Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Прочетете моля тази книга. Има вярни и не толкова вярни неща, но това ще валидизирате вие за себе си.

http://######/details.php?id=9ef7c501c6fe320e896099b42d574bf39b5cbba8

Дава несъществуващ торент

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен си съществува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Да, той наистина си е там торента, няма проблем с него...

Обаче каква е темата на книжката...? Да, то е лесно да се четат такива книжки, нали са "лесни за разбиране" за разлика от научните теории, описани с висша математика...

По темата-Вие знаете ли защо Ванга е била сляпа? Говореше се нещо за сифилис. А знаете, че той нанася поражения и на мозъка.

И отгоре на всичкото НИТО ЕДНО точно поименно предсказание, нито едно абсолютно точно такова, само някакви абстрактни понятия наметкани насам-натам. Лъха на измама. Ако беше изредила поименно кой какво и кога, може би щях да повярвам. Но уви, и повечето измамници говорят възможно най-общо...

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та по въпроса за книжлето....ами честно да ви кажа, такъв сандвич "Истина, лъжа, истина" не съм срещал никога. Дадох линка, защото тоя буламач е уникален и е добър пример, как манипулаторите се опитват да объркат съзнанието на търсещите истината. Пак повтарям, че има и вярни и невярни неща, който умело са омешани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нима сте изненадани? Такива буламачи са типични за нашето време и са залели цялото пространство. Много внимавайте какво четете от езотеричните среди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:sobbing::huh::eek: Искат да обявят Ванга за вещица????? Докъде стигнахме.....майко мила и какво сега,следва да вземем и да върнем и светата инквизиция та да накажем и поколението й? Ейййййй това българина си е...о майката(с извинение) Тази църква,както винаги съм казвала и ще твърдя до смъртта си,е най-опасния паразит в историята на човечеството. И те,точно те си позволяват да съдят....Виновници за масово затриване на хора без право на защита,съд или право на последна дума даже. Тях трябва да ги обявим за вещици,че векове наред са промивали мозъци и са се възползвали от човешката слабост и душевна болка за да контролират света. Майната й на нея и най вече на католическата. И говорят за умиращите от глад,бедност и болести и си пращат монахините в Африка,а Ватикана е облята в злато и мрамор. Повръща ми се от тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие знаете ли защо Ванга е била сляпа? Говореше се нещо за сифилис. А знаете, че той нанася поражения и на мозъка.

И отгоре на всичкото НИТО ЕДНО точно поименно предсказание, нито едно абсолютно точно такова, само някакви абстрактни понятия наметкани насам-натам. Лъха на измама. Ако беше изредила поименно кой какво и кога, може би щях да повярвам. Но уви, и повечето измамници говорят възможно най-общо...

Оценявам това, което си писал, но ключовата дума тук е опитност и тя е лъчът, който може да пробие през стената от разумно-рационалния скептицизъм. Не знам доколко си проучвал Ванга, но тя е казвала неща, които са присъщи на духовно просветените, издигнали се в нивото на съзнание. Пробвай за момент да погледнеш и под друг ъгъл - че състоянието й е катализирало този процес. А ако вземеш предвид упражняването на свободна воля, малко вероятно е едно предсказание да се сбъдне 1:1 - такова бъдеще никой не познава, там непрекъснато играят само размити форми и всички предсказания са вероятностни. Не че няма лъжци, ала и те си личат.

Но като един все още медиатор, раздвоен между мърморещия рационален ум и дълбочинния повик на подсъзнателното иззад рациото, разбирам добре, че умът се противи и дърпа упорито в своята посока, искайки непрекъснато храна. Не че няма как да бъде поукротен, за да се види и другото от картината, но всеки си избира. :cheers:

Редактирано от Kelvin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

...

Раясни какво имаш в предвид с "духовно просветените, издигнали се в ниво на съзнание" и ми кажи една причина да не припиша небивалиците на сифилиса, който е увредил мозъка й. Защото за второто реално има доказателство, че може да го направи.

Предсказания пък не могат да се правят с повече от изказване на пожелание, понеже нищо не е писано, а всеки сам е хванал перото и си пише съдбата.

Виждаш ли, не обичам да ме лъжат, нито обичам да се лъжа. А измамници много и през всички епохи. Още по-малко пък ми харесва призоваването към религиозност от устата на същата тая Ванга.

janis joplin, ама тя Ванга точно към същата измамна религия призовавала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,така е за съжаление още една жертва използвана,сдъвкана и изплюта от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но руснаците я боготворят и за тях е светица!

Гледайте предаването (за съхаление на руски) "

Това което разбрах е, че на баба Ванга не е изпълнено последното й желание - да бъде погребана в нейната църква заедно с мъжът й Димитър. Тримата екстрасенси казват, че не й достига "земя" и се потвърждава от нейната кръстена дъщеря Иванка Василева.

Редактирано от agr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оценявам това, което си писал, но ключовата дума тук е опитност и тя е лъчът, който може да пробие през стената от разумно-рационалния скептицизъм. Не знам доколко си проучвал Ванга, но тя е казвала неща, които са присъщи на духовно просветените, издигнали се в нивото на съзнание. Пробвай за момент да погледнеш и под друг ъгъл - че състоянието й е катализирало този процес. А ако вземеш предвид упражняването на свободна воля, малко вероятно е едно предсказание да се сбъдне 1:1 - такова бъдеще никой не познава, там непрекъснато играят само размити форми и всички предсказания са вероятностни. Не че няма лъжци, ала и те си личат.

Но като един все още медиатор, раздвоен между мърморещия рационален ум и дълбочинния повик на подсъзнателното иззад рациото, разбирам добре, че умът се противи и дърпа упорито в своята посока, искайки непрекъснато храна. Не че няма как да бъде поукротен, за да се види и другото от картината, но всеки си избира. :cool:

Божието слово казва, че "мъртвите не знаят нищо" (Екл.9:5). В такъв случай как Ванга е говорила с мъртвите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божието слово казва, че "мъртвите не знаят нищо" (Екл.9:5). В такъв случай как Ванга е говорила с мъртвите?

духовно мъртвите незнаят нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

духовно мъртвите незнаят нищо.

Не, физически мъртвите не знаят нищо. Знаеш ли защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, физически мъртвите не знаят нищо. Знаеш ли защо?

Аз пък си мисля че и двата вида все са си мъртви. Библейските думи според мен значат друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля че и двата вида все са си мъртви. Библейските думи според мен значат друго.

Не е съвсем така. духовно мъртвият човек продължава да съществува. Това е все едно като компютър, който е зарасен с вируси, но е включен в мрежата. Той може да бъде поправен, защото продължава да работи. Физическият мъртвец е като компютър, който е разглобен. Той не може да функционира и в него не може да се извърши каквото и е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е съвсем така. духовно мъртвият човек продължава да съществува. Това е все едно като компютър, който е зарасен с вируси, но е включен в мрежата. Той може да бъде поправен, защото продължава да работи. Физическият мъртвец е като компютър, който е разглобен. Той не може да функционира и в него не може да се извърши каквото и е.

А прераждането?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде в Библията пише, че има прераждане?

Мислиш ли, че Библията е абсолютно достоверен и стопроцентов източник на вярна информация? И че ако нещо го няма в Библията, то не съществува?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислиш ли, че Библията е абсолютно достоверен и стопроцентов източник на вярна информация? И че ако нещо го няма в Библията, то не съществува?

Да, дори повече от 100%. Точно поради това мога да кажа, че прераждане не съществува. Достатъчни са само два стиха, за да обори подобно разбиране:

Евреи 9:27. И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това настава съд,

28. така и Христос, като биде принесен веднъж, за да понесе греховете на мнозина, ще се яви втори път, без да има работа с грях, за спасението на ония, които Го очакват.

Хората могат да умрат...колко пъти? САМО ВЕДНЪЖ!

какво става след това? СЛЕДВА СЪД!

какво ще стане с тези, които са починали с вяра в Христос? Той ще дойде Втори път, за да ги възкреси и да им даде вечен живот. Ако хората се прераждаха, нямаше да имат нито нужда от Спасител, нито от вечен живот, защото на практика щяха да разполагат с такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде в Библията пише, че има прераждане?

Библията съдържа 4 от 100 евангелия. Във всичките 96 сигурно пише че има прераждане та затуй ги няма одобрени в светата книга от папазите :rolleyes:

Очакване, така ме развеселяваш... ценя вярата ти, всеки има избор, но моля те, не бъди толкова фанатичен...

Хората могат да умрат...колко пъти? САМО ВЕДНЪЖ!

какво става след това? СЛЕДВА СЪД!

какво ще стане с тези, които са починали с вяра в Христос? Той ще дойде Втори път, за да ги възкреси и да им даде вечен живот. Ако хората се прераждаха, нямаше да имат нито нужда от Спасител, нито от вечен живот, защото на практика щяха да разполагат с такъв.

Въобще ме мързи да ровя за цитати. Обещавам като не ме мързи да ги намеря. Иначе да, прав си, човекът умира само веднъж когато ще става Христос, иначе му се завива свят от умирания и раждания :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Библията съдържа 4 от 100 евангелия. Във всичките 96 сигурно пише че има прераждане та затуй ги няма одобрени в светата книга от папазите :rolleyes:

Очакване, така ме развеселяваш... ценя вярата ти, всеки има избор, но моля те, не бъди толкова фанатичен...

Въобще ме мързи да ровя за цитати. Обещавам като не ме мързи да ги намеря. Иначе да, прав си, човекът умира само веднъж когато ще става Христос, иначе му се завива свят от умирания и раждания :ph34r:

Е, имам търпение, пък и не бързам за никъде. Можеш доста да поровиш в Библията. Ако откриеш, че има прераждане, кликни ми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, имам търпение, пък и не бързам за никъде. Можеш доста да поровиш в Библията. Ако откриеш, че има прераждане, кликни ми...

Ако мислиш че живееш веднъж и за последно май нямаш много време...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мислиш че живееш веднъж и за последно май нямаш много време...

Да, всеки живее веднъж. Но тези, които приемат Исус, ще имат и продължение...ВЕЧЕН ЖИВОТ.

А останалите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма нужда и тук да ти вади цитати -имаме цяла тема по въпроса, дето са дадени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма нужда и тук да ти вади цитати -имаме цяла тема по въпроса, дето са дадени...

Аз мога да намеря много повече цитати в Гугъла. Но ме интересуват стихове от Библията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...