Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам вкъщи едно Lenovo R400 , което съм оставил на нашите да ползват за нет предимно. Изгоря му харда и бих искал да ме посъветвате какво SSD да му взема 128GB до 100тина лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избираш това, което е с най-дълга гаранция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш SSD със SATA интерфейс, каквото ти хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-Ultimate-SSD-SU650-240GB/description.html

Не мисля, че 5 лева ще те уморят. И не е казано, че SSD-то няма да се ползва другаде, когато машината окончателно издъхне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.06.2018 г. в 13:29, hudyr написа:

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-Ultimate-SSD-SU650-240GB/description.html

Не мисля, че 5 лева ще те уморят. И не е казано, че SSD-то няма да се ползва другаде, когато машината окончателно издъхне.

Супер, няма проблем, ще го взема. Благодаря за отделеното време, колеги :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

240GB е прекалено голям капацитет само за един интернет. Освен голям обем гледайте и качество, не случайно при нарастване на обема цената значително пада, следователно какво купуваш за тези пари -един боклук с много празно пространство. SSD, флашките и тем подобни са много несигурни, относно съхраняването на информация, възпроизвеждат я със загуби, бъкани са с грешки, забиват когато си поискат, ако се окаже че и по някаква причина са несъвместими с дъното, а и това е много често. Освен да ги ползвате за интернет и игри тези лаптопи, нека поне да гледате филми и да слушате музика на тях в пълнота си пъстрота.

Един обикновен здрав харддиск ще събере всички тези неща в едно - сигурно, надеждно и качествено. Или поне за тези нужди е достатъчно едно SSD 32GB, ще има много по-висок коефициент на полезно действие от грамадните пространства, запълнени с боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, peppone1 написа:

240GB е прекалено голям капацитет само за един интернет. Освен голям обем гледайте и качество, не случайно при нарастване на обема цената значително пада, следователно какво купуваш за тези пари -един боклук с много празно пространство. SSD, флашките и тем подобни са много несигурни, относно съхраняването на информация, възпроизвеждат я със загуби, бъкани са с грешки, забиват когато си поискат, ако се окаже че и по някаква причина са несъвместими с дъното, а и това е много често. Освен да ги ползвате за интернет и игри тези лаптопи, нека поне да гледате филми и да слушате музика на тях в пълнота си пъстрота.

Един обикновен здрав харддиск ще събере всички тези неща в едно - сигурно, надеждно и качествено. Или поне за тези нужди е достатъчно едно SSD 32GB, ще има много по-висок коефициент на полезно действие от грамадните пространства, запълнени с боклук.

Айде,изтъкнатият спец по дисковете отново се вкючи по забележителен начин!При хдд дисковете да не би да нараства цената с нарасването на обема?Пак си изтърсил един вагон с глупости по отношение на ссд дисковете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При хард дисковете цената не расте, защото технологията е същата както при по-малкия обем, докато при SSD производствения процес много се оскъпява поради добавянето на нови клетки в паметта.

Пробвайте например една флашка от 16GB как ще свири на музикален плеър и същият тип флашка, само че на 8GB. Познайте коя ще свири по-добре. Аз съм пробвал и затова се изявявам като спец, отколкото вие дървени теоретици, прочели - недочели и дават заключения само от икономическата страна, кое е по-на далавера и кое е с 5г. гаранция. Извинявайте, ама аз като работя на компютъра и гледам филми и слушам музика, няма да гледам гаранция и с колко лева съм се минал, нали?

Дали грешките при по-големия обем ще са повече или не, вероятността да се повреди диска е по-голяма и съответно животът му по-кратък, нищо че има 5 г. гаранция, той ще се развали на 6-тата година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв плеър, марка/модел? Каква флашка - марка/модел? USB2/USB3? Какво точно имаш в предвид?!? Какво значи "свири по-добре"? Това да не е грамофонна плоча или касета с магнитна лента? Това си е цифрова информация, още повече за музика няма разлика. И USB 1.0 да сложиш, зависи какво и как си записал - с какво качество/битрейт и т.н. Разбирам да е някакъв филм с висок битрейт и да има разлика при скоростта на четене - примерно ако порта или устройството са бавни да има насичане, ама за цифровата музика, която е в пъти по-малък размер, не виждам каква разлика може да има, дори и да не е компресиран и орязан mp3 формат?!? Да не говорим, че това последното за размера и живота на дисковете няма нищо общо! Абсолютни глупости пишеш, незнам къде ги намираш тези информации, май си ги измисляш в движение. Дай доказателства!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за ссд дискове ти ми даваш примери с флашки!И ти ли ще кажеш,че флашка и ссд диск е едно и също!Понеже хдд дисковете са по-здрави и надеждни им дават по 2 или 3 години гаранция,а на ссд -5год. и се развалят бързо!Спри с тия щуротии моля ти се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Raze написа:

Какъв плеър, марка/модел? Каква флашка - марка/модел? USB2/USB3? Какво точно имаш в предвид?!? Какво значи "свири по-добре"? Това да не е грамофонна плоча или касета с магнитна лента? Това си е цифрова информация, още повече за музика няма разлика. И USB 1.0 да сложиш, зависи какво и как си записал - с какво качество/битрейт и т.н. Разбирам да е някакъв филм с висок битрейт и да има разлика при скоростта на четене - примерно ако порта или устройството са бавни да има насичане, ама за цифровата музика, която е в пъти по-малък размер, не виждам каква разлика може да има, дори и да не е компресиран и орязан mp3 формат?!? Да не говорим, че това последното за размера и живота на дисковете няма нищо общо! Абсолютни глупости пишеш, незнам къде ги намираш тези информации, май си ги измисляш в движение. Дай доказателства!

Плеърът е Mede8er MD600X3D, както може би се досещате от предните ми теми. Флашките са Hama Smartly и при по-големия обем звукът е плосък и неестествен, с ограничен бас, звукът е насечен сякаш има някаква компресия. Това не е амо при MP3, а и при Lossless и Wav форматите, а и файловете са едни и същи и на двете флашки. Доказателствата са много, последното бе в последната ми тема за повредени снимки от SD карта или пък за таблетите и смартфоните, новите телевизори и др. уреди, които внезапно угасват или дават други дефекти. И повредата е правопропорционална на обема информация с която работи устройството. Перипетуум мобиле няма, както ви се иска, всяка машина се износва.

преди 9 часа, Слави Маринов написа:

Говорим за ссд дискове ти ми даваш примери с флашки!И ти ли ще кажеш,че флашка и ссд диск е едно и също!Понеже хдд дисковете са по-здрави и надеждни им дават по 2 или 3 години гаранция,а на ссд -5год. и се развалят бързо!Спри с тия щуротии моля ти се!

Технологията дали при флашки, SSD, SD карти е една и съща, независимо дали ще е по-груба или по-фина. Това че гаранцията при хард дисковете е по-кратка не означава че те ще се развалят на 4 година, но постепенно механизмът им се износва, появяват се лоши сектори и куп други проблеми, но информацията записана на него не се губи, защото е "статична", ако така мога да се изразя, носителят е неприкосновен с хардуеъра. Големите гаранции ги дават за неинформираните хора, като теб, това че нещо не се е развалило не значи че не тлеят скрити дефекти в него и колкото по-сложно е устройствотвото, толкова дефектите са повече и вероятността от повреда се увеличава. Това и малките деца го знаят, а ти тропаш с ръце и крака битер като тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, peppone1 написа:

Плеърът е Mede8er MD600X3D, както може би се досещате от предните ми теми. Флашките са Hama Smartly и при по-големия обем звукът е плосък и неестествен, с ограничен бас, звукът е насечен сякаш има някаква компресия. Това не е амо при MP3, а и при Lossless и Wav форматите, а и файловете са едни и същи и на двете флашки. Доказателствата са много, последното бе в последната ми тема за повредени снимки от SD карта или пък за таблетите и смартфоните, новите телевизори и др. уреди, които внезапно угасват или дават други дефекти. И повредата е правопропорционална на обема информация с която работи устройството. Перипетуум мобиле няма, както ви се иска, всяка машина се износва. 

Технологията дали при флашки, SSD, SD карти е една и съща, независимо дали ще е по-груба или по-фина. Това че гаранцията при хард дисковете е по-кратка не означава че те ще се развалят на 4 година, но постепенно механизмът им се износва, появяват се лоши сектори и куп други проблеми, но информацията записана на него не се губи, защото е "статична", ако така мога да се изразя, носителят е неприкосновен с хардуеъра. Големите гаранции ги дават за неинформираните хора, като теб, това че нещо не се е развалило не значи че не тлеят скрити дефекти в него и колкото по-сложно е устройствотвото, толкова дефектите са повече и вероятността от повреда се увеличава. Това и малките деца го знаят, а ти тропаш с ръце и крака битер като тях. 

Спри да пишеш глупости и да се излагаш. НЯМА как да стане това. Казах ти, това не е аудио касета с магнитна лента, че да има значение на качеството на звука на плеъра ти при една и съща информация, записана на различни носители. Това е ЦИФРОВА ИНФОРМАЦИЯ! Плеъра или я чете или не, друг вариант няма. Възпроизвеждането ще е едно и също, независимо дали си му вързал хард диск, ССД, карта памет, флаш памет, телефон или каквото друго искаш. Разликата в звука може да е единствено от източника на музика - т.е. самия файл. При еднакви файлове, копирани на различни носители, звука ще е един и същ. Също така няма никакво значение колко е голям обема на цифровия носител с това колко време ще работи, независимо дали е хард диск, ссд, флаш памет и т.н. Всичко това са някакви твои свободни съчинения и измишльотини. Вземи се образовай малко, почети кое какво е, как се прави и какво представлява и спри с глупостите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяко мое съчинение и предположение са доказателство до доказване на противното. Че като е цифровизация, мислиш че няма грешки при трансфера на данни ли? Вземи ти се ограмоти, каква е разликата между четене на файл и копирането му. Защото при прехвърлянето на файлове от дефектната флашка, логично е че те не дефектират също. Аз не казвам че причината в по-лошото качество непременно е в по-големия обем, но вероятността е по-голяма, може да има калпава флашка и на 2GB, произведена от неизвестен производител на промоционална цена и т.н. Всичко се определя от цената на труда, но дефекти винаги ще има, това е неизбежно. Спрете да вярвате в идеални и праволинейни неща, технологията се развива, преди години един компонент ще покаже по-лоши характеристики от съвременен компонент с разширени функции, но безплатен обяд няма.

Това че аз дадох пример с мойта флашка също не е доказателство, защото дефектите никога не могат да се повторят при производството, затова и в началото не дадох модела на флашката. Но е факт че този проблем го показва именно при голям капацитет на паметта. Вземете например старите устройства работещи с Епром памет от 16 байта, повреда и загубата на информация при тези устройства беше изключителна рядкост и не случайно им дават 40г. живот, докато днес всеки 10-ти телевизор е с прецакан софтуеър, най-вече марката Philips, но както знаем тази марка вече не произвеждат, а само сглобяват.

Не случайно пиша в темата за избор на SSD, като човека търсеше диск до 128GB, а вие му препоръчахте 240, заради 5-те лева разлика. Ама понякога тези 5 лева могат да ти излезнат през носа. Мойта препоръка беше и по-евтина, с оправдана за целите цена с качество. И след като му стигат 32-64GB защо да купува 240, само заради отстъпката ли? Ами поне малко не се ли съмнявате защо се прави отстъпка и в същото време да получиш двойно повече? То е ясно че българина е голям далавераджия и винаги ще предпочете евтиното, промоционалното пред качеството. За мен това е много погрешен избор и аз бих взел голям капацитет, само когато се налага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, peppone1 написа:

гаранции ги дават за неинформираните хора, като теб,

Дам,ти като  си информиран си купувай дискове с една година гаранция!И явно хдд дисковете са само за информирани,затова са им по-малки гаранциите!:wink12:Аз затова си карам със дисковете за НЕинформирани:shy11:

преди 4 часа, peppone1 написа:

и колкото по-сложно е устройствотвото, толкова дефектите са повече и вероятността от повреда се увеличава. Това и малките деца го знаят, а ти тропаш с ръце и крака битер като тях.

И според теб кое е по-сложно от ссд и хдд диск!Според мен хдд е в пъти по-сложен,но за сметка на това по-бавен и неефективен,пък за повредите и за малките деца какво знаят изводите си прави сам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След време всички ще започнат да мигрират на ссд то и аз мисля скоро но чакам да ми се скапе хард диска но кучето здраво :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един човек си беше закупил един телевизор като си доплатил за удължена гаранция и познайте какво се случи след  тези 4г. Касовата бележка се изтрила от дългото стояне и не му признали гаранцията, която той допълнително си я закупил. А и с тези допълнителни пари които е дал,  дефакто си заплаща бъдещият ремонт. Затова повтарям че удължените гаранции са за наивници, бележките умишлено се печатат с калпаво мастило, което след време се изпарява и така се изпарява и гаранцията заедно с парите. Може би трябва дават гаранция и за бележките че няма да се самоунищожат след време.

преди 1 час, Слави Маринов написа:

Дам,ти като  си информиран си купувай дискове с една година гаранция!И явно хдд дисковете са само за информирани,затова са им по-малки гаранциите!:wink12:Аз затова си карам със дисковете за НЕинформирани:shy11:

И според теб кое е по-сложно от ссд и хдд диск!Според мен хдд е в пъти по-сложен,но за сметка на това по-бавен и неефективен,пък за повредите и за малките деца какво знаят изводите си прави сам!

В електрониката по-сложен процес от изработката на полупроводници няма. Както казах дефектите са неизбежни. Всяка една последна буква от номерацията на процесор или друг компонент обозначава именно тези дефекти, въпреки че компонентите са еднакви, разлики винаги се получават. Затова нито един дефектен компонент не се изхвърля, а се продава като друг тип със занижени характеристики, на промоционална цена, което доста блазни българина, доста често пробутват ментето и на цената на оригинален, белким някой се излъже.Тук е свободна държава и всичко е възможно. Дадох примера и за двете флашки, които са уж са с еднакви характеристики, а "свирят" различно. И както вече казах не случайно скъпите CD-плеъри нямат вход за флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.06.2018 г. в 11:26, peppone1 написа:

Не случайно пиша в темата за избор на SSD, като човека търсеше диск до 128GB, а вие му препоръчахте 240, заради 5-те лева разлика. Ама понякога тези 5 лева могат да ти излезнат през носа. Мойта препоръка беше и по-евтина, с оправдана за целите цена с качество.

Нещо много си се оплел. По-малките размери SSD са правени по по-стара (по-скъпа) технология. По-големите SSD се правят по по-нова технология, която е по-евтина на GB произведена памет. Затова се получава на места такова приближаване на цените на някои дискове с пъти разлика в обема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.