Премини към съдържанието
AnonimenLer

България се превръща в крайно неинформирана държава

Препоръчан отговор

България се превръща в неинформирана държава пълна с омраза.

1. Мнението на българите за Хитлер

Ето 2 български клипа за Адолф Хитлер

https://www.youtube.com/watch?v=mK5hV5OIBoA

https://www.youtube.com/watch?v=-zIZrbjORDE

Ако отворите коментарите 99% от тях са с позитивно мнение за Хитлер.

Ето мнението на Хитлер за славяните: https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Slavic_sentiment

Ако Германия беше спечелила войната щеше, освен всички евреи, да избие и всички славяни понеже за него славяните не са хора, но хората в коментарите на тези клипове не са гледали 1 документален филм за него и го хвалят все едно е национален герой.

2. Анти наука

Ако видите пост за ново откритие на NASA/Учени в калдата то винаги най-харесваният коментар е коментар на трол, който се опитва да обиди учените и откритието им но не с факти а просто с глупостта си

Ето примери:

https://www.kaldata.com/it-новини/космос/наса-съобщи-за-открити-евентуални-фор-285915.html

Най-харесван коментар: Никога не вярвайте на уродите от гейсащ! От тях може само да бъдете дезинформирани!

Защо този коментар е най-харесваният ?

Какво допринася този коментар освен да обижда хората заради които света се променя на по-добро ?

Идеята ми е, че българските форуми са едни от най-токсичните места в интернет където никой не допринася с нещо а просто си пише простотията.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охо някой е с нов профил, като гледам. Поздрави от твоя любим съветски съюз, товарищ:
34618113_640687376279954_4302184941296287744_n.thumb.jpg.3d4f2fb0f3f28ebade498335faa3ba0b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

Охо някой е с нов профил, като гледам. Поздрави от твоя любим съветски съюз, товарищ:
34618113_640687376279954_4302184941296287744_n.thumb.jpg.3d4f2fb0f3f28ebade498335faa3ba0b.jpg

Ето защо трябва да е USA vs USSR аз говоря за научни постижения.

Аз не бих се опитвал да обезценя труда на учен понеже е руснак или американец. Това какво значение има ?

И двете държави имат умни хора, на които нашите гениални тролове не вярват а вярват че някакви гущери под земята ги управляват.

Няма значение от коя държава си, в какво вярваш или в какво искаш да вярваш. Науката работи по един и същ начин. Ако мислил, че един научен факт не е верен докажи го а не поствай "гейсащ" или такива простотии.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китай също не бива да го забравяме. Ето една доста интересна книга, за хората интересуващи се от научни постижения: 
https://www.book.store.bg/p18086/geniat-na-kitaj-3000-godini-nauka-otkritia-i-izobretenia-robyrt-tempyl.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България не е неинформирана държава. Просто 90% от хората не желаят да учат, да мислят, да се развиват, да търсят информация, да я разбират и синтезират.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Емил Костов написа:

България не е неинформирана държава. Просто 90% от хората не желаят да учат, да мислят, да се развиват, да търсят информация, да я разбират и синтезират.

Много са, особенно в този форум 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Много са, особенно в този форум 

Не говоря във форума. Говоря като цяло. И това ме плаши. За 11 години работа в комуникациите просто виждам как от другата страна потребителя не желае да диша, не да мисли. Това вече започва да се вижда на живо в обществото. А само след още няколко години ще ни излезе през носа.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да попитам автора на темата, относно цитираната новина. Какво информативно има в нея. Това предполагането всеки може да го направи и е било правено и преди 10 и преди 20 и преди 50 и преди 200 години. Друго щеше са да е, ако новината съобщаваше, че живот е открит и той е представен от останки, или живи представители, на еди какви си организми. Останалото е просто лапуцане, за привличане на внимание и пари и за да може някой американофил да мастурбира от кеф, че виждаш ли американските учени ала-бала нещо си.

Редактирано от sliderum
допълване на пропуснати букви в дума (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - заглавието е изключително некоректно!
Държавата няма как да е неинформирана. Държавата е основен институт на политическата система на обществото. Т.е. форма на управление на дадена територия и населението на нея.
Ако тази тема е насочена към нацията - тогава е друго нещо. Да, нацията ни става все по-неграмотна като цяло.

преди 12 часа, AnonimenLer написа:

Идеята ми е, че българските форуми са едни от най-токсичните места в интернет където никой не допринася с нещо а просто си пише простотията.

Неграмотна нация - леко управление. Свободата на словото и достъп до информация в мрежата допълнително влошава нещата. Неграмотният дали може да ползва чуждоезична информация? Тук се включват лакеите, който тровят информационния масив с неновини и преднамерени неистини.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента в България усилено се промиват мозъците на обикновените  хора. Дезинформират се. Пробутва се чужда идеология. По зле е дори от времената на Социализма. Едно и също е само дето понятията са разменени с съвременни такива

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре че нямаш нищо общо с "реализма" :)

Не, няма как да се обидя. Могат да ме засегнат хора , чието мнение уважавам и ценя. Тук почти няма такива. Особенно между тези които се чудят как да се заяждат, да ръсят гаменщини и обиди. Няма как да стане :)

Това ви е един от признаците между другото. Всички неинформирани коне с капаци, обикновенно сипят огън и жупел срещу хора които доказват несъстоятелността им.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аре сега - много обидени. Да назоваваме нещата както са си. В демокрация или в нова дясна диктатура живеем?

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, AnonimenLer написа:

Ето мнението на Хитлер за славяните: https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Slavic_sentiment

Ако Германия беше спечелила войната щеше, освен всички евреи, да избие и всички славяни понеже за него славяните не са хора, но хората в коментарите на тези клипове не са гледали 1 документален филм за него и го хвалят все едно е национален герой.

Така като гледам и ти много, много не си чел за Хитлер!!! Това с избиването на всички славяни си е откровена лъжа, както и повечето от разпространяваната за него информация си е откровена еврейска пропаганда, с цел финансово облагодетелстване и създаване и запазване на държавата Израел!!! И до сега си върши работата!!! Та има за какво мненията за Хитлер да са позитивни!!! Хитлер е имал много положителни качества и много положителни идеи, прилагани доста успешно при това!!! Единствената му грешка е, че е тръгнал  срещу СССР вместо срещу САЩ и не заради славяните, а заради ресурсите!!! За съъжаление е изгубил войната, а Историята се пише от победителите!!! Та като квалифицираш хората, вземи и ти да попрочетеш нещичко за тази велика личност!!!

П.П. И още нещо!!! Втората част от поста ти противоречи на първата, защото точно Хитлер и нацистите са хората с най-голям принос за развитието на науката и технологиите!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Джугашвили написа:

П.П. И още нещо!!! Втората част от поста ти противоречи на първата, защото точно Хитлер и нацистите са хората с най-голям принос за развитието на науката и технологиите!!!

Така е!

Кой знае защо мнозинството от хората свързват Хитлер единствено със злото.

Явно масираната пропаганда и липсата на интерес към историята са си свършили работата перфектно.

П.П. В никакъв случай не го оправдавам за концлагерите и милионите жертви на войната, разбира се.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, AnonimenLer написа:

2. Анти наука

Ако видите пост за ново откритие на NASA/Учени в калдата то винаги най-харесваният коментар е коментар на трол, който се опитва да обиди учените и откритието им но не с факти а просто с глупостта си

Ето примери:

https://www.kaldata.com/it-новини/космос/наса-съобщи-за-открити-евентуални-фор-285915.html

Най-харесван коментар: Никога не вярвайте на уродите от гейсащ! От тях може само да бъдете дезинформирани!

Защо този коментар е най-харесваният ?

Какво допринася този коментар освен да обижда хората заради които света се променя на по-добро ?

Мнението на българите за Хитлер е заради един простичък факт. Хитлер е пращал в концлагерите и цигани, а българите толкова изтеглихме от това долно племе, откакто сме им дали убежище по време на ВСВ, от същият този Хитлер (или по-скоро, те просто са се нанесли с катуните на наша територия за да не ги "интегрират"), че е нормално да се сещаме с носталгия за други времена. Никой не харесва Хитлер заради отношението му към евреи, славяни, или идиотските, военни кампании. Иначе си прав, че Хитлер е бил пълен идиот и много повърхностен човек. Той на практика изтощава Европа и ни вкарва в сегашният упадък, с неадекватната си, източна кампания, срещу бивш съюзник и автократорна политика, чиято цел е била Европа да се превърне в една голяма Германия. Бо винаги остава и частицата съмнение - като гледаме модерните времена и порядки, дали наистина победа на Хитлер във ВСВ, при всичките негативи, щеше да е по-зле от сегашното състояние на Европа и светът?

А втората ти, научна част, вече са ти обяснили какъв е проблемът на статията. Иначе това се нарича отношение. Едно време, при падането на източният блок, споменаването на всичко руско и свързано със СССР е будело абсолютно същите реакции. Вода изтече, днес американците се о*раха, включително и превърнаха голяма част от науката в абсолютна чалга и евтини, медийни сензации (да си припомним колайдера, макар че се намира в Европа, божествени частици, ала-бала) и е нормално само споменаването им да буди негативни реакции. А като се зачетеш и в поредната чалга, псевдо-научна сензация и вече реакциите са напълно оправдани.

Иначе и ти самият, въпреки опитите да прикриваш истинските си подбуди за възмущението от реакциите на българите, е ясно какво те мъчи. "Преходът", че дори и краят на социализъма роди едни такива личности - алекоконстантиновци, за които собственият им народ е все неук, необразован, неинформиран, а всичко чуждо и антибългарско е на пиедестал. Днес сте се събрали под крилото на фондации като Америка против България, в грантовата, прогейтър мрежа. Поне си признай кой си, какъв си и какво желаеш, а не плюй по целият народ и държава. Че сте ми толкова смешни такива нихилисти, като идете в чужда държава и всичко, за което тук мрънкате и срещу което плюете, там се оказва стандарт и най много да си отнесете боя ако се пробвате със същите приказки срещу друг народ. Ама тук ви търпим, да се чуди човек защо ли?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, RagnerBG написа:

Поне си признай кой си, какъв си и какво желаеш, а не плюй по целият народ и държава. Че сте ми толкова смешни такива нихилисти, като идете в чужда държава и всичко, за което тук мрънкате и срещу което плюете, там се оказва стандарт и най много да си отнесете боя ако се пробвате със същите приказки срещу друг народ. Ама тук ви търпим, да се чуди човек защо ли?

Какво да си признае, това е калансув с нов ник!!! Толкова е анонимен, че ум да ти зайде!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който не му е известно нека да знае , че България е комуникационен център . Достъпна за всеки информация има колкото и за каквото си искаш...

Т.е. темата е сбъркана по условие - неинформирана е различно от необразована , невежествена ..... манипулирана и за това омраза.... Проблемът още от заглавието си проличава ....

А за следващото писано ....нЕ`ам думи невежество ! Още по-страшно е проявеното отношение към Хитлер - отразява личностна деградация , пълно отсъствие на ценностна система  ....!

Над 50 милиона жертви !.....Друго най-елементарно - циганите също са хора !...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, by_chechi написа:

циганите също са хора

Все си мисля, че по бай тошово време противопоставянето въобще не беше такова, каквото е сега. А и до преди десетина години изявите на ромите не бяха като сегашните. Т.е. преди почти или изобщо нямаше такива.
А сега като че ли някой ги подтиква към такива действия.
Впрочем. те познават много по-добре законите на РБългария, отнасящи се САМО за правата им.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, by_chechi написа:

Друго най-елементарно - циганите също са хора !...

Не, не са!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво се занимавате с Хитлер и му приписвате неща които той не е правил по свое усмотрение. Кой е организирал и финансирал поведението на швабите по него време, в това число и неговото, ще се досетите като видите кой е финансирал военната кампания, както и всичките дейности в подготовката й. А че си е бил перко си е факт. Но перко без финансов гръб си и просто обикновен перко.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, miro20 написа:

Могат да ме засегнат хора , чието мнение уважавам и ценя. Тук почти няма такива.

Да попитам:"Тогава що щеш тук?"

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Да попитам:"Тогава що щеш тук?"

Ръси мозък и пърхот!!!

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, sliderum написа:

...

Няма диктатура без достатъчно голямо финансиране.

преди 6 минути, Джугашвили написа:

Ръси мозък и пърхот!!!

Белким прихванем ли? Не, мерси, но мърси...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RagnerBG написа:

днес американците се о*раха, включително и превърнаха голяма част от науката в абсолютна чалга и евтини, медийни сензации (да си припомним колайдера, макар че се намира в Европа, божествени частици, ала-бала) и е нормално само споменаването им да буди негативни реакции

Не знам в кого буди "негативни реакции" , вероятно има такива разбира се :)  в някои не особенно запознати слоеве и  пропаганда.

Но добре че има всеизвестни и всепризнати класации и рейтинги за приноса към науката .

Малко насоки за размисъл :

https://theworldonly.org/rashody-na-nauku-po-stranam/

https://www.globalinnovationindex.org/analysis-indicator

http://magazines.russ.ru/oz/2002/7/2002_07_39-pr.html

https://skysheep.livejournal.com/118742.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, miro20 написа:

Но добре че има всеизвестни и всепризнати класации и рейтинги за приноса към науката .

Малко насоки за размисъл

Леле, какви велики отрития ни се сервират на нас незапознатите. Децата в детската градина знаят, че за да се развива наука в дадена държава, в нея трябва да има работеща икономика.
'ма, к'во ли знам аз и как ли смея да се изказвам в присъствието на авторитети като @miro20."
Аз, плебеят, пред научния колос @miro20
Ай. лека вечер на всички в темата - достойни и недостойни да присъстват в нея... ;) 

ПП Жалко само, че технологично насочен форум се превръща малко по малко в клоака...

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.