Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам отностно това как и къде онлайн мога да проверя за това дали една фирма  е реална или фантом . Или по просто казано ще се опитам на кратко да обясня . В началото на годината направих сериозна инвестиция закупих доста богат асортимент от домакински стоки и други подобни артикули с цел търгувия на дребно закупих ги като частно лице от фирма вносител заплатих солидна  сума за направената инвестиция получих касова бележка но искам да съм сигурна че това може да бъде доказано защото не бих желала да плащам ддс върху чужди приходи . Какво трябва да проверя булстата на фирмата седалището и и още какво . Моля за повече информация и съвети от хора които са се занимавали с подобни казуси . Благодаря .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Anastasia Petrova написа:

не бих желала да плащам ддс върху чужди приходи .  

Аз лично не разбирам притеснението ви и ако може да обясните разбираемо...
А към касовия бон имате ли издадена фактура?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте закупили стоките като физическо лице или като нерегистрирана по ДДС фирма, няма как да не платите ДДС.
И не се ли консултирахте със счетоводител или сложихте каруцата пред коня?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте закупили стоките като физическо лице или като нерегистрирана по ДДС фирма, няма как да не платите ДДС.
И не се ли консултирахте със счетоводител или сложихте каруцата пред коня?
Независимо като каъв купувал - ДДС винаги се внася! Вече -ако следващия по веригата е регистриран по ЗДДС - твоят данък подлежи на възстановяване.
ДДС не се възстановява на краен оотребител, и на търговеца, който му продава.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо претиснително. Хубаво е било да ви издадат  освен КАСОВ ФИКСАЛЕН БОН и фактура с описание на стоката, за да се знае от къде е произхода  при вашата продажба/ДДС ще внасяте ако оборотът ви за една година / не календарна ,а 12 месеца/ е повече от 50 000 лв. Като частно лице плащате ДДС само при внос на стоката , а вие сте я закупили в БГ и в цената е било включено ДДС до покупната цена/цената на която сте купили стоката/

ПС   Може да се направи справка за фирма  в Агенцията по вписванията:http://www.bulstat.bg/bg/view/spravki

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от iveto99899
      Здравейте искам да задам един въпрос. През май 2017 взех карта на мое име + телефон на лизинг към Теленор. Всичко добре, докато не заминях за Агнлия и там ми спряха роуминга много бързо.Съответно спряха и телефона, входящи и изходящи обаждания. 2 месеца не бях плащала и като се прибрах, отидох да вкарам парите за да ми пуснат телефона, да обаче от Теленор ми търсеха сума на стойност над 2 хил. Казаха ми , че не съм плащала 2 месеца, сега искат да платя целея договор накуп. Тоест таксата за картата + таксата за телефон за целия срок на договор. Започнахме да се разправяме с тях и аз казвах, че няма да платя тези пари, най-малкото нямах възможност. Започнах поетапно да вкарвам някакви пари, но така и картата не ми я пуснаха, така че започнах да ползвам телефона с друга карта. Вкарвам аз пари, тая сума все си седи 2хил. и накраяим казах, че спирамд а плащам. 2019г. живеех извън Бг и 1 ден майка ми ми се обажда да ми каже, че някаква си фирма за събиране на вземания и звъннала (не знам от къде и имат телефона) да я предупреди, че съм им длъжник. Обаждам се аз на тази фирма- 1во не се представят, само по малко име. 2-държаха се супер зле. Под зле имам предвид всякакъв вид заплахи и обиди към мен. - Идиотка, тъпачка, ти си луда и тн. Когато им казах, че според мен са измамници и пари няма да им дам, се започна един тормоз по телефона на МАЙКА МИ. Всеки ден, по цял ден звънене и заплахи, за мен , за нея и т.н. Стигнаха до там,че знаеха адреса и на местоживеена и на работа. Прибрах се аз и отидох да се разправям в Теленор, от там нищо не знаели, заема бил изкупен от някоя си фирма и те ме търсели. Почнах пак да вкарвам пари. по 100 по 200 лв колкото когато мога. Да ама не- майка ми пак се обажда и ми казва, че на нейната работа е постъпило писмо да и запорират заплатата! НЕЙНАТА заплата, че тя какво общо си има с моя телефон и договор? Отивам аз вече много притеснена, вкарвам пак пари в Теленор, а от тази фирма ми казват ти нищо не вкарваш ние никакви пари не получаваме. Отивам аз и моля хората в теленор да говорят с тях и да обеснят, че аз пари вкарвам. Съответно едно момче, от моя телефон им издиктува датите и внесените пари - те отговориха - Ти май си и гадже и я защитаваш. Ходи кажи , че нямаш сестра - с мен не желаеха да разговарят, звъняха само на майка ми и се заяждаха. Когато вече тормоза стана на всеки 10 минути, им се обадих и ги заплаших, че всичките ни разговори са записани и всички обиди , който са казали на майка ми и мен, ще бъдат дадени на съд. Веднага затвориха. Многократно се опитах да питам от къде имат на майка ми личните данни, това е против закона, те ми отговаряха да си гледам работата. И изведнъж тормоза спря. Реално договора към оператора е изтекъл май 2019, повече от година и малко, обаче от 2 дни пак се почнаха едни звънения от номера нон стоп пак към майка ми и се притеснявам отново да не са тези . Какво се прави в този случай? Могат ли реално , ако найстина са фирма за събиране на вземания да ми направят нещо?
    • от DianaP98
      Здравейте! Аз съм нова в шофирането и затова търся евтин, икономичен автомобил, най-вече с евтина поддръжка, при който не се появяват значителни проблеми. Спряла съм се на няколко варианта:
      1. VW Polo 1.4 ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН. Мощност 75к.с. от 2001 година. Тук това, което ме притеснява е дали мощността е достатъчно голяма и дали тя прави проблем.
      2. Nissan Almera 1.8, 116к.с. от 2002 година с газова уредба
      3. Модели на Рено, като например Renault Clio 1.4 16v с газова уредба, 98к.с. от 2002 година. Тук ме притеснява, че по форумите почти не съм видяла добро мнение за Рено
      4. Също вариант е и Peugeot 206 1.6 16V от 2003 година с газов инжекцион. Но тук също ме притеснява, че мненията по форумите не са добри
      5. Ford Mondeo 1.8 110к.с. от 2002 година с газова уредба
      6. Hyundai Elantra 90к.с. от 2001 година с газов инжекцион
      7. Ford Focus 1.6 газов инжекцион от 2001 година
      8. Citroen Xsara Picasso 1.6 от 2002 година с газова уредба
      9. Mazda 6 1.8 от 2003 година с газова уредба
      Ако някой се сеща за друга марка и модел, който е на цена около 2000лв с газова уредба или газов инжекцион, моля нека да сподели мнение и за него. Знам, че за тази цена, вероятно е почти невъзможно да намеря читав автомобил, но ако издържи 3-4 години, без да прави сериозни проблеми ще съм много доволна. Мненията на хора, които имат или са имали някои от автомобилите ще са ми изключително полезни! Благодаря Ви предварително!
    • от Slevin_Kelevra
      Здравейте, имаше една много интересна статистика преди мача на Ливърпул и Манчестър Сити, завършил 3-1, която в студиото на Диема даваха "Очаквани голове", "очаквани допуснати голове" и "очаквани точки" за даден отбор. Имате ли идея от къде се взима тази статистика ?
    • от Тошко2001
      Здравейте!  Гледам напоследък се вихрят страшни спекули  със зеолита. Трябват ми едно 10-15 кг зеолит за земеделски цели, ама няма брате всичко живо е надуло цените. Чувам , че из кърджали бил 30-40 лв чувала ама аз съм на бая километри от там . Разполагате ли с контакти с хора/фирми, които продават на приемливи цени и пращат по куриер? Благодаря  ви. ..........
    • от loranst looa
      Здравейте искам да стартирам собствен бизнес с фирма ЕООД  по прочетох из Интернет доста неща но искам да попитам за следното нещо  ? Аз живея  в София , но тъй като имам лични ангажименти доста често се  налага да пътувам до Пловдив и бих искал да дам адрес седалище на фирмата  в Пловдив както и адрес на управлението на фирмата да бъде в Пловдив . Дружеството ще се занимава с дребна търговска дейност, та въпроса ми е мога ли да го регистрирам както си е реда с всички необходими документи в агенцията по вписванията в София  или трябва да задължително в Пловдив да го регистрирам .  
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване