Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам отностно това как и къде онлайн мога да проверя за това дали една фирма  е реална или фантом . Или по просто казано ще се опитам на кратко да обясня . В началото на годината направих сериозна инвестиция закупих доста богат асортимент от домакински стоки и други подобни артикули с цел търгувия на дребно закупих ги като частно лице от фирма вносител заплатих солидна  сума за направената инвестиция получих касова бележка но искам да съм сигурна че това може да бъде доказано защото не бих желала да плащам ддс върху чужди приходи . Какво трябва да проверя булстата на фирмата седалището и и още какво . Моля за повече информация и съвети от хора които са се занимавали с подобни казуси . Благодаря .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Anastasia Petrova написа:

не бих желала да плащам ддс върху чужди приходи .  

Аз лично не разбирам притеснението ви и ако може да обясните разбираемо...
А към касовия бон имате ли издадена фактура?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте закупили стоките като физическо лице или като нерегистрирана по ДДС фирма, няма как да не платите ДДС.
И не се ли консултирахте със счетоводител или сложихте каруцата пред коня?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако сте закупили стоките като физическо лице или като нерегистрирана по ДДС фирма, няма как да не платите ДДС.
И не се ли консултирахте със счетоводител или сложихте каруцата пред коня?
Независимо като каъв купувал - ДДС винаги се внася! Вече -ако следващия по веригата е регистриран по ЗДДС - твоят данък подлежи на възстановяване.
ДДС не се възстановява на краен оотребител, и на търговеца, който му продава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо претиснително. Хубаво е било да ви издадат  освен КАСОВ ФИКСАЛЕН БОН и фактура с описание на стоката, за да се знае от къде е произхода  при вашата продажба/ДДС ще внасяте ако оборотът ви за една година / не календарна ,а 12 месеца/ е повече от 50 000 лв. Като частно лице плащате ДДС само при внос на стоката , а вие сте я закупили в БГ и в цената е било включено ДДС до покупната цена/цената на която сте купили стоката/

ПС   Може да се направи справка за фирма  в Агенцията по вписванията:http://www.bulstat.bg/bg/view/spravki

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте искам да стартирам собствен бизнес с фирма ЕООД  по прочетох из Интернет доста неща но искам да попитам за следното нещо  ? Аз живея  в София , но тъй като имам лични ангажименти доста често се  налага да пътувам до Пловдив и бих искал да дам адрес седалище на фирмата  в Пловдив както и адрес на управлението на фирмата да бъде в Пловдив . Дружеството ще се занимава с дребна търговска дейност, та въпроса ми е мога ли да го регистрирам както си е реда с всички необходими документи в агенцията по вписванията в София  или трябва да задължително в Пловдив да го регистрирам .  
    • от krassleto
      Здравейте,
      Гледайки препоръки за фирми в този раздел, от които се дават оферти какъв компютър да си вземем - реших и аз да използвам една от тези фирми и по-точно nikem.net...
      Направих поръчка доста преди коледа (около 2 седмици) за подарък на мои близки и зачаках да ми изпратят частите и заедно с остатъка при мене да сглобя настолен компютър за около 500 лв.
      Поръчах дъно, процесор, памет 4гб и кутия от фирмата, за която е темата. В началото всичко беше точно - свързаха се с мен и пратката дойде в понеделник две седмици преди Коледа.
      Реших, че ще сглобявам в съботата преди Коледа - все пак всичко беше при мен и оставаше само да кача един windows и малко програми. И тук започна моята сага...
      Сглобих процесора, сложих паметта - 4гб и закачих монитор на вграденото видео... Дъното тръгна, но картина на монитора не се появи... Какво ли не пробвах, не иска да тръгне...
      Накрая свалих 8гб от моя работен компютър и се оказа, че проблема е от паметта. Всичко тръгна от раз и успях да инсталирам Windows и необходимите програми... И тук започна сагата:
      В понеделника (седмицата преди коледа) изпратих паметта както ме посъветваха обратно към фирма nikem.net за моя сметка - дотук добре. Имайки богат опит с нашите куриери и фирми на
      следващия ден се обадих във фирма nikem.net дали са получили паметта. Увериха ме, че е при тях и ми затвориха телефона набързо. Викам си до ден - два ще я тестват и ще ми пратят друга.
      И да знам - по закон имат 30 дни - могат да ме мотат до второ пришествие още месец... След обаждания от моя страна в сряда и четвъртък и намиране на 'правилния колега' - в случая колежка
      беше последно: Тя ми каза - ще Ви изпратим нова памет - в кой офис на СПИДИ - ние работим с тях - казах и в кой офис и зачаках номер на пратка на следващия ден. Да, ама НЕ.
      Оказа се, че никой не е изпратил нищо в четвъртък преди Коледа, нито в петък до 17:20ч. - когато имам пропуснато обаждане (1бр.) от техен телефон, което видях след 18ч. и съответно никой не
      ми вдигна от тяхна страна... Примирих се, че подаръка ще отиде с моята памет и зачаках възможност за комуникацияс фирмата nikem.net. Свързах се след коледа вчера и най-накрая ме увериха,
      че ще ми изпратят пратката днес - 29.12.2017г. И каква беше изненадата ми днес - идете в офис 625 гр. Павликени - да си получите пратката... Аз съм - пише от къде в профила... Пак звънях и пак ще
      пренасочим пратката в кой офис - този път влязох в страницата на спиди и казах (издиктувах всичко точно както го пише там)... Може би ще си получа паметта след нова година, а може би пък СПИДИ
      ще я замотат - очакваме продължение на сагата...
      Дано не ми се налага да използвам гаранционно обслужване от тази фирма - дано дано дано
      Написах тази тема с цел предупреждение на тези, които ще работят с тази фирма...
      Паметта дойде в кутията на дъното - 'летяща вътре' и неопакована с дори едно найлонче...
    • от MihailP
      Търся програма с която всеки потребител ще може да си попълва ежедневната свършена работа и да му се задават задачи, където трябва да изпълни и опише дадено изпълнение. Програмата трябва да е на мой сървър, където потребителите в LAN ще могат да виждат споделени графици. Тази програма също може да и и плъгин за CMS(wordpress или друг).
      По принцип търся нещо "фрее", но ако си струва бих платил някаква сума. Затова може да предложите и някакви платени варианти!
      ОС - Windows
      Благодаря!
    • от Gangosa
      Добър ден интересувам се как мога да рекламирам най добре прясно направен сайт. Гледах тук https://www.google.bg/adwords/ , но не ми харесва поради причината ,че трябва да имаш фирма или аз не съм разбрал. Също съм чувал  за платена реклама във фейсбук , но пак не ми е ясно. Искам да ми се обясни точно и ясно както съм в моя  случай, кой е най добрия начин за платена реклама без да имам фирма говорим за целия свят или много искам. Разбирам ,че законите са различни на всякъде тогава поне да ме запознаете с работещи начини в България и Англия. Предварително благодаря. 
    • от tipin
      Здравейте, надявам се да ми препоръчате програма за обработка на логовете на статистика на хостинг.
      Да може да сортира заявките по определени признаци - например по ip-та и т.н. Става въпрос за десетки хиляди редове.
      При една и съща посещаемост на сайт имам 1/3 увеличение на процесорното време и искам да видя какво става.
      Днес разбрах, че има такива програми, нещо подобно на apache logs viewer.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.