Премини към съдържанието
Ivon Dineva

Домашно, трябва ми помощ по литература с две задачи

Препоръчан отговор

Здравейте! Трябва ми помощ по литература с две задачи.. Близо 3 седмици отсъствах от училище и нямам представа какво се случва и какво трябва да пиша , четох уроците , но нищо не мога да измисля за да отговоря на въпросите. Ако бях на училище вярно нямаше да слушам какво се говори , защото не ми е интересно , но поне щях да знам какво да правя...

Моля помогнете, това са въпросите:
Какви са наставленията на Козма към обикновените хора

Като имате предвид образния език на Презвитер Козма , прочетете избран от вас пасаж от текста и извадете от него риторичните въпроси, сентециите, антитезите, хиперболите и метафорите. Обсъдете тяхната роля за възприемането на посланието на текста.

За втори въпрос не съм сигурна , че можете да ми помогнете , но ще съм благодарна и само за 1ви, моля за съдействие:help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ivon Dineva написа:

Здравейте! Трябва ми помощ по литература с две задачи.. Близо 3 седмици отсъствах от училище и нямам представа какво се случва и какво трябва да пиша , четох уроците , но нищо не мога да измисля за да отговоря на въпросите. Ако бях на училище вярно нямаше да слушам какво се говори , защото не ми е интересно , но поне щях да знам какво да правя...

Моля помогнете, това са въпросите:
Какви са наставленията на Козма към обикновените хора

Като имате предвид образния език на Презвитер Козма , прочетете избран от вас пасаж от текста и извадете от него риторичните въпроси, сентециите, антитезите, хиперболите и метафорите. Обсъдете тяхната роля за възприемането на посланието на текста.

За втори въпрос не съм сигурна , че можете да ми помогнете , но ще съм благодарна и само за 1ви, моля за съдействие:help:

Дори не мога да се изплаша. На твоята възраст си нямаш на идея колко си потънала на дъното. За какво точно става на въпрос. Дай малко повече информация. Ако става на въпрос за презвитер Козма, то каква точно е темата и какво точно трябва да се отговори.

Иначе чичко гугъл ( стига да не те мързи) може да ти реши целия проблем. Стига да го питаш. Ето ориентировъчни линкове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти кажа, ако авторката на темата е момичето от аватара й, то бих потънал наедно с нея към дъното - тъкмо ще открием нови дълбини ...... заради общата тежест. Инак все се чудя на такива теми - сякаш ги пускат хора отшелници или най- малкото такива без съученици, които биха могли да помогнат малко.

Презвитер Козма ич не съм го чел - малко въз излишно ми се струва да е в учебната програма. Но като цяло поставените въпроси са елементарни - отговарят се общите клишета, те малък джокер: какви са наставленията на един свещеник към обикновенните хора. Както не съм го чел, тъй и сам ще се сетя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.