Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Оказа се, че лаптопът ми е малко по-старичък от 2011г. и няма HDMI изход, но има VGA. Имам hdmi кабел и ходих до Технополис 2 пъти да питам дали има вариант с някакъв адаптор или кабел с два различни изхода да свържа ТВ в лаптопа - първия път ми казаха, че има, но да снимам точно изходите на лаптопа и втория път като отидох със снимката ми казаха, че "няма такова нещо". 

Та съм малко озадачена, има ли някой, който е наясно с това да даде малко повече инфо? 

Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Точен модел на лаптопа както и на телевизора към който ще го свързваш. Така може само да гадаем.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че ти трябва нещо такова . Може и да намериш по-евтино ако се разровиш с гугъла.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В магазон Plesio, има от време на време такива адаптори, VGA към HDMI.Питай там, ако на са налични на деня могат да ти поръчат идва в рамките на няклко дни, ако има в склада.

http://plesio.bg/kabeli-audio-video-c-69981294/turbo-x-convertor-hdmi-to-vga-p-320856.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Подобен преходник си купих за около $5-8 oт ebay.
Primer:
https://www.ebay.com/itm/VGA-Male-To-HDMI-Output-1080P-HD-Audio-TV-AV-HDTV-Video-Cable-Converter-Adapter/283000109115?hash=item41e41ef83b:m:mY9GzpcsC4ln4doOzYSKNgg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилично поносимо. Леко грее при по-продължителна работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Благодаря за мненията!

Знаех си ,че трябва да са измислили нещо. Лаптопът е Toshiba Satellite C650, a телевизора е Сони Бравиа KDL - 32V5500. Ако смятате, че ще се спогодят с преобразувателя, ще си поръчам някой от горните. Някой ползвал ли е конретно тези от Плесио или 4sales.bg? Като, че ли предпочитам от България да доставят, понеже не се чака много за доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Elitsa Kokonova написа:

Здравейте, 

Благодаря за мненията!

Знаех си ,че трябва да са измислили нещо. Лаптопът е Toshiba Satellite C650, a телевизора е Сони Бравиа KDL - 32V5500. Ако смятате, че ще се спогодят с преобразувателя, ще си поръчам някой от горните. Някой ползвал ли е конретно тези от Плесио или 4sales.bg? Като, че ли предпочитам от България да доставят, понеже не се чака много за доставка.

От спецификацията на телевизора следва, че имате VGA (D-Sub) вход на телевизора.

Пише, че е комбиниран видео + аудио.

Но по VGA, кабел аудио не се " пренася" само видео.

За това си отворете упътването на телевизора и вижте, дали пише как се осъществеява свързването с ПК (компютъра), за да се ползва и аудио от компютъра.

Необходим ви е един обикновенен VGA кабел (гледайте да  е качествен), за свързването на лаптопа към TV.

За звук или четете инструкцията на ТВ, или ползвате външни тонколонки 2.0, 2.1 свързани към жака за слушалки на лаптопа.

И няма да имате проблем.

Редакция: И независимо какви кабели ползвате за свързването:

Преди него задължително изключвате и двете устройства и от контакта/захран. мрежа (за по сигурно)

След което осъществявате свързването!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи кабелната или сложи галваничен разделител. Писал съм. Иначе ще е поредния взривен Main Board. И гаранцията (ако я има) не покрива подобни офазявания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.