Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър ден ;) Отново дойде лято/сезона на високите температури и както всяка година проблема ми с температурите на процесора се повтаря ;) Преди няколко дни закарах компа да го почистя от прах основно когато отворих кутията имаше адски много прах по компонентите най вече по перката на видеокартата беше се сплъстило и като се дръпне от едната страна се късаше на парченца и така почистих от прах идеално всичко с компресор който се надуват гумите по бензиностанциите прибрах се вързах всички кабели но проблема не е решен отново температурите стигат до максимум 82-85 градуса това става дума когато е под товар примерно 1 час играя League of Legends след като играта свърши започва си падат градусите до към 50-55-58градуса тук е момента да спомена и,че преди винаги държах компа отдолу на плота на бюрото много близко до земята където се разнася прах и отдолу беше адски задушно нямаше много въздух да се охлажда но след последното почистване го преместих горе на бюрото ;) Днес излизах из града да огледам по няколко магазина какви са цените на термопастите спрях се на една  Evercool - TC-03 цената е 4лева ;) Искам да знам тази паста качествена ли е ? Някой от вас използвал ли я е преди/или използва ли я в момента/доволен ли е от нея ? И последно - процесора е Intel Xeon E5420 4x2,5GHZ ;) Ако съм изпуснал да добавя нещо питайте !!! Мерси Предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се наложи вероятно да смениш охлаждането на процесора с по-добро. Само с термопаста няма да се разминеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължителна е смяната на пастата. Осигури въздушен поток в кутията - един вкарващ въздух отпред вентилатор и поне един изкарващ въздуха /този на захранването не го брой/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре с тази:

https://www.jarcomputers.com/Termo-pasta-za-CPUGPU-Arctic-MX-4-4g_prod_FANACARCTICMX44G.html

Процесора принципно си иска добро охлаждане, дават го, че максималната му мощност може да мине 130 вата:

http://www.cpu-world.com/CPUs/Xeon/Intel-Xeon E5420 - EU80574KJ060N - AT80574KJ060N (BX80574E5420A).html

С какво охлаждане си в момента? Имаш ли допълнителни вентилатори в кутията - поне един да изкарва топлия въздух отзад/отгоре? Каква е видеокартата, нея чистил ли си я? Ако и тя грее и е близо до процесора, това още повече увеличава температурите. Около/зад кутията има ли достатъчно пространство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никаква конкретика относно използвания хардуер, а вие се опитвате съвети да давате! Един гол процесор и край. А не прочетохте ли обяснението за видеокартата? Нещата са ясни. Да влезе убития.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XECUTIONER написа:

Няма никаква конкретика относно използвания хардуер, а вие се опитвате съвети да давате! Един гол процесор и край. А не прочетохте ли обяснението за видеокартата? Нещата са ясни. Да влезе убития.

Прав си. Преди години бях дал старата си щайга с.475 на брат ми за 3-4 месеца, докато събере пари за нов компютър. Ако щеш вярвай, след 4 месеца иска да връща компютъра, без да казва защо, а уж пари няма. Вземам го аз, пускам го и рестарт. По навик прегледах температурите и видях някакви си около 100 градуса на видеокартата 7600GT. Веднага го изключих и какво да видя - прахоляк, който е блокирал перката на видеокартата. Държеше компютъра направо на земята. 

Ако компютъра е работил така месеци, напълно нормално от високите температури термопастата да се е спекла. Те тия работи се случват само за 3 месеца, ако държиш компютъра на земята. Не знам отде събира толкова прах, ама събира. 

Тия Ксеони обаче нещо ме съмняват. Много почнаха да ги слагат, поръчани от Китай. 

преди 1 час, baikolio95 написа:

Задължителна е смяната на пастата. Осигури въздушен поток в кутията - един вкарващ въздух отпред вентилатор и поне един изкарващ въздуха /този на захранването не го брой/.

Този на захранването може да се брои, ако е 120 мм с горно разположение. При мен лично смъкна с 10 градуса температурите спрямо старото захранване с 80 мм вентилатор по остта на захранването. 120мм  перка с долно разположение идеално изтегля горещия въздух над процесора и спомага за по-нормални температури. Ако е долно захранването, всичко е без значение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

Ще се наложи вероятно да смениш охлаждането на процесора с по-добро. Само с термопаста няма да се разминеш.

Като за 1во време се надявам да е някво спасение макар и минимална да е разликата в градусите по нататък ще мисля за смяна на охлаждане понеже сега бюджета не ми го позволява много ми е орязан най малкото което мога да направя е да добавя още някой вентилатор 80мм има ги по 7-8 лева бройката се продават ... утре като сменям пастата на процесора/на кутията ми има място за още 2 вентилатора да се поставят дано има някъв ефект ;)

преди 6 часа, baikolio95 написа:

В кутията имам място за още 2 вентилатора да се добавят нещо по тънко така да се каже понеже с доста ограничен бюджет съм немога да разполагам с много да давам единствено мога 2 вентилатора по 7-8лева да добавя би трябвало да спасят положението надявам се ;)

преди 6 часа, Raze написа:

С какво охлаждане си в момента? Имаш ли допълнителни вентилатори в кутията - поне един да изкарва топлия въздух отзад/отгоре? Каква е видеокартата, нея чистил ли си я? Ако и тя грее и е близо до процесора, това още повече увеличава температурите. Около/зад кутията има ли достатъчно пространство?

Да ти кажа честно изобщо не съм обърнал внимание какво е предполагам,че е STOCK-овото ;) С видеокартата проблем нямам нейната температура в нормално състояние без да се играе някой по тежка игра или да се гледа някой филм е 36-37 до 40 градуса макс по време на игра ще взема за пример League of Legends защото друго не играя ... температурата стига до 52-54 макс до 57 градуса и като свърши играта за има няма 20 секунди пак си пада на нормалната температура под 40 градуса ... нея въобще няма да я барам/няма да се занимавам да и сменям пастата на нея :) проблема е в процесора при нормална температура си стои 49-50-54 макс до 57-58 ама при натоварване скача до 79-80 макс 82-85 и после по бавно си връща градусите в нормата които са към 50-55 трябва му около 4-5 минути да падне температурата а иначе от 80 градуса си пада до 63-66 и стои на толкова чак след известно време 5-10 минути пада под 60 градуса !!! А иначе картата е ATI RADEON HD 4600 Series/4670 1GB ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като почистиш основно охлаждането на процесора и смениш термопасата ще се разбере дали това е проблема. Може да пробваш и с отворена кутия да играеш и да видиш как ще са температурите и ще разбереш дали има нужда от вентилатор, който да изкарва топлия въздух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, xXx*Triple*xXx написа:

Evercool - TC-03 цената е 4лева ;) Искам да знам тази паста качествена ли е ?

Не си вземай тази паста! Продаваме това нещо от години и няма човек който да каже че е хубава :)

Тя е колкото да спасиш временно положението с изпечена паста.

Хубава паста на поносима цена MX-4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Can Oa написа:

Не си вземай тази паста! Продаваме това нещо от години и няма човек който да каже че е хубава :)

Тя е колкото да спасиш временно положението с изпечена паста.

Хубава паста на поносима цена MX-4.

MX-4..... 36.5 градуса

Evercool TC-03..... 38.5 градуса

Паста за зъби..... 48.7 градуса

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9Y

https://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-comparison,5108-9.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Joss Bomon написа:

MX-4..... 36.5 градуса

Чакай малко сега! Коя паста за зъби: Астера , Дентал , Лакалут , Пародонтакс , Колгейт или друга?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

т.е. като ме цитириаш с допълнени някви 3 реда какво казваш?

Evercool - TC-03  е хубава паста

MX-4 - не е хубава паста на поносима цена

ъ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвам, че не е болка за умиране ако сложи и евтината паста. Важно е как ще я нанесе и как ще монтира охладителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Казвам, че не е болка за умиране ако сложи и евтината паста. Важно е как ще я нанесе и как ще монтира охладителя.

Еми защо не си го каза а ме занимаваш да пророкувам кво казваш като ме цитираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Joss Bomon написа:

MX-4..... 36.5 градуса

Принципно ако не са проблем 3-4 градуса, може и да ползва по-евтината паста. Реално дори и българска термопаста да сложи, най-вероятно пак ще има подобрение спрямо сегашното положение. Въпроса е как ще се държи спрямо по-скъпата MX-4 примерно след 5-10 месеца. Да не се чуди дори 2-3 месеца по-късно защо пак му прегрява процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Raze написа:

Принципно ако не са проблем 3-4 градуса

Според данните са 2 градуса разлика. Никой не е казал, че мх-4 е една манджа с TC-03. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая да, при него може и повече, може и по-малко, ако реши да тества и двете. При мен на лаптопа, в сравнение с фабричната, разликите с MX-4 бяха от над 10 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

При мен на лаптопа, в сравнение с фабричната, разликите с MX-4 бяха от над 10 градуса

Такова сравнение е некоректно, защото фабричната първоначално няма как да е държала 10 градуса по-висока температура. Сравнението си го направил, след като с фабричната е започнал да грее /обикновено след година/ и си решил да я сменяш - тогава може и повече градуси да ти свали с новата паста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не  така, понеже лаптопа беше в сервиз поради високи температури, сменено охлаждане и дъно и пак същата работа 2-3 месеца преди това. Просто фабричните пасти са боклуци, има и много теми по случая за лаптопите. Ето и темата, която съм правил в друг форум, преди да ми баннат акаунта, като преди това бях слагал и българска термопаста "спойко", като нямаше много разлика с фабричната (давам връзка към Google, за да не нарушавам правилата, темата ще я видиш в резултатите):

https://www.google.com/search?num=20&ei=YPQgW8eXHYiDwgTktqXoAQ&q=термопаста+mx-4+asus+g551jm&oq=термопаста+mx-4+asus+g551jm&gs_l=psy-ab.3...1561.1561.0.2003.1.1.0.0.0.0.128.128.0j1.1.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.0.0....0.ZtMV2NQ9310

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Калпавото ти охлаждане и модел на лаптопа не са никакъв критерий за качеството на пастите. И в темата ти в HW са ти казали нееднократно, че ефекта от по-скъпата паста няма да е фрапиращ. При десктопите положението е коренно различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баш фрапиращ си беше ефекта, дори и година и нещо по-късно температурите са същите и много по-ниски. На десктопа може и да няма чак такъв голям ефект, но със сигурност ще има разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Raze написа:

Баш фрапиращ си беше ефекта, дори и година и нещо по-късно температурите са същите и много по-ниски. На десктопа може и да няма чак такъв голям ефект, но със сигурност ще има разлика.

Ти сериозно ли смяташ да спориш с човек който казва елементарна или хубава паста все тая :)

5лв или 13лв за паста е все тая - сякаш ще се дават 100лв за паста ...

Разе живота е кратък а хубавите моменти все по-малко не си губи времето с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Б*си и проблема и безкрайните лакардии, сълзи и сополи за "невероятната" MX-4! Дай сега да зачепкаме, що пък да е тя, а не друга за 10-тина лв. повече, и накрая да стигнем до течен метал и азотно охлаждане! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от KiNGSTON97
      Здравейте! Имам проблем с инсталацията на Intel UHD Graphics 630. Не мога да го добавя явно правилно към Device Manager-a по какъвто и да е начин. Отчита ми, че е добавен, но има удивителен демек, че има проблем и не работи правилно или не е правилно добавен/инсталиран. Пробвах също Automatically install или Manual с Browse на файловете. Дори опитах да премахна с DDU nVidia драйвърите и пак не стана. Искам да си свържа HDMI кабела за дъното, понеже ще продавам видеокартата и трябва да се направи възможно най-скоро да си ползвам компютъра.
      PC SPECS:
      i7-9700K
      RAM 16GB
      GTX 1050 Ti OC
      ASRock > Z370M Pro4
      Windows 10 Pro 64-bit OS

• от Jokeraa
      Здравейте както става ясно горе искам да заменя процесора на лаптопчето ми.
      Fujitsu lifebook p702
      Intel i3-3120M 2.50 GHZ
      8 GB Ram 
      120 GB SSD
      Искам да заменя този процесор с Core i5-3320M възможно ли е понеже не намирам много инфо в нета и ще има ли разлика  .
      Дънна платка   FJNB25A не намирам инфо 😐
      Лаптопа се използва за всичко Филми,Музика,Сърфиране в интернет ако тръгваха игри и затова 😄 пълноценен гърч като цяло 😄 
      Благодаря ви за отделеното време 😊 
    • от Soviet Soldier
      Здравейте!
      Днес за първи път получих следното съобщение относно активиране на защитата на литиево-полимерната батерия на моя телефон. Стори ми се странно, защото се активира при сравнително висока температура (11-12 градуса) по време на зареждане. 

Реших да прочета някой ред относно батерията на устройството и намерих следната информация: 

Та искам да попитам, тази защита нормално ли е да се активира при толкова висока температура? В крайна сметка 11 градуса не са нищо, на фона на условията, в които би трябвало да функционират тези устройства в далеч по-студени части на света. Ползвал съм други устройства на далеч по-ниски температури от тази, без абсолютно никакви проблеми, та ми с стори странно активирането на този вид защита. Възможно ли е да се е активирала поради софтуерен или хардуерен проблем, или е напълно нормално? 
    • от mehorax
      Здравейте,имам ASRock G31M-S R2.0 дъно и процесор intel xeon x5460.
      Ще работили всичко.
      Благодаря предварително.
    • от Кристиян Кръстев
      Така колебая се да си купа процесор между fx 4300 с 4gb ddr3 1600mhz за 210лв или да си купя intel g4560 с 4gb ddr4 2133mhz и дъно за 290лв ???  
  • Дарение

• Добави ново...