Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колонките са ми на 10+ години, но са много хубави и много си ги харесвам, но едната(лявата) е заглъхнала нон стоп. От няколко месеца го забелязах това и като усиля на макс звука се отпушва за малко и работи и след това, когато пак намаля звука, но след няколко часа пак заглъхва. Таа въпроса ми е, дали има как да се оправи това и ще си заслужава ли, защото наистина много харесвам тези колонки, колкото и да са стари не ми се иска да купувам нови. Марката им е Altec Lansing, не разбирам много от колони и не знам дали тя е добра, но тези преживяха супер много, носил съм ги навсякъде с мен и за размера си вадят много силен и чист звук, а пък и след всичко чак сега за първи път ми правят проблем(10-12 години).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 13 минути, Момчил Рангелов написа:

Здравейте, колонките са ми на 10+ години, но са много хубави и много си ги харесвам, но едната(лявата) е заглъхнала нон стоп. От няколко месеца го забелязах това и като усиля на макс звука се отпушва за малко и работи и след това, когато пак намаля звука, но след няколко часа пак заглъхва. Таа въпроса ми е, дали има как да се оправи това и ще си заслужава ли, защото наистина много харесвам тези колонки, колкото и да са стари не ми се иска да купувам нови. Марката им е Altec Lansing, не разбирам много от колони и не знам дали тя е добра, но тези преживяха супер много, носил съм ги навсякъде с мен и за размера си вадят много силен и чист звук, а пък и след всичко чак сега за първи път ми правят проблем(10-12 години).

Някъде има лоша спойка. Ремонта ще е почти без пари. Само трябва да намериш човек, който се занимава.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А проблемът дали е в колоната или в усилвателя? Пробва ли да размениш местата на включване на двете колони? Има ли го проблемът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, Момчил Рангелов написа:

От няколко месеца го забелязах това и като усиля на макс звука се отпушва за малко и работи и след това, когато пак намаля звука

това ми говори за механична повреда
некъкъв боклук съй промъкнал в процепа, дет съ движи бобинката на говорителя, щот ако беше разлепен магнит, звукът щеше постоянно да е тих
и другия вариант, виж предишния пост, щот може да е проблем на усилвателя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 минути, whitepixel написа:

Компютърни колонки, нали?...причина старост, 10 години са доста време...

Абе, не е гаранция - имам едни колонки на Packard Bell (NEC) от '91. Свирят като нови.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колонките са със собствен усилвател до колкото разбрах какво е това, на дясната има бутони за усилване, SFX, аукс изход и за слушалки. А колкото до размяната на местата на включване, не знам дали има такава оцпия кабелите са си свързани автоматично нищо не се включва, всичко тръгва от дясната колонка - 1 кабел за буфера, 1 за лявата и 1 за компютъра и само този накрайник за компютъра може да се включи.(може и да не съм разбрал правилно... )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен по-горе изброеното е възможно и потенциометъра да е за смяна,не е даден точен модел да се види на какъв принцип е усилването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.cnet.com/products/altec-lansing-vs2321-speaker-system-for-pc/specs/

Това е моделът, благодаря за отговорите. Ще погледна темата довечера пак, но най-вероятно ще ги дам на някой да ги отвори, за да ми каже дали ще е рентабилен ремонта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.