Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет!
Имам една система Logitech X-530 5.1 , която свири що годе прилично , но искам да изкарам още малко от възможностите й , когато я пускам от лаптопа. От компютъра се чува доста прилично , но от лаптопа е слабичко.  Ако си купя някаква звукова карта според мен ще е ок , но ме интересува какъв е минимумът за звукова карта , която ще е по-добре от тази на лаптопа msi ms1723

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро виж настройките за звука и евентуално да го усилиш софтуерно, може и да пробваш с еквалайзери на windows или плеъра, който ползваш. За такъв стар лаптоп аз не бих давал пари за каквото и да е. Колконките всичките ли си ги включил към лаптопа или само 2 свирят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичките колони свирят ,но звукът е поне 2 пъти по-слаб от настолния компютър.Аз няма да влагам в този лаптоп ,а в една звукова карта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако пробваш софтуерно да го усилиш не става ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в контролния панел на реалтек и усили всичко на еквалайзера до край,така ще се вдигне нивото,но може и да почне да изкривява.

Има усб аудио карти на creative ,като най-евтината е около 35-40лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста време съм си играл с настройките , но  няма промяна. Лаптопа е старичък ,но пък ми върши работа . Аз по принцип рядко ги използвам и тези колони ,но исках да видя каква е промяната с настолния компютър и тя беше доста голяма .  Наскоро бях в едно заведение и пуснаха музика от аудио картата и промяната беше огромна . Затова си мисля ,че може да се получи и при мен. Хубавите дъна каква марка аудио карти използват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, venci_1913 написа:

Доста време съм си играл с настройките , но  няма промяна. Лаптопа е старичък ,но пък ми върши работа . Аз по принцип рядко ги използвам и тези колони ,но исках да видя каква е промяната с настолния компютър и тя беше доста голяма .  Наскоро бях в едно заведение и пуснаха музика от аудио картата и промяната беше огромна . Затова си мисля ,че може да се получи и при мен. Хубавите дъна каква марка аудио карти използват?

Каквото и да е дъното е с вградена аудио карта които са малко или много кофти на звук.Това е нелоша външна аудио карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като вземаш карта гледай да има драйвери за OS,  с която ползваш лаптопа (особено ако си с някое XP 32 bit).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип лаптопчето е дърто ,ама си е с 4 гб рам и 64 битова 7мица  . Този боклук дали ще е по-различен от вградената звукова карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, venci_1913 написа:

По принцип лаптопчето е дърто ,ама си е с 4 гб рам и 64 битова 7мица  . Този боклук дали ще е по-различен от вградената звукова карта?

Не!Това е някакво  китайско менте,по-горе съм написал каква цена са бюджетните карти и пример дадох.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок , благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аудио системата на Logitech e 5.1 канална, ако ще влагате пари във качествена външна звукова карта (на USB) то желателно е и тя да е 5.1/7.1 канална.

За да може да се ползвате картата и на друг бъдещ компютър евентуално или на настолния.

Гледайте също и въпросната карта да има драйвери за Windows 7/8.1/10.

Като марки в ниският/среден клас до 200 лв.:  Asus Xonar, Creative

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.