Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички :) Вкъщи си имам вътрешна мрежа от 2 рутера и powerline. Идеата е да покрия г/д целия апартамент. Мрежата е вързна в следния ред

Интернет --> Рутер 1 (TP - link WR740n) -->power-line 1.1[ до тук това е в моята стая]     -->Power-line 1.2 -->рутер 2(Dlink Go rt - n 300) -->вързан с кабел. Телевизор - Samsung.

Идеата беше като се местя от стая в автомачно да се прехвърлям към рутера с по - силен сигнал. Това го постигнах.

Втората част беше, чрез SamсунгAllshare да си споделям филми, музика и т.н. през лаптопа на Тв - то. С това не можах да се справя.

Настройките на втория рутер ( dlink- a )са следните - Зададох му Lan Ip - 192.168.1.2 и му спрях DHCP сървъра.
Бутнал съм кабела с интерна в Lan 1 а този който отива към ТВ е Lan 4.
http://prntscr.com/jsw2jg

Това са настройките за wireless са тези. Напълно произволни като съм се водил от грешките които ми изписва рутера.

http://prntscr.com/jsw2vjщ

IP - то на wireless -а съм го сложил на static и съм задал тези стойности, защото в противен случай, когато изключа DHCP сървъра нямам достъп до рутера.

Проблема е, Samsung All share не засича ТВ то. Когато махна втория рутер от мрежата, нещата се получават.

Дайте някакви съвети, идеи предложения и т.н. ?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Може да пробваш следното тук:

Default Gateway: 0.0.0.0 или 192.168.2.1

Primary DNS: 0.0.0.0 или 192.168.1.1 или 192.168.2.1

Secondary DNS: 0.0.0.0 или 192.168.1.1 или 192.168.2.1

Какво IP получаваш на лаптопа и с какви настройки?

А на телевизора кое IP се получава?

Пробвай с и резервиране на IP по MAC - за лаптопа и телевизора, както и с времето за  живот на IP-то (Address Lease Time:).

WAN не е "настройките за wireless".

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На втория "рутер", LAN IP, трябва да бъде извън рейндажа на DHCP сървъра. Или, казано по друг начин: пусни DHCP-то (на тп-линка) да раздава от 192.168.1.10/24 (примерно) до колкото решиш. А на втория рутер (той вече не е "рутер" - не прави NAT) набий за LAN нещо от между 2 и 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш следното тук:

Default Gateway: 0.0.0.0 или 192.168.2.1   - Не ми дава да сложа "нули", а когато го направя еднакво с IP, ми казва че трябва да са различни.

Primary DNS: 0.0.0.0 или 192.168.1.1 или 192.168.2.1 - Казва ми че трябва да различни от IP то.

Secondary DNS: 0.0.0.0 или 192.168.1.1 или 192.168.2.1 - Тук същото .

Какво IP получаваш на лаптопа и с какви настройки? - Ip to на лаптопа е - 192.168.1.100

А на телевизора кое IP се получава? - 192.168.1.102

Пробвай с и резервиране на IP по MAC - за лаптопа и телевизора, както и с времето за  живот на IP-то (Address Lease Time:). От къде се задават тези настройки ?

WAN не е "настройките за wireless".

На втория "рутер", LAN IP, трябва да бъде извън рейндажа на DHCP сървъра. Или, казано по друг начин: пусни DHCP-то (на тп-линка) да раздава от 192.168.1.10/24 (примерно) до колкото решиш. А на втория рутер (той вече не е "рутер" - не прави NAT) набий за LAN нещо от между 2 и 9

Poola беше направен от 192.168.1.100 до 199 промених го от 10 до 254.

На втория Ip то си му е 192.168.1.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.