Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Имам проблем с батерията на Samsung Galaxy A5 2017.След актуализация от Android 7 до Android 8 батерията започна да пада много бързо.Направих нулиране на настройките но не помогна след това го сложих в safe mod и това не помогна.Изчаках да дойде нова актуализация дойде една но и тя не помогна.В консумация на батерията най-много хаби "Батерия в готовност" хаби почти колкото "Екрана" (на снимките се вижда) което според мен не е нормално.При Android 7 нямаше такъв проблем и "батерия в готовност" беше най-отдоло а сега е най-отгоре.

Screenshot_20180611-192428_Settings.jpg

Screenshot_20180611-192433_Settings.jpg

Screenshot_20180611-192438_Settings.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 дена и половина бързо падане ли му казваш за подобен телефон? Преди колко изкарваше? Има ли разлика в издръжливостта при ползване? Аз не виждам проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди издържаше повече и това "Батерия в готовност" не беше със по 20-25 процента а беше със по 5-6 процента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си писал колко години го ползваш телефона, всяка батерия издържа до 1000 зареждания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случват са такива шитове от време на време, при мен с S7 цата го изтърпях тва след актуализация, ама след 2 дена дойде нова и се оправи.

Имаш 3 вариянта - 1 вият е да изчакаш няколко дена и да видиш дали пак ще ти пратят актуализация, 2 да си рутнеш телефона и да потърсиш някой стабилен ром, 3 да отидеш до някой сервиз. Аз те съветвам да изчакаш 1 седмица, ако не се оправи отиди до някой сервиз и ако ти поискат мнн голяма сума си рутни телефона и си смени рома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Person написа:

Не си писал колко години го ползваш телефона, всяка батерия издържа до 1000 зареждания.

Телефона е на 6-7 месеца с гаранция 1 година и половина.

преди 23 минути, ivanski31 написа:

Случват са такива шитове от време на време, при мен с S7 цата го изтърпях тва след актуализация, ама след 2 дена дойде нова и се оправи.

Имаш 3 вариянта - 1 вият е да изчакаш няколко дена и да видиш дали пак ще ти пратят актуализация, 2 да си рутнеш телефона и да потърсиш някой стабилен ром, 3 да отидеш до някой сервиз. Аз те съветвам да изчакаш 1 седмица, ако не се оправи отиди до някой сервиз и ако ти поискат мнн голяма сума си рутни телефона и си смени рома.

Проблема е че не само при мен така имам приятели който след актуализацията до Android 8 и те го имат този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е значи най-вероятно до няколко дена ще ти пратят нова и ш са оправи

а инак1000 зареждания са около три години, а телефона е от 2017 :D, незнам как му дойде на акъла на тоз човек, че може да е от батерията или де да знам, може да си мисли че си зареждаш телефона по 3 пъти на ден :D :D :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivan4322 написа:

Преди издържаше повече и това "Батерия в готовност" не беше със по 20-25 процента а беше със по 5-6 процента.

Колко е това "повече"? Час, ден, седмица, месец?!?

преди 1 час, Person написа:

Телефона е излязъл "2017, January", според теб колко години го е ползвал? Мислете малко, преди да пишете!

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5_(2017)-8494.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Raze написа:

Колко е това "повече"? Час, ден, седмица, месец?!?

С около 2 часа повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май си правиш майтап с нас.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Ти май си правиш майтап с нас.....

Щом така мислиш все пак благодаря че се опита да помогнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не е ли така? Как засече тези 2 часа в рамките на 3 дена и половина? С хронометър ли си мериш времето, което ще ти издържи телефона? И няма как да е всеки път еднакво, 2-3-5-10 часа си зависят от използването, от местоположението, сигнала на клетката, инсталирани приложения и активни сървиси и какви ли не други фактори, които няма как да предвидиш. Как ще гарантираш, че примерно всеки път си разреждаш батерията до ТОЧНО 10% и след това я зареждаш на 100%? Или пък ако говориш, винаги говориш да кажем час и 10 минути на ден и нито повече, нито по-малко? Тези 2 часа, които и ти не си сигурен дали си толкова, са в нормата на статистическа грешка, ако изобщо разбираш какво ти говоря. Ако да кажем има разлика от тези 3 дена и половина да ти изкарва при същото ползване под 3 дена или по-малко разбирам, ама за някакви 2 часа, за които ти не си сигурен дали са толкова да го правиш на проблем?!?! Разбираш ли за какво ти говоря? А и това "батерия в готовност" е режим на изчакване на мобилната мрежа, като е възможно при предната версия да не ти го е отчитало правилно и затова да е било толкова малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Raze написа:

А не е ли така? Как засече тези 2 часа в рамките на 3 дена и половина? С хронометър ли си мериш времето, което ще ти издържи телефона? И няма как да е всеки път еднакво, 2-3-5-10 часа си зависят от използването, от местоположението, сигнала на клетката, инсталирани приложения и активни сървиси и какви ли не други фактори, които няма как да предвидиш. Как ще гарантираш, че примерно всеки път си разреждаш батерията до ТОЧНО 10% и след това я зареждаш на 100%? Или пък ако говориш, винаги говориш да кажем час и 10 минути на ден и нито повече, нито по-малко? Тези 2 часа, които и ти не си сигурен дали си толкова, са в нормата на статистическа грешка, ако изобщо разбираш какво ти говоря. Ако да кажем има разлика от тези 3 дена и половина да ти изкарва при същото ползване под 3 дена или по-малко разбирам, ама за някакви 2 часа, за които ти не си сигурен дали са толкова да го правиш на проблем?!?! Разбираш ли за какво ти говоря? А и това "батерия в готовност" е режим на изчакване на мобилната мрежа, като е възможно при предната версия да не ти го е отчитало правилно и затова да е било толкова малко.

Преди пак си го ползвах по същия начин 3 дена и издържаше с около 2 часа повече което го гледах от Екрана показваше 7 часа а сега показва 5 часа и според това казах че преди е издържал 2 часа повече.Може и това което казвате да е вярно преди да не ми е отчитало правилно при Android 7 а сега да отчита правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам имаш 3+ дена цикъл с 5 часа SoT и се чудя какво не ти харесва... :D  :D Човек, ти си точно в рамките на нормалното за този телефон. В момента просто развиваш параноя. Ползвай си телефона и толкова.

Горе ROM-аджиите да се запознаят малко с положението на цялата A series 2017 откъм AOSP, после да предлагат custom rom за по-дълъг живот на батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.