Премини към съдържанието
GravyDanger

Да се сдобиеш с една реликва - S.T.A.L.K.E.R. трилогия

Препоръчан отговор

И така, след доста усилено и обстойно разглеждане на българските сайтове за онлайн търговия и разни онлайн аукциони и дълга дискусия с напълно непознат потребител на форума, доброволно предложил помощта си да направи поръчка от Англия вместо мен, но в последствие се оказва поради дългия срок на доставка (близо седмица), че няма да може да я вземе на място преди да се прибере в България, няма да мога да се сдобия отново със трилогията на тъй именития СТАЛКЕР.... преди премиерата на все  още свежо обявения STALKER 2.

Затова, отново се налага да се обърна към драгите съфорумници за съдействие, макар и темата да е в офертен контекст, мисля, че това е най-подходящия начин да се търси нещо, което иначе е трудно да се намери по нашите ширини или не може да бъде закупено от другаде поради редица типично български безумици. В моя случай - отхвърляне на разплащателната карта в Amazon UK, което никой не ти казва защо се случва, дори и в разговор със служители на банката, към която се води картата, няма конкретно обяснение. Храни куче да те лае, както се казва.

Да, интересувам се от закупуването на изданията от серията (по ред на публикуване, Shadow of Chernobyl (2007), Clear Sky (2008), Call of Pripyat (2009), които да бъдат в годно, но не твърде износено за използване състояние (а най-добре, ново), и по-специфично, обикновените им официални версии - т.е. стандартните. Изискването е те да са на Английски - нямам потребност от немските или руските такива, като също така е добре да не са били използвани кодовете им за активация - човек никога не знае какво може да му оферират.

Надявам се темата да не се счете за реклама или нещо подобно и ако е в някакво нарушение, бих се радвал, ако някой ми посочи определен специализиран форум, където би постигнала някакъв резултат; лично нямам идея къде другаде да пусна подобно питане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години си ги поръчвах през Ebay, понеже идеята ми беше да си ги имам на дискове и не съм имал проблеми. А иначе в Steam гледам ги има в пакет за 34 евро което също е добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята не е лоша. Минусът лежи в дигиталността понякога - не харесвам тоталната дигиталност на всичко и навсякъде още от зората на идеята "хайде да дигитализираме целия свят". затова и не съм особен клиент на популярните дигитални магазини (Steam, GOG, пр.) Да, може и там да се продава физическо копие, но рискът да купиш нещо, което няма да ти свърши работа е максимален.

Що се отнася до Ибей, предпочитам да използвам възможността да направя покупка от местен продавач, отколкото да хабя време и пари (и започвам евентуални спорове накрай света с западняците) за повредена стока или несъответствия. Поръчваш - преглеждаш - плащаш с наложен платеж и оставаш доволен или разочарован, което иначе е невъзможно. Ибей или Амазон не са място за проба или грешка, а и като се има предвид дългите периоди на доставка, още повече се обезмисля всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах едно - физическите носители ти трябват за да си ги имаш просто като колекция или мислиш с дисковете да ги играеш? Защото, ако е второто, е абсолютно безмислено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябват просто за декоративен екземпляр, ами и за конвенционален, достъпен начин на инсталация (отчасти и с носталгчна нотка, да си призная) при който не се изисква проверки на файлове, преинсталации/изтегляне по десетина пъти - намеквам за Steam, като също така и като лицензност - обмислям концепция за малък проект, който изисква редакцията на библиотеките и стартиращите файлове на играта, тоест така познатите пиратски варианти не са валидни.

Трябва да се спомене, че наличните в магазина на Steam версии се различават по някои дребни неща спрямо дисковите и в повечето случай, съвместимостта между двете е игра на зарове - а пък универсалността е важна.

...сиреч, ако днес, утре, или в бъдеще някой разполага с всичките части накуп или поотделно, нека ми пише тук във форума на съобщение, за да обсъдим детайлите и останалото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа - не те разбирам! За мен има логика в това, което казваш, само от носталгична гледна точка. Ако толкова държиш да променяш библиотеки в оригиналните файлове, винаги можеш да си изтеглиш оригиналните имиджи на игрите и аз мога да ти посоча от къде - няма нужда да ги теглиш от Steam. Иначе да ги инсталираш и когато ги играеш да се налага винаги да слагаш дисковете в СД-то, извинявай, но в кой век живееш?

Както и да е, ти си знаеш най-добре, но освен от колекционерска и носталгична гледна точка, другото е нонсенс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнението на Агента, физическо копие има смисъл само като колекция. Ако е за играене и както подразбирам, мод, тогава по-добрия вариант е стийм. Оттам все пак получаваш крайната версия на играта и не ти се налага да дърпаш пачовете допълнително.

Честно казано аз като я играя си я дърпам пиратска, понеже дисковете са ми английски а аз предпочитам да я играя на руски.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Донякъде разбирам накъде биете, но не харесвам нито Steam,  нито одобрявам принципа на тея платформи, нито пък се определям за геймър, затова и пазарувам единствено на физическия пазар, когато е възможно - старомодно, но ефективно; и то предимно продукти отпреди 2010, тъй като новия пазар е нищо повече от масивен, инфарктен бизнес, с феноменални изключения. Но все пак, темата е с друга насоченост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай остава единствено търсенето в сайтове като ибей за закупуване на дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как вам лучший мод Тайные тропы 2 - на Тени Чернобыля?

Потому как Сталкер-2 от Григоровича 100% не дождемся...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Михаил Дмитриенко написа:

А как вам лучший мод Тайные тропы 2 - на Тени Чернобыля?

Потому как Сталкер-2 от Григоровича 100% не дождемся...

Мод - №3 в моем личном рейтинге.

S.T.A.L.K.E.R. 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.