Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Windows-a/8/ си вървеше добре само като се изключи както трябва после не зарежда и стои черен екран с курсур, единствено зарежда ако се спре от копчето, та реших да му дам chkdsk /f /r обаче искаше да сканира при рестарт, защото диска бил заключен, след това започна да сканира стоя така доста време и зацикли на 28% 2 часа стоя така реших да го спр от копчето и след това не иска да тръгне вече два син екран и започва repairing disk errors и че можело да отнеме пвече от час но стои така мнго време, реших да преинсталирам да сложа 8.1, но ми пише че единият диск където беше windows-а е празен размера и фрий спейса са еднакви-всичко се е изтрило ли не мога да разбера какво е станало? И не мога да инсталирам 8.1 пише ми че дисковете били mbr а трябвало да са gpt! Имам флашка с инсталация на 8.1 влязох в поправяне избрах CMD >diskpart>select disk 0>convert gpt и ми пише грешка не може да се конвертира??? Ккакво да правя нито мога да го преинстлирам нито зарежда както си беше преди само заради един прекъснат чек диск и възможно ли е информацията на C да се е изтрила?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Положението клони към лоши сектори по диска, а действията ти с нищо не го подобряват. Пусни си диск или флашка с хиренс или стрелец и с инструментите за проверка и ремонт на дискове виж какво е състоянието му. 

Единия вариант е да се "ремонтира" и преоразмери диска, а другия е нов такъв. Ориентирай се към SSD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се прави проверка на файловата система предлагам да се направи в Mini Windows XP  на Hiren's Boot CD вместо която и да е от Windows PE средите на стрелеца.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, gig93 написа:

И не мога да инсталирам 8.1 пише ми че дисковете били mbr а трябвало да са gpt! 

Решението на този проблем е да си направиш буутващата флашка с Rufus, като на втория ред от настройките зададеш MBR схема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, gig93 написа:

Windows-a/8/ си вървеше добре само като се изключи както трябва после не зарежда и стои черен екран с курсур, единствено зарежда ако се спре от копчето, та реших да му дам chkdsk /f /r обаче искаше да сканира при рестарт, защото диска бил заключен, след това започна да сканира стоя така доста време и зацикли на 28% 2 часа стоя така реших да го спр от копчето и след това не иска да тръгне вече два син екран и започва repairing disk errors и че можело да отнеме пвече от час но стои така мнго време, реших да преинсталирам да сложа 8.1, но ми пише че единият диск където беше windows-а е празен размера и фрий спейса са еднакви-всичко се е изтрило ли не мога да разбера какво е станало? И не мога да инсталирам 8.1 пише ми че дисковете били mbr а трябвало да са gpt! Имам флашка с инсталация на 8.1 влязох в поправяне избрах CMD >diskpart>select disk 0>convert gpt и ми пише грешка не може да се конвертира??? Ккакво да правя нито мога да го преинстлирам нито зарежда както си беше преди само заради един прекъснат чек диск и възможно ли е информацията на C да се е изтрила?

Нямам навик да правя забележки за правопис,обаче изречения по 5 реда, мъка е да се чете. Преди да тръгнеш да преинсталираш е трябвало да рестартираш няколко пъти от копчето, за да влезеш в recovery режим (голяма мъка е достъпването на този режим в 8-цата и нагоре, но това са микромек, все пак). От там има разни варианти за поправка. От инсталационен диск на 8-ца също е можело да се пробва recovery режимът. Но предполагаме, че вече старата инсталация си е заминала и за да инсталираш 8.1 на MBR диск, трябва да заредиш инсталацията от флашката в legacy/CSM режим, а не в UEFI. Прегледай си биосът, какви опции предлага и настрой правилният ред за буутване, или избери каквото трябва с boot device menu-то. Но ако горе са прави и дискът има лоши сектори, най добре си прехвърли всичкото инфо от вторият дял на друг диск и първо сканирай със споменатите, диагностични програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, RudeBoy написа:

Решението на този проблем е да си направиш буутващата флашка с Rufus, като на втория ред от настройките зададеш MBR схема.

Така стана, Благодаря! Просто проблема се оказа в гадната 8-ца, която никой не използва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.