стигне дотук, ако жените уважаваха мъжете си. Когато жените уважават мъжете в обществото има ред”… „Един силен мъж прави всичко – всичко плаща, урежда къде ще пътуваме, в какъв хотел ще отседнете. Прекрасно е да си жена! Не смятам, че е красиво мъжете да са под чехъл!”.”

Жена, която в 21 век защитава патрирахалната система и живее като домашна робиня, даже се хвали с това, поддържа приятелство с мутри и парадира с това, на мен не може да ми бъде критей за истина.

Понеже работя в сферата на човешките отношения, знам доста повече от тази журналистка по въпроса.

За хората, които могат да спорят по въпроса, давам СРАВНЕНИЕ - статистика от проучвания:

*При епидемиологично изследване на употребата на алкохол в Европа през 2006 г. резултатите сочат, че България е на първо място по алкохолна консумация. В изследването са отчетени и нерегламентираната алкохолна продукция и консумация.

*Според изследвания на неправителствени организации основните причини за домашното насилие в България са безпаричието и употребата на алкохол, както и психологически травми в детството

*В Европа всяка пета жена е малтретирана вкъщи. Според национално представително проучване, проведено от "Джендър проект" и НОЕМА, една на всеки четири българки се самоопределя като жертва на домашно насилие. Освен в честотата съществува разлика и в степента на насилие, което жената у нас изтърпява, в сравнение с тази в развитите държави. Напр., в САЩ една плесница вече влиза в графата "насилие". В България жените не се определят като малтретирани, докато нещата не излязат извън контрол. Което значи : счупено ребро или влачене за косата, или няколко шева на бузата, или системно изнасилване. В този смисъл почти няма българка, която да не е получила поне един шамар от любящата половинка. Изпълнителният директор на фондация "Център за изследвания и политики за жените" Татяна Кметова е на мнение, че трябва да се подобри координацията между съдебната и полицейската статистика по проблема с насилието. По думите й у нас към изнасилването като сексуално престъпление съществува много високо ниво на толерантност, престъплението се доказва трудно, а присъдите са малко.

*Американски изследовател в работата с изснасилени жени и домашно насилие: "Ако психологическото разстройство, наблюдавано при оцелели от изнасилване, домашно насилие и инцест, пише Хърман, е по-същество същото като синдрома наблюдаван при оцелелите от война, можем да заключим ,че подчиненото положение на жената е поддържано и усилвано от скритото насилие на мъжете. Има война между половете. Жертвите на изнасилването, децата и битите жени, са бойните загуби. Хистерията е бойната невроза във войната между половете." Диагнозата ПТСР, която е не по-малко страшна, е основната диагноза за жертви на домашно насилие.

а, а, а .....

хайде сега отначало, и малко по-бавно, защото не мога да чета бързо - какво искаше да кажеш с този пост ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, Magus Phantom, знаеш ли как се живее при тоталитарна система? Знаеш ли как се работи в държавни институции и то милитарни и военни институции? Още при самото ти приемане там, ти биваш принуден да сътрудничиш, защото в противен случай просто ти се казва, че ще бъдеш отхвърлен, а след теб чакащи – цяла опашка. Единственото, което ти остава е официално да им сътрудничиш, като се стремиш да ограничиш тяхната власт над теб и даваш информацията по начин, който считаш за морален от твоя гледна точка, но без да буди подозрения пред тях за истинността на данните. Много е трудно да работиш в такива системи! Можеш да бъдеш сигурен. И изобщо, ако искаш да работиш, ти не можеш да ги прескочиш! По тоталитарно време нещата са били още по-страшни. Хора, които са искали да работят, но без да сътрудничат и без да се съобразяват с изискванията на ЦК на БКП, са били убивани по затворите или още по-явно. Пример: Георги Марков. И изобщо, като познаваш методите за обществено-психологическо въздействие на тоталитарните системи, няма как да гледаш непредубедено на всякаква огласяна информация, защото най-често, в това огласеното, има смесица от методите-измислици, пускани именно с цел да се влияе на мнението, и истината, каквато е.

И, изобщо, кой в тоя свят си вярва още, че обществото се контролира от добронамерени висши служители, които повече се интересуват от доброто на народа, отколкото от поддържането на системата, която храни олигарсите? Кой още вярва, че ако предизвика интереса на висшата власт, ще може да се отърве от тях?

И ми е много интересно, като явно „доказват”, че са изфабрикували идеята „колко лъжлива е била силата на Ванга”, защо пък така са се загрижили за нейната работа и защо пък така се бояли от нейната власт над хората и защо пък толкова много са я държали под око, та „пиле не можело да прехвръкне”? `Що пък точно тя - простичката, бедна и необразована жена? `Щото била много обикновена шарлатанка? `Що не дойдат сега да направят една секретна мисия покрай някоя от безбройните шарлатанки-ясновидки?

И, дали народът е толкова прост, та да се влияе просто ей така от „нечий измислен продукт на ЦК”? И дали народът е толкова прост, та даже в директен контакт с тоя „продукт” - всеки божи ден, и въпреки че става дума за стотици хиляди различни хора с различни вяра, възраст, възгледи и т.н. - ей така да се заблуди тоя народ и да вземе да повярва и да идва на вълни от цял свят? От най-бедните, до държавни глави от други държави.

И в крайна сметка, каква е тезата: техен човек ли е Ванга, или не е? Защото нещо не се разбира от многото велики разкрития. Уж, първо им била приятел, пък после – кръстове носела /комунистите са върли атеисти/, враг №1 станала?

Цитирам части от статиите, посочени от Magus Phantom

„Големият въпрос, който почти никой за толкова години не повдигна, е: наистина ли Ванга е безспорен научен феномен, или е мит, създаден от Държавна сигурност (ДС) и Централния комитет на Българската комунистическа партия (ЦК на БКП)? И за двете твърдения има доказателства. Къде е истината обаче, не е яснохилядите обикновени хора, посетили пророчицата, с охота разказват как тя им е познала или помогнала. Малцината висши партийни функционери и служители на ДС далеч не са така словоохотливи

И все пак Чудеса. нет разполага с информации и свидетелства (някои от които за съжаление недоказуеми), които навеждат на мисълта, че е възможно митът за баба Ванга да е създаден някъде по високите етажи на властта. Факт е, че петричката Касандра притежава нещо повече от нас, обикновените хора, и именно заради това се твърди, че тя е избрана от ДС за обект на разработка.”

„За съжаление тоталитарната действителност от времето на Тодор Живков прави това разкритие повече от логично. За да отиде човек тогава до Петрич и Рупите трябваше да си извади открит лист. Иначе се стреляше на месо по всеки, попаднал на своя глава в който и да е пограничен район. Документът се издаваше от Милицията, а пък тя не даваше току-така кетапа без да разпита поради какви причини ще ходиш в граничния район, до който и пиле не можеше да прехвръкне без знанието и следенето от страна на службите… при Ванга ходеше народ всякакъв – от отчаяни и закъсали болни завалийки до високопоставени по онова време личности, в това число и държавни ръководители от чужбина. Дори чисто личните въпроси са били от изключителна важност за Държавна сигурност, която си е правила съответните изводи. И е действала, когато прецени, че нещо заплашва Тодор Живков или тоталитарната система въобще…Факт е, че от един момент нататък Ванга стана достъпна за повече хора, а таксата за срещата с нея се прибираше от общински чиновник. Без благословията на Държавна сигурност това по онова време посмъртно не можеше да се случи.”

„Малко известен е и фактът, че през 50-те години ДС прави изследване на 40-те най-известни по онова време врачки. В окончателната класация по показател „познаваемост“ Ванга се нарежда на непрестижното 38 място. Стратегическото положение на града, в който живее, обаче за няколко години я прави №1 в страната.

През 50-те и 60-те години след „македонската разработка“ Вангелия Гущерова е на особена почит сред комунистическите лидери. Тогава в управлението се вихрят така наречените комунисти-мистици – Венко Марковски, Иван Аржентински и ред други висши апаратчици. Именно те дават картбланш на Ванга и й помагат да стане врачка №1 на републиката.”

Явно, Господ е бил зад нея през целия й живот, защото точно по онова време е дал власт на тия комунисти-мистици, които са помогнали да се случи божията воля.

„Но тяхното време изтича и мястото им заемат къде-къде по-„здравомислещи“ комунисти, които започват опити да разрушат умело създадения от предшествениците им мит „Ванга“. В края на 60-те пророчицата изпада в немилост. Започват гонения, тормоз, подслушвания. Целта е да се докаже, че „такова животно нема“. По това време славата на Ванга е напуснала пределите на страната и пред къщата в Рупите редом с измъчените българи на опашката се редят и мнозина чужденци – лични граждани на бившия СССР, югославяни (които тогава са основна стръв за ДС)… Пророчицата има и куп контакти с наши бивши политици, офицери, служители на МВР и други потенциални носители на сведения, представляващи интерес за ДС и КГБ.”

”В болните мозъци на висшите апаратчици се зараждат две фиксидеи. Едни предполагат, че Ванга служи за „пощенска кутия“ – тоест някои от посетителите й предават информация чрез подаръци и вещи, които тя препредава на югославски граждани. Според другата версия българската Касандра сама събира информация, като се възползва от ясновидските си дарби и доверието на хората, включително и най-едрите български риби и съветските дисиденти, спортисти, поети, актьори и туристи, от които пък живо се интересува КГБ. Тогава им хрумва, вместо да детронират, да използват пророчицата за информатор. Но как да стане това? При инсцениран обиск в дома на Ванга в стената на стаята за гледане и врачуване се вгражда микроскопичен микрофон. След няколко месеца денонощни прослушвания ченгетата обаче остават с пръст в устата – версиите за връзки на незрящата пророчица с югославски служби, чужди и наши диверсанти и кандидат-дисиденти се оказват кьорфишек.”

Въпреки афишираното презрение на официалните институции към способностите на Ванга, потокът от народ пред дома й не секва. Това съвсем „вади от обувките“ им партийните функционери, за които пророчицата става вече потенциална заплаха. От средство за манипулиране Ванга се превръща в нещо като обект на религиозен култ, „опиум за народа“ и баровците се шашкат, защото разбират, че няма да са в състояние да контролират масите, ако, не дай боже, тя им вмени идеи, противоречащи на партийната линия. Петричката врачка е обявена за враг №1. През есента на 1974 г. според още секретен документ популярността на „мошеничката, мистификаторката и проповедничката на религия“ е станала неконтролируема.”

„Човекът, който открива Вангелия Гущерова за науката и провежда мащабен осемгодишен експеримент с нея, се казва д-р Георги Лозанов. За целта през 1966 г. той създава Научоноизследователски център по сугестология. „Когато започнах да се занимавам с нея, й беше забранено да посреща хора. Имаше голямо недоволство, особено в Македония – там хората много я обичат. Тогава аз поех гаранцията, че тя е интересна за науката. И сложих една голяма табела на нейната врата: „Обект за научни изследвания“. А моите противници писаха, че съм я уредил за старши научен сътрудник в Института. Това, разбира се, е смешно. Моята позиция за това познава ли Ванга изразих още навремето във вестник „Поглед“. Там казах, че Ванга трябва да бъде оставена на мира. Да се изследват способностите й, но не съветвах обикновения гражданин да му гледа. Защото никога не може да се каже познала ли е или не. Тя днес може да ти познае, но утре да не е във форма и да не ти познае. Ти идваш при нея днес, тя ти познава половината и ти започваш да си мислиш, че и непознатото е познала. И можеш да направиш неща, които да ти объркат живота. Иначе тя е един много чист човек. “

Много си изпатил докторът заради тези изследвания. През 1979 г. получава инфаркт. А година по-късно е арестуван на летище София с мотива: „От теб се интересува ЦРУ“. Комунистите пуснали слух, че Лозанов не е „наш“ човек и проблемите се удвоили. „

Искаха съдебен процес. Твърдяха, че младежите носели кръстчета заради мен и Ванга. Невъзможно бе да се работи и след 8 години изследвания трябваше да ги прекратя. За съжаление не успях да ги завърша. “

„За тези 8 години д-р Лозанов изследва не само пророчицата, но и 7000 нейни посетители и описва резултатите в 14 тома. След като е изхвърлен от Института по сугестология, отказват да му върнат архива под претекст, че е написан върху тяхна хартия.”

Светото евангелие от Матей

7/16. От плодовете им ще ги познаете; бере ли се от трънки грозде, или от репеи смокини?

7/17. Също така, всяко добро дърво дава добри плодове; а лошото дърво дава лоши плодове.

а, а, а .....

хайде сега отначало, и малко по-бавно, защото не мога да чета бързо - какво искаше да кажеш с този пост ?

Светослава Тадаръкова е авторка на документална поредица филми, които проучват живота на Ванга.

Тя е основна фигура в тезата, която цитира Magus Phantom: Ванга била агент на БКП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете! Наскоро исках да гледам тези филми, но не можех да ги намеря...

Нека си припомним някои последни филми за баба Ванга:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искат Ванга за светица

И до днес тя върши чудеса, твърди отец Ангел Кочев от Петрич

Публикувано изображение

Ванга трябва да бъде канонизирана за светица. Това твърди архиерейският наместник на Петрич отец Ангел Кочев. Той подчерта, че мнението е лично негово, а Светият синод е този, който може да вземе решение. Свещеникът е наясно, че такава процедура е много тромава, бавна и сложна. "Аз смятам, че чудеса ставаха, докато бе жива пророчицата. Тя лекуваше болните, знаеше болките им и как да ги изцери. А тези неща се знаят от всички. След смъртта й пък хиляди миряни идват в нейния храм в Рупите. Зареждат се с позитивна енергия, получават духовна чистота и изцеление", каза още Божият служител. Той вярва, че ще дойде ден, в който Ванга ще бъде канонизирана за светица. Въпреки трудната процедура. "Дълго време предлагахме същото да се случи и с преподобна Стойна, която е живяла в село Златолист и също е помагала на нуждаещите се хора. Но никой не обследва делата и чудесата, свързани с нея. А смятам, че тези две велики жени заслужават да бъдат канонизирани", допълни архиерейският наместник на Петрич.

Тази година се честват 100 г. от рождението на Пророчицата. Едноименната фондация иска да се отвори къщата на Ванга за посетители, за да видят хората автентичната атмосфера, в която тя е живяла. Покрай празника се разгоря наново и спорът за рождената дата на пророчицата - 31 януари или 3 октомври 1911 г.

изт.

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ванга:

Ако до 2012 не станем пак човеци, погиваме

Публикувано изображение

Навърши се век от рождението на всепризнатата гадателка със световна слава баба Ванга. По този повод двата национални руски канала излъчиха специални филми за съветите, които е давала на Горбачов и Елцин. Братушките напомниха и последното предсказание на пророчицата, направено час преди да умре на 11 август 1996 г. То е предадено от нейната домашна помощница баба Витка.

“Тя ме хвана за ръка, нареди да запиша всичко, което говори. Каза, че видяла мъртвите, а тя все с тях си разговаряше. Те й предрекли какво ще става в света. Помоли ме да не разкривам предсказанието преди март 2010 г.”

Думите се потвърждават и от свещеника Ангел Ковачев, който я причестил на смъртния одър.

“2010 г. е била подготвителна за смяната на епохите в 2012 г. Времето дотогава ни е дадено за изпит. Ако го издържим – ще пребъдем, ако ли не – пропадаме.

Хората ще разменят червени пари, виждам 5 и нули (б.р. такива са банкнотите от 500 евро, появили се 6 години след смъртта на Ванга). Обединенията ще се разпаднат на късчета. Едното е до Русия (б.р. Европейският съюз), другото е зад океана. Могъщ дракон (б.р. очевидно Китай) ще сложи лапа на цял свят. Три великана ще се сближат. Съветският съюз пак ще се събере до 2025 г.

От 2010 г. бройте две години, за да се поправи бъдещето. Трябва да изпълнявате десетте Божи заповеди. Ако хората ги спазват, ще настане ден, войните ще свършат. Ако човечеството не се измени, слънцето ще помръкне и не са много онези, които ще преживеят тъмнината.”

Предсказанията се тълкуват от мнозина като сбъдващи се:

Първо, “червените” европари наистина стават все по-силни от “зелените” долари, което е резултат на разразилата се световна финансова и икономическа криза.

Второ, самата Ангела Меркел вече не крие притесненията си за разпадането на Европейския съюз, а някои политолози наричат Обама “черния Горбачов” и наблюдават вътрешния разпад на американското общество, където етническият състав е коренно променен и доминиран от латиноси и афро.

Трето, точно както е датирала Ванга – в края на 2010 г. по официални данни китайската икономика стана втората в света, жълтите държат държавния дълг на САЩ и от тях зависи бъдещето на американската и следователно на световната икономика, до няколко години ще са стопанската суперсила №1.

Четвърто, трите сближаващи се великана явно са Китай, Индия и Русия, чиито отношения са все по-добри, а общите им енергийни и оръжейни проекти водят до опасения в останалите велики сили. Заедно с по-скромната Бразилия те формират мощната група БРИК, заради която срещите на глобалните лидери вече не са във формат Г8, а в по-широк.

Пето, Путинова Русия успя да изземе повечето природни ресурси на стария СССР и да създаде отношения на доминиращо партньорство с повечето президенти в огромното пространство. Следващата крачка е вече лансираното обявяване на рублата за резервна валута, което да изразвни статута й с този на еврото, долара, паунда и швейцарския франк.

Шесто, 2012 г. е решителна за човечеството и в календара на маите, за който е малко вероятно Ванга да е чувала изобщо. Според мнозина това ще бъде и стартът на ерата на Водолея, която също както петричката врачка предвижда, се очаква да изведе на преден план нематериалните ценности и духовността.

slava.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се сетя за всички такива феномени и се радвам на хубавичката ми материя http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Щото феномените феноменално са втъкани в огледалната сфера дето гъмжи от едни такива същности, които никакво бъдеще не предсказват а изкусно заблуждават с цел храна и податливите "Феномени" са с двата крака в капана.

В тази връзка се сещам, че всяка организация, школа или общност също храни егрегори. Било то наука, изкуство или розенкройцери дори.

:eek:

А душите на феномените, които "помагат" на хората са нелечимо наранени...

Ай стреляйте. :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се сетя за всички такива феномени и се радвам на хубавичката ми материя http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Щото феномените феноменално са втъкани в огледалната сфера дето гъмжи от едни такива същности, които никакво бъдеще не предсказват а изкусно заблуждават с цел храна и податливите "Феномени" са с двата крака в капана.

В тази връзка се сещам, че всяка организация, школа или общност също храни егрегори. Било то наука, изкуство или розенкройцери дори.

:P

А душите на феномените, които "помагат" на хората са нелечимо наранени...

Ай стреляйте. :P

Ти пък си толкова готина, а гледай какви работи разправяш за Ванга! Не ти отива на старата душа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък си толкова готина, а гледай какви работи разправяш за Ванга! Не ти отива на старата душа.

:cool: старите души не могат лид а се заяждат

Сериозно е което написах, макар че го написах толкова несериозно.

Не беше за Ванга а за всички феноменални случаи на медиумизъм.

Истината е, че нито един човек не може да предсказва, да "вижда", това правят съществата от огледалната сфера свързвайки се с податливите хора (четат важните събития в отразяващите етери на хората), защото само чрез жизнените етери на живия човек могат да удължат съществуването си в преходните сфери в които се намират, преди да се разпаднат.

Те предизвикват и интерес към окултното, спиритичните сеанси и всичко възможно, което да доведе до контакт и излъчване на етери.

Към Ванга нищо лично, но огледалната сфера... е чудо - юдо :blink: и онова което не харесвам е не самите ясновидци а съществата, които са ги превърнали в жертви.

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филмът по руската ОРТ “Ванга, видимият и невидимият свят”

впечатли и премиера Вл. Путин

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=cV3LWT0RWt0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:hush: старите души не могат лид а се заяждат

Сериозно е което написах, макар че го написах толкова несериозно.

Не беше за Ванга а за всички феноменални случаи на медиумизъм.

Към Ванга нищо лично, но огледалната сфера... е чудо - юдо :hush: и онова което не харесвам е не самите ясновидци а съществата, които са ги превърнали в жертви.

Хубаво е, че си отграничила Ванга в някаква степен от писаното. Блаватска е описала как медиумите и окултистите-правещи разни техники за викане на духове, си вредят чрез това, с което се занимават. Но има разлика. Самата Блаватска е станала посредник за висшите същества, които са влизали в тялото й и са писали пасажи от "Тайната доктрина" - всеки в област, която му е по-ясна. Днес, като чета тези книги, изпитвам само благодарност към нея и съществата, които са ми дали шанс да зная истината. Виждам светлина в думите там. И тази светлина ми носи радост.

Да се принизят Ванга и Блаватска до медиуми - окултисти, е неправилно. Те са друго. Аз влагам по-скоро свещен смисъл в думата ясновидец, защото моят опит ми е показал, че хора, които го могат, са свещени.

Пък ти си пиши за огледалните сфери. Пак си си готина и може би не много по-различна от Ванга и тези, които аз намирам за свещени хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато духче пише посредством човек, или човек пише под диктовка, се нарича обсебване и е толкова тъжно... Не искам да споря или да налагам мнение, но смятам, че нито едно същество (нематериално) което се свързва с човек не е свещено. Бог не прави така, Той няма нужда от медиуми, били и свръх... за да се изяви. Всеки един, абсолютно всеки един притежава възможностите на Ванга и Блаватска. Но всички ние се въртим в самсара до главозамайване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато духче пише посредством човек, или човек пише под диктовка, се нарича обсебване и е толкова тъжно...

Не искам да споря или да налагам мнение, но смятам, че нито едно същество (нематериално) което се свързва с човек не е свещено.

Бог не прави така, Той няма нужда от медиуми, били и свръх... за да се изяви.

Но всички ние се въртим в самсара до главозамайване.

И аз така мисля, като теб! Ето, видя ли, че знаеш разни хубави работи от личен опит?

"Всеки един, абсолютно всеки един притежава възможностите на Ванга и Блаватска."

Но пък, Бог и неговите подопечни, не са ли нематериални духове, когато се свързват с нас?

И макар че споделям писаното от теб, почти на 100%, пак си твърдя моите неща. А двете тези си съществуват в мен без противоречие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така мисля, като теб! Ето, видя ли, че знаеш разни хубави работи от личен опит?

"Всеки един, абсолютно всеки един притежава възможностите на Ванга и Блаватска."

Но пък, Бог и неговите подопечни, не са ли нематериални духове, когато се свързват с нас?

Не от личен опит, никога не съм се занимавала с окултизъм, не ме привлича, и причините са по-горе... и това навярно е заради опитности, в някое друго прераждане сигурно и аз съм била вещица (((:

Но съм склонна да вярвам в потенциала на човека, в неограничения му потенциал, колкото и неправилно да го ползва.

Бог не се свързва с човека, няма начин. Дори самия Бог да се яви на някого това няма да е Бог а някой от по-висшите същности в огледалната сфера. Една Мария е била "навестена", но сред нас Марии няма. "Няма ни един праведен".

Разбира се, Мария е символ на чистото астрално тяло каквото ние не притежаваме.

И макар че споделям писаното от теб, почти на 100%, пак си твърдя моите неща. А двете тези си съществуват в мен без противоречие.

Това е добре, човек трябва да е в хармония с нещата, които следва... Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цит: secret_rose:

Не от личен опит, никога не съм се занимавала с окултизъм, не ме привлича, и причините са по-горе... и това навярно е заради опитности, в някое друго прераждане сигурно и аз съм била вещица (((:

Но съм склонна да вярвам в потенциала на човека, в неограничения му потенциал, колкото и неправилно да го ползва."

;) А бе, виждам аз, че не си случайна.

"Една Мария е била "навестена", но сред нас Марии няма. "Няма ни един праведен"."

А ти от къде знаеш, че няма? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Няма ни един праведен"."

А ти от къде знаеш, че няма? :)

... са думи на Христос.

Ми... вярвам Му ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... са думи на Христос.

Ми... вярвам Му :)

Ми, не е лошо. Христос си заслужава като ориентир. Аз пък си пожелавах наскоро да взема поне един път да го сънувам и Него. Знаеш ли Скрита роза, като сънувах Ванга, бях щастлива... пак ще го спомена, защото ми се ще да не си толкова строга към нея. Тя носи светлина и радост... И тя обича Исус.

Лека нощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...