Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ме посъветвате за една конфигурация? Избрах си една от форума и добавих малко по-голям хард и ссд (може и по-големи да сложите).

Ако може да я погледнете и да я донастроите? Предпочитам да е по-тих, ако е възможно. Ще го взема на изплащане така че плюс минус 100 лв не ме бъркат.

Компютъра ще се ползва за всичко, от цялото семейство и ще го разделя за всеки да си има профил и да не се бърка на другите.

Най-тежката игра ще е " Skyrim''' и място за филми. Няма да се клоква.  Имам монитор '' SAMSUNG SyncMaster 2343nw''  Ще съм благодарен ако не изпаднете в спорове кой по разбира

а като за обикновен човек простичко с да и не, да ме ориентирате какво да взема. Благодаря ви!

Това си избрах : http://nikem-bg.net/cart/58352p1r58059p1r58179p1r56926p1r59104p1r58253p1r57227p1r57469p1r57555p1rf.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислял ли си се, да се ореже от ненужно скъпи компоненти и да си смениш монитора с по-голям и по-хубав...?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

klass, чак така няма да е нужно за целите ти. Аз бих ти предложил нещо по-изгодно.

9344273P.jpg

1000 лева надолу си, ако не си клокър и е домашна системка, доста по-балансирано решение. Специално за игрички с intel i5 8400 и B360 дъно също е добър вариант.

9344275K.jpg

Като на втората може да се добави охладител за повече тишина.

С част от оталите пари може да си вземеш нов по-голям и хубав монитор без трептене на подсветката - на това бих наблегнал за домашна машина. edit: Изпревариха ме :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този монитор цифров видео вход има ли?

Щом няма да клокваш необходимо ли ти е дъно с Z чипсет? Като цяло не ти ли се струва, че машината е твърде напомпана за това което я вземаш?

Това с различните профили е добра идея ама ..., а другите за какво ще го използват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За монитор не съм се замислял. Предложете ми нещо добро. А компютъра основното е да не се сменя 4-5 години.

Децата основно за игри, жената за филми това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, klass написа:

За монитор не съм се замислял. Предложете ми нещо добро. А компютъра основното е да не се сменя 4-5 години.

Да, ама по-добре да направиш със спестените пари един ъпгрейд след 2-3 години, отколкото сега да инвестираш повече с идеята да си актуален след време. Особено с тия цените на видеокартите и новите поколения пред вратата. За монитор кажи дали имаш ограничения в мястото и предпочитание за големина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да се гарантира, че 4-5 години няма да се сменя компютъра! Замисли се гаранцията ти е 2 години на повечето компоненти. Също така платформата която си избрал не подлежи на ъпгрейд (а и ти от сега вземаш почти най-доброто за системата). Нека те питам нещо - щом имаш стар монитор значи имаш и стара настолна машина - каква е тя, на колко време е, какво и има?

Общи части - количка

- кутията явно си си я харесал - ти ще я гледаш така, че най-важното е на теб да ти допада

- захранването - добро захранване може да носи всичко което подбереш, при идея за дълготрайност на системата е добър избор

- тук само ти можеш да си прецениш дали 4TB са ти достатъчни, аз бих заложил на червената серия на WD, намалил съм SSD диска тъй като 240GB са предостатъчни за ОС, програми, все пак ти можеш да си прецениш като знаеш какво точно ще се държи на него и прибавиш едни 15% свободно място. Добавил съм външен диск с цел правене на резервно копие на важни файлове (това с профилите хубаво, но от хардуерни повреди не пази).

- паметта може да се приеме, че е еднаква за двете системи като 16GB с цел да не се прави ъпгрейт, но може да се помисли и за кит с общ обем от 8GB.

От тук нататък трябва да се избере Intel или AMD платформа, както и видео карта която пак е обща за двете системи, но тук трябва да се помисли колко силно видео ти трябва днес, утре и след година/две. Ще се прави ли ъпгрейт и т.н.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, klass написа:

https://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/lg/29wk500-p-p404103419/

След филм на това жената ще е много доволна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.