Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да помогнете с едни задачи?

Благодаря :)

44E04996-F8D9-45A7-B00B-B4AE41C5CB5B.jpeg

221718FD-55AF-4B9C-98B6-590C31EDD29C.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Куче Сан Бернард тича със скорост 10 км/ч и носи кутия с 10 DVD диска от по 4,7 GB всеки. Ще достави ли данните по-бързо от мрежа Fast Ethernet (100 Mb/s) на разстояние 8 км?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, NewbieBeard написа:

Здравейте, може ли да помогнете с едни задачи?

Благодаря :)

8 Задача .  Аз получвам 2 кг, не знам защо е маркирано 1 кг. Може да съм забравил формулата :)

Примерно косинус е прилежащ катет към хипотенуза. Хипотенузата е 2,4 метра, прилежащият катетът е 0,8 м и се получава отношението. 0,8/2,4 или 0,33333 период, ако искаш да разбереш какъв ъгъл се получава. Просто arccos 0,33 или този ъгъл е към 70 градуса. На катет действа сила с маса 2 кг при средно земното   ускорение 9,81, защото ускорението е различно спрямо къде се намираш на Земята. се получава 19,62 N . За разстоянието 2,4 м действа сила, която е   разделяш 19,62 на cos(70) или към 20 N  F = m.a и от следва че масата е 20 N / 9,81 или към 2 кг 

За ледът не знам пак защо е подчертано 70 като аз получавам към 68. Два пъти го смятах с различни формули и пак същото се получава 68 килоджаула

форумулата едната е просто да умножиш масата по Специфична топлина на топене, другата е превърнах в мол грамовете или 11 мола  и умножих по енталпията https://bg.wikipedia.org/wiki/Енталпия  и пак се получава 68 килоджаула.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, acnekt написа:

8 Задача .  Аз получвам 2 кг, не знам защо е маркирано 1 кг. Може да съм забравил формулата

Формулата за печелене на сила на подвижна равнина
F=P.h/l
От другата страна действа сила 2*9.8=19.6N
Значи F=19.6N
Изравни системата. Предполагам, че е неподвижна макара и не се печели сила при нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Харабейшио написа:

F=P.h/l
Значи F=19.6N
Изравни системата. Предполагам, че е неподвижна макара и не се печели сила при нея.

Демек може ли отговор и формула?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Харабейшио написа:

F=P.h/l
Значи F=19.6N

Какви сили те подгониха в равновесна система. Сметнете изравнени потенциални енергии на двете тела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според Закон на Бойл-Мариот  Налягането е обратнопропорционален на обема. Ако увеличаваме обема намаляваме налягането. Според Закон на Шарл увеличаваме ли температурата увеличаваме и обема.

Значи 3 пъти сме увеличили налягането от това следва, от закона на Закон на Бойл-Мариот , че обема се е свил 1/3,  после сме увеличили температурата 2 пъти  от това следва, от  Закон на Шарл, значи при 1/3 обем сме увeличили 2 пъти обема,защото сме увеличили температурата 2 пъти.  2 * 1/3  прави 2/3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Какви сили те подгониха в равновесна система. Сметнете изравнени потенциални енергии на двете тела.

Силата, необходима да държи тялото и да се противопостави на силата на тежестта се осигурява от другото тяло, което стои в другия край на макарата. Това, че системата е равновесна, не означава че сили не се упражняват. Равновесна система е такава, при която силите се уравновесяват. Наклонената равнина и макарата са едни от простите механизми.
Така като гледам това са задачи за 8 клас и не са учили синуси, косинуси...
В случая те питат колко тежи тялото, което е на наклонената равнина. За да откриеш това ти е необходимо да изравниш силите.
Грубо 10 нютона са 1кг. 9.8 да бъдем точни, но при полеви изчисления приближението до 10 е по-лесно за работа.
Знаеш формулата за необходимата сила за тялото на наклонената равнина. Знаеш и че от другата страна стои 2 килограма тяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо намери на каква височина е тялото с маса Х (подобни триъгълници). След това изравни потенциалните енергии на двете тела и си готов
X*Hx=2*0.8
X=1,6/Hx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

Първо намери на каква височина е тялото с маса Х

Ти това не го знаеш, нито можеш да го намериш. В задачата са дадени хипотенуза и катет на правоъгълен триъгълник, който е наклонена равнина.Излишно усложняваш задачата, написах как се решава с елементарни формулки.  Т'ва е все едно от другата страна на макарата да си ти. Каква сила трябва да упражняваш, за да задържиш тялото неподвижно върху рампата, ако пренебрегнем триенето? Има елементарна формула за наклонена равнина и просто трябва да представиш тялото от 2КГ в нютони и ида изравниш.
Имаш уравнение с 1 неизвестно, което се решава още в 4-ти клас, мисля?
Ето ти малко материали, да се осведомиш - http://anarxi.st/~athlon/prostimehanizmi/n-ravnina.php
Там има и за макара. А вие смятайте колкото искате синуси и енергии. Излишно е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Харабейшио написа:

Там има и за макара. А вие смятайте колкото искате синуси и енергии. Излишно е!

Къде видя наклонена равнина?

Не е излишно, когато имаш тренинг. Бързо става.  Но дори и равнина да е пак ти трябва cos или sin

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

Къде видя наклонена равнина.

Не е излишно, когато имаш тренинг. Бързо става.  

Това триъгълното, на което стои правоъгълничето какво е? Или то левитира на една страна във въздуха? :D
Извинявай, ма ако си открил телекинеза - кажи! :sunglasses:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Харабейшио написа:

Това триъгълното, на което стои правоъгълничето какво е? Или то левитира на една страна във въздуха? :D
Извинявай, ма ако си открил телекинеза - кажи! :sunglasses:

Онова кръглото горе, какво е? А онези черти които са  по-средата на правоъгълника какви са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, acnekt написа:

Онова кръглото горе, какво е?

Макара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.