Премини към съдържанието
KGKulata

Пускане на моно сигнал през две колони

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам едно видео SHARP от преди около 15-20 год.което след кратка профилактика като смяна на някой кондензатор,ремък и т.н заработи чудесно.Проблемът е че има отзад един вход и един изход-audio чинчове и един вход и един изход-видео чинчове...което значи според мен че е моно.Вързах иэхода от видеото с двата чинча 1 audio и 1video към SKART буксата на SMART телевизора,от телевизора звука отива към автоусилватела и от там към едната колона от 120 вата....другата 120 вата колона не свири защото сигнала от видеото е моно.Моля някой компетентен в тази област эа разлика от мен да ми каже ако на моно изхода на аудиото на видеото сложа букса от един чинч в два чинча за да тръгне и другата колона има ли опасност да нанеса поражения по видеото,телевизора или усилвателя...като крайно стъпало или нещо друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на видео-то или снимка на задният панел (с чинчовете) ще помогне да се установи дали е моно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Image result for sharp vc-6v3

SHARP VC-6V3    На някои такива модели пише DIGITAL STEREO SYSTEM а на моето DIGITAL SERVO SYSTEM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има само един видео и аудио вход и изход съответно

Това ли е модела. Ако е той значи е моно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- простият начин е моно сигналът да го подадеш в средата между два последователно свързани резистора по 10-20кОм а от двата края на резисторите да подадеш сигнала към L и R входовете на SCART. По-сложният начин е през две дефазиращи на +-90 градуса и изходите към L и R  входовете на SCART

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, KGKulata написа:

Вързах иэхода от видеото с двата чинча 1 audio и 1video към SKART буксата на SMART телевизора,от телевизора звука отива към автоусилватела и от там към едната колона от 120 вата....другата 120 вата колона не свири защото сигнала от видеото е моно.

Би трябвало да имаш опция моно, или на телевизора, или на усилвателя. Това ще ти спести играчката с кабелите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако на аудио изхода сложа разпределителна букса от един чинч на два чинча....няма да стане-така ли?Не ме интересува качеството на звука.Все пак това е видео и ми трябва звук от двете колони макар и моно.

преди 32 минути, DarkEdge написа:

Най- простият начин е моно сигналът да го подадеш в средата между два последователно свързани резистора по 10-20кОм а от двата края на резисторите да подадеш сигнала към L и R входовете на SCART. По-сложният начин е през две дефазиращи на +-90 градуса и изходите към L и R  входовете на SCART

При тази гимнастика ще трябва да режа кабела с чинчовете и да запоявам резистори.Ако при входящото аудио на видеото сложа от два чинча в един може да повредя някой канал но при изхода на аудиото на видеото какво ще повредя ако сложа разпределителна букса без резистори?

Image result for бÑкÑа ÑинÑове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да, това е компромисен варианр

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Не може да се повреди някой от уредите-така ли?Куцат ми познанията в тази област и се чудех при раздвояване на аудиото на видеото от едно на две стъпала към телевизора да не го повредя.

преди 31 минути, Melmak ® написа:

Би трябвало да имаш опция моно, или на телевизора, или на усилвателя. Това ще ти спести играчката с кабелите.

Отличен отговор...Браво!Включих усилвателя на моно и тръгнаха и двете колони.Все пак ми кажете с разделителната буксата може ли да стане свързването без някакви щети защото когато съм на работа жената едва ли ще гледа къде е стереото на усилвателя когато си пусне телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, KGKulata написа:

Не може да се повреди някой от уредите-така ли?Куцат ми познанията в тази област и се чудех при раздвояване на аудиото на видеото от едно на две стъпала към телевизора да не го повредя.

Нищо няма да повреди.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, DarkEdge написа:

Ще пробвам и с буксата.Дано този вариант също стане и не гръмне стъпалото на видеото.Може би се притеснявам от факта примерно:Ако на едно входно реле от 4 ампера сложа 10 крушки от 75 вата то ще издържи,но ако му сложа 50 крушки от 75 вата може и да гръме.В нашия случай един моно канал отива към телевизора и усилвателя и ще работи но ако този моно канал го разделя на две и го препратя към не едно а две стъпала и ги захрани...дали ще издържи дълго време.Може би бъркам с примера или теорията ми е погрешна...просто искам да нямам проблеми.

Благодаря на всички включили се в темата да ми помогнат!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Входният импеданс на следващото стъпало е достатъчно висок, за да не товари изходното стъпало на  видеото.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да пробваш. Причината е неправилно свързване. Ако телевизорът ти има UHF или BNC букси - такива са на снимката на видеото ти. На телевизора трябва да имаш Три BNC букси плюс изход за слушалки. Нещо, като чинчове от вида:  Video, Audio L, Audio R. Свързваш Video Out с Video TV. Свързваш Audio Out (  на задният панел на видеото ти ) с Audio R  ( на телевизора ) с цел да свирят силно всички високоговорители на телевизора или Audio L за моно и слаб звук. При кабел чинчове от единият край и SCART букса от другият край за телевизора. Свързваш SCART куплунга към телевизора, а чинча с надпис Audio R или Audio L (  проба и грешка от опит ) към изхода на видеото ти Audio Out.  Надявам се да съм бил полезен. Колкото можах се старах да обясня на разбираем език. При лош резултат или незадоволителен  резултат причината е в кабелите. Смени си кабелите.

Копирам от съседна тема.

93_big.jpg

CABSCART6CHINCH15_680x680.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Varadin Angelov написа:

Копирам от съседна тема.

Ти май за всичко така правиш..,.
И как можа да сътвориш самостоятелно толкова глупости?!

на 11.06.2018 г. в 18:23, KGKulata написа:

Я кажи от къде да вземе сигнал за втория аудио канал?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам мой пример от личен опит в личният си живот:

Свързвам Video Out  на Видеото с Video  на телевизора.

Свързвам Audio Out  на Видеото с Audio L  на телевизора. И звукът е слаб и свири само единият високоговорител.

Свързвам Audio Out  на Видеото с Audio R  на телевизора. И звукът е силен и свирят всичките високоговорители.

Видео: AKAI VS-23EDI на Електрон- гр. Плевен

Видео:  SONY  slvx-10me

Телевизор: Кинескопен Самсунг модел 2004 год. 21 инча.

Виж най- долният ред:

http://alexaudiovideo.eu/samsungtvmodelname/

https://www.samsung.com/ru/support/mobile-devices/where-can-i-see-serial-number-and-production-year-of-my-samsung-tv/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Varadin Angelov написа:

Свързвам Audio Out  на Видеото с Audio L  на телевизора. И звукът е слаб и свири само единият високоговорител.

Свързвам Audio Out  на Видеото с Audio R  на телевизора. И звукът е силен и свирят всичките високоговорители.

И с какво точно твоите словоизлияния са различни от това:

на 11.06.2018 г. в 19:12, KGKulata написа:

Image result for бÑкÑа ÑинÑове

Кратко, точно и без носене на вода от девет кладенеца, без излишно, никому ненужно разливане по темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.